Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Vánoce elegantně! Jak by měl vypadat jídelní set prostřený pro vaše hosty?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 12. 2017

Elegantní vánoční stolování nemusí být nic složitého. Chcete-li, aby se vaši hosté cítili příjemně, stačí se držet jen pár doporučení.

Také se těšíte na Vánoce hlavně kvůli tomu, že se zase sejdete všichni pohromadě? Cukroví už máte napečené, vánoční úklid máte úspěšně za sebou a už vám jen zbývá připravit vánoční tabuli? Poradíme vám, jak připravit elegantní vánoční stolování, které bude příjemné nejen vám, ale také vaší rodině a vašim hostům.

Jídelní sety, u kterých se rodiny a přátelé o Vánocích potkávají, musí vzbuzovat pocit, že se u stolu bude odehrávat něco výjimečného. Toho docílíte samozřejmě vizuální stránkou, skrze barvy, vzory a rozmístění nádobí a dekorací. Důležitým faktorem je ale také pohodlí, jakmile hosty usadíte.

Kdo má židli, ten bydlí, ale musí být pohodlná

Ujistěte se, že se vašim hostům bude u vánoční tabule dobře sedět. Jídelní židle by neměla být rozvrzaná, opěrka by neměla tlačit a jídelní židle by také měla být vybavena podsedákem. Pokud zvolíte podsedák ve vánočních barvách nebo s vánočním vzorem, jistě se vašim hostům bude na židli sedět o to příjemněji.

Jídelní sety bez ubrusu? Kdykoliv jen ne o Vánocích

Jídelní stůl bez ubrusu bude, hlavně o Vánocích, působit smutně. Správně zvolený ubrus dokáže hotové zázraky. Nikdo si pak ani nevšimne, že labuť z ubrousků bude nedokonalá, nebo že jste popletli pozici příborů. Ubrus na jídelní stůl by rozhodně neměl být z PVC, ale z na dotek příjemného materiálu.

Jídelní stůl se vyplatí, pro větší efekt, opatřit jednobarevným ubrusem, přes který přehodíte ještě jeden ozdobný. Nezapomeňte na ubrousky, které mohou být buď v barvě hlavního ubrusu, nebo čistě bílé. Nebojte se ani vzorů na ubrouscích. Naopak bude celý výsledek ještě krásnější.

Podívejte se na naše tipy, jak ozdobit štědrovečerní tabuli…

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Vánoce elegantně! Jak by měl vypadat jídelní set prostřený pro vaše hosty?