Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Zábavné tipy, jak oslavit silvestr s dětmi

Silvestr je pravděpodobně jeden z nejoslavovanějších večerů po celém světě. Většina lidí je stále ve slavnostní náladě po příjemně strávených Vánocích, děti si užívají vánoční prázdniny a dospělí zasloužený oddech z práce. Pokud se vám letos nechce jít na silvestrovský večírek nebo se mačkat v davu lidí pod půlnočním ohňostrojem, máme několik nápadů, jak oslavit silvestr s dětmi. S nimi můžete zakončit uplynulý rok nezapomenutelným způsobem, z pohodlí vašeho domova a s těmi, které máte nejraději.

Stylově a svátečně

Silvestr je předěl, který odděluje jeden rok, který jsme prožili, od druhého, který můžeme začít s čistým štítem. Proč se tedy s jedním nerozloučit a druhý nepřivítat stylově. Sedět u televize v teplácích můžete jakýkoli jiný den. Vytáhněte ze skříně plesové šaty a oblek a nastrojte i své ratolesti. Už při oblékání a hledání vhodných doplňků zažijete spoustu legrace. Připravte slavnostní pohoštění a nechte dětem volnou ruku ve výběru pamlsků, které budou na stole. Sami si nejspíš budete připíjet šampaňským. Připravte i pro děti šumivou limonádu do stejných skleniček. Pro dospělé můžete připravit regulérní bar, pro děti bar se zmrzlinou, limonádami, čokoládou nebo čímkoli, co mají rády.

Pozvěte půlnoc k sobě domů

V případě, že jsou vaše děti natolik malé, že nemůžou zůstat vzhůru až do půlnoci, trochu času pomožte. Najděte si země, kde se slaví silvestr například v sedm hodin našeho času, a sledujte s dětmi, jak probíhají oslavy na druhém konci světa. Navíc to můžete pojmout jako hravou formu učení. Kromě toho, že děti uvidí, jak vypadají jiné země, můžete jim k tomu vyprávět o jiné kultuře, místních zajímavostech, jídle nebo sledovat, jak se k vám silvestr přibližuje po časových pásmech.

První Vánoce s miminkem. Jak se na ně dobře připravit?

Hry a výzdoba

Hraní nejrůznějších her, mnohdy spojené s konzumací alkoholu, je pro silvestr typické. Když slavíte silvestr s dětmi, většinu těchto her je možné přizpůsobit i jim. Zpříjemněte si čekání na půlnoc nebo hodinu určenou jako falešný silvestr pro ty nejmenší třeba nejrůznějším schovávání a hledáním předmětů, hádáním kdo je kdo, řešením nejrůznějších hádanek, hraním deskových her a podobně. Co se výzdoby týče, může zavěsit plachtu u stropu, naplnit ji nafukovacími balónky a v danou hodinu plachtu uvolnit. Děti balonky zbožňují. Aspoň do té doby než prasknou. Pokud nemáte nabručené sousedy, děti ocení všechno, čím můžou v hodinu H vydávat nějaký hluk. Připravte místo pro improvizovaný taneční parket nebo uspořádejte karaoke. Velký úspěch budou slavit také fosforeskující tyčinky.

Vánoce elegantně! Jak by měl vypadat jídelní set prostřený pro vaše hosty?

Bilancování

Konec roku pro mnoho lidí časem bilancování a chvílí, kdy si dávají nová předsevzetí. Ta sice často nepřežijí první novoroční týden, ale to vůbec nevadí. Vezměte své děti a nechte je, aby sami řekly, co si z uplynulého roku pamatují, co se významného stalo, kde byly, prostě na cokoli si vzpomenou. Můžete si zavést speciální sešit, kam vzpomínky svých dětí zaznamenáte a který zase příští silvestr vyndáte spolu s výzdobou. Můžete se dětí zeptat na jejich oblíbenou knihu, hračku, jídlo nebo kamaráda. Nechte je do sešitu nakreslit obrázek nebo vybrat fotku z loňského roku a tu do sešitu vlepit. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou. Nejde o to, na co si děti vzpomenou, ale o příjemně strávený společný čas.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Zábavné tipy, jak oslavit silvestr s dětmi