Menu
MotherClub.cz
Vývoj dítěte

Vážné i nevážné babské rady, jak ovlivnit pohlaví dítěte

Redakce

Redakce

12. 3. 2018

Když toužíte po miminku, samozřejmě je pro vás nejdůležitější zdravé miminko. Přesto může hlodat červík, že byste přece jen chtěli toho chlapečka. Babské rady, jak ovlivnit pohlaví dítěte jsou někdy téměř až neuvěřitelné. Pojďme se podívat na některé z nich.

Babské rady existují na všechno, nevyhýbají se ani tomu, jak „zaručit”, aby se narodila holčička. Pokud toužíte po holčičce, měla byste mít při milování hlavu na jih. Přispívat k dámskému pokolení by měl působit také stres před početím. Nechte muže, aby byl aktivnější. Jestliže toužíte po chlapečkovi, mělo by to být přesně naopak.

Mezi poměrně vtipné rady patří „moudrosti”, jako že v náročných dobách bojů a válek se více rodí dívky, naopak v období klidu je více chlapců. Význam by také měla mít zeměpisná poloha. Čím více na sever, tím se rodí více mužů, okolo rovníku by měli mít více žen.

V hlavní roli chromozomy

Nyní se na vliv na pohlaví dítěte podívejme trochu vědecky a dopřejme si trochu faktů.

Na pohlaví dítěte mají vliv buněčné chromozomy X a Y. Vajíčka matky mají chromozomy X. Důležité tedy je, který z chromozomů v buňce spermie (ta obsahuje chromozom X i Y) oplodní vajíčko ženy. Jestliže se spojí chromozomy X a X, narodí se holčička, pokud se bude jednat o spojení chromozomů X a Y, narodí se chlapeček. Přitom ještě nejspíš hrají roli další faktory, o kterých se zatím příliš neví. Určitou roli hraje rychlost chromozomů, přičemž rychlejší jsou chromozomy Y, které ovšem mají menší životnost. To je způsobeno jejich citlivější reakcí na vlivy okolí. Spermie s chromozomem X jsou odolnější – pomalejší a těžší. Zatím se tedy odborníci shodují, že pohlaví s jistotou předpovědět nejde, ačkoliv během umělého oplodnění se v současnosti už s chromozomy pracuje.

Načasování oplodnění

Protože spermie s chromozomem Y jsou lehčí, plavou mnohem rychleji, ale mají menší výdrž. Pokud chceme, aby se „podařil chlapeček”, je třeba mít pohlavní styk těsně okolo ovulace nebo mírně po ní. Důležité je tedy měřit si bazální teplotu a znát přesný čas ovulace. Pokud toužíte po holčičce, je vhodné když spermie pronikne k vajíčku asi mezi 5-2 dnem před ovulací.

Astronomická hlediska

Velkou oblibu mají také astronomická hlediska, kdy se přihlíží k horoskopu. Měl by napovědět denní horoskop, který vypovídá o tom, zda je určitý den v kalendáři vhodný po početí a kdo by se mohl narodit. Mužského potomka se údajně podaří zplodit v měsíci ve znamení vodnáře, berana, váhy, lva, střelce nebo blíženců.

Pohlaví podle dnů

Jedna z rozšířených pověr mluví o tom, že pro početí chlapce byste si měli vybrat liché dny v měsíci, zatímco holčička se povede v sudých dnech.

Správná poloha

Jestliže chcete, aby se vám narodil chlapeček, doporučuje se inspirace říší zvířat. Vhodná by tedy měla být poloha zezadu, kdy by se spermie měly dostat co nejrychleji k vajíčku. Některé „zaručené rady” ovšem doporučují polohu „na koníčka”. Pokud toužíte po holčičí podpoře, užívejte si důvěrnosti v misionářské poloze.

Potraviny a jejich složení

Kyselost a zásaditost organismu a vůbec způsob stravování jako takového má mít vliv na volbu pohlaví miminka. Ale jedná se o vliv, který působí až když těhotenství probíhá… Každopádně: chlapeček by se měl narodit, když se matka vyhýbá agresivním potravinám (kyselé nebo mléčné potraviny). Místo toho byste měla zvýšit konzumaci potravin bohatých na draslík a sodík jako jsou třeba banány, rajčata, hovězí maso. Celkově tučná strava přeje chlapečkům. Lehké stravování fandí holčičkám.

Pohlaví podle stáří krve

Jedna z teorií mluví o vlivu stáří krve. Ta by se měla měnit každých sedm let. Podle toho, kdo z páru má mladší krev, takové pohlaví se zplodí.

Oplodnění podle četnosti

Jedna z pozoruhodných teorií mluví o tom, že první ejakulát muže má mít více chromozomu X. Z toho vyplývá, že pokud dojde k oplození z tohoto ejakulátu, narodí se holčička. Jestliže dojde k oplodnění během druhého nebo třetího vyvrcholení během dne, měli byste se těšit z chlapečka.

Důležité je ovšem zmínit další z teorií, podle které jsou spermie v prvním ejakulátu rychlejší, čímž se usnadňuje cesta chlapeckých chromozomů Y. A pak se v tom vyznejte.

Jedna z dalších zaručených rad mluví o tom, že častější chvíle rozkoše vedou k narození holčičky. Naopak větší sexuální půst má za důsledek porod chlapečka. Ovšem protože se jedná o „babské rady”, existují i přesně opačná tvrzení. No jakpak to asi bude…

Vhodné oblečení

Hodně se mluví o tom, že příliš těsné oblečení má vliv na mužskou potenci. Pro vznik chlapečka by se mělo nosit volné a vzdušné oblečení (spodní prádlo i kalhoty), aby spermie měly dostatečnou volnost, byly zdravé a silné.

I když některé rady, jak ovlivnit pohlaví dítěte působí částečně vědecky, vždy je třeba počítat s tím, že se nejedná o nic jistého. Žádné z doporučení ani „zaručených rad” nefunguje stoprocentně. Je třeba také zmínit, že stres v životě nebo při jeho vytváření není žádoucí. Proto by bylo škoda ničit tak důležité chvíle. Ať už rady vyzkoušíte, nebo se jim alespoň zasmějete, přejeme, ať se vám narodí zdravé a spokojené miminko.

Vyzkoušeli jste některé ze „zaručených” babských rad, jak ovlivnit pohlaví dítěte? Jaký byl výsledek? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v diskuzi pod článkem.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Právě čtete

Vážné i nevážné babské rady, jak ovlivnit pohlaví dítěte