Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Jaké je dítě narozené ve znamení vodnáře a co nejvíce potřebuje?

Čekáte miminko, které se má narodit ve znamení vodnáře, nebo jste se již dříve stala matkou malého vodnáře? Pak vás možná bude zajímat, jak toto znamení zvěrokruhu ovlivní povahu a chování vašeho dítěte. Co potřebují malí vodnáři a jak k nim nejlépe přistupovat? Na jaká povahová specifika se mohou rodiče připravit? Přečtěte si, jak pečovat o dítě narozené ve znamení vodnáře.

Vodnáři a co se o nich povídá?

Malý vodnář bývá někdy vzdorovité a rozverné dítě. Nespokojí se jen tak s málem. Je velmi intelektuálně založené, potřebuje poznávat svět a prozkoumávat své nové objevy. Děti narozené ve znamení vodnáře touží po nezávislosti a mají rády svou svobodu v myšlení, prožívání i konání. Proto se nerady nechávají něčím nebo někým omezovat. Pokud se domníváte, že dítě vodnář je poněkud nezkrotné a nezvladatelné, může tomu být tak. Znamení vodnáře vládne planeta Uran, bůh nebes Uranos, který se po prvopočátečním chaosu zmocnil vlády nad světem.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

I když nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se zrovna ve znamení vodnáře narodí, přesto existují typické vlastnosti pro vodnáře. Faktem však zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a rovněž ascendent dítěte.

Dvanáct znamení zvěrokruhu však představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení vodnáře mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět a podle toho ke svým dětem také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení vodnáře?

Dítě vodnář a jeho charakteristika (21. ledna – 20. února)

Děti narozené ve znamení vodnáře v sobě mají přirozený neklid a touhu po dobrodružství a prozkoumávání světa. Nejsou tak paličaté a neopatrné jako třeba malí berani, mají více intelektuální zájmy a snaží se věcem přijít na kloub. Zároveň mají přirozenou odvahu, průbojnost a často i velký zdroj inspirace. Jsou jakoby přímo předurčené k nějakému poslání či k vyšším cílům. Už odmalička mohou mít specifické zájmy, velké cíle, přání, sny a touhy. Většinou jsou přátelské, laskavé, mírumilovné a dobrosrdečné. Je pro ně důležitá harmonie, nesnášejí konflikty, násilí a bezpráví.

Mnohé děti narozené ve znamení vodnáře dokáží přemýšlet v globálním měřítku. Mají silné sociální cítění a empatii, myslí na druhé, na planetu, na zvířata, slabé a bezbranné bytosti, nesledují pouze své zájmy. Jsou také přirozeně vynalézavé a mnohdy i umělecky nadané. Někteří vodnáři jsou ale jako neřízená střela, chtějí všechno poznat a zkusit, avšak nic nedělají pořádně.

Pokud je dítě vodnář narozeno hned v první dekádě nebo na rozhraní kozoroha a vodnáře, může mít ještě dost výrazné vlastnosti kozoroha. I vodnář může být velmi pracovitý, ctižádostivý, cílevědomý a introvertní. Vodnáři jsou ale mnohem přizpůsobivější než kozorozi, ale stejně jako oni mají vysokou inteligenci a všechno to, co dělají, jim musí dávat smysl.

Dítě kozoroh a jeho charakteristika. Překvapí svou dospělostí!

Dítě vodnář je flexibilní a vítá pokrok

Dítě vodnář je typický inovátor a člověk plný inspirace, který může skvěle motivovat ostatní. V kolektivu bývá velmi oblíbený, tahoun, dobrý kamarád i vůdce kolektivu. Obvykle vyniká, a to buď v učivu, sportu či v nějakém uměleckém směru. Vodnáři se zajímají o kde co, mají rádi nové informace, jsou velmi přizpůsobiví a flexibilní, to znamená, že je něco jen tak nevykolejí. Obvykle jsou i dost impulzivní a spontánní, rychle se rozhodují a nemají problém s tím, když jim někdo změní program. Rádi si však dělají věci po svém a ty změny pochází z nich samotných. U vodnářů totiž můžeme pozorovat i značnou proměnlivost názorů, postojů nebo také v prožívání emocí.

Vodnářům se líbí říct na plná ústa, co si myslí. Rádi rebelují, jsou svobodomyslní a otevření všemu novému, nemají rádi žádná omezení. Počítejte s tím, že vaše dítě vodnář možná bude mít ve škole problém se slepým uznáváním autorit. Vodnář dokáže uznávat pouze přirozenou autoritu a někoho, kdo něco doopravdy umí, nikoli autoritu nastavenou nějakým systémem, režimem a řádem. Pokud bude mít vodnář pocit, že pan ředitel je blbec, nebude mít problém s tím mu to také dát patřičně najevo.

Mentální a emocionální energie vodnářů je velmi silná, ale náchylná k vyčerpání. Někdy je těch podnětů tolik, že se vodnář snadno vyčerpá. Pak potřebuje v klidu spočinout ve svém vlastním nitru nebo v přírodě, případě zavřený ve svém pokojíčku, kde se cítí dobře, u pěkné knížky nebo hudby. Vodnáři také mají rádi zvířata a soucítí se všemi živými tvory. Dopřejte jim nějakého domácího mazlíčka. Můžete se i setkat s tím, že vám vodnář oznámí, že odmítá jíst maso a chce žít jako vegetarián či vegan. Je třeba toto rozhodnutí dítěte respektovat, vodnář nesnáší projevy autoritativní výchovy a jakákoli nařízení!

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení vodnáře?

V prvé řadě je potřeba, abyste malému vodnáři dali dostatek svobody a možnosti svobodného bytí a svobodného projevu. Vodnář se nesmí cítit jako ptáček v kleci. Nedokáže vyrůstat v rodině svázané pravidly, řádem a omezeními. Potřebuje dostatečně intelektuálně podnětné prostředí, které mu umožní zajímat se o všechno možné, sbírat si informace, dělat si svůj výzkum a pokusy, v dnešní době se vodnáři také hodně věnují informačním technologiím. Umožněte dítěti narozenému ve znamení vodnáře tancovat, chodit do přírody, být v kontaktu s ostatními dětmi a zvířaty. Vodnář bude rád kreslit, vymýšlet příběhy, hrát divadlo nebo se učit hrát na nějaký hudební nástroj.

Pokud zjistíte, že vodnář raději pracuje rukama, vždy mu musíte dát dostatek podnětů, aby mohl pracovat a tvořit, jinak ztratí smysl života, nebo ho bude marně hledat v drogách, alkoholu či úniku od reality. Vodnář potřebuje řád, avšak svobodný a láskyplný řád s dostatkem respektu a s možností svobodného vyjádření a tvorby. Vodnáři jsou rození experimentátoři, proto dětem velmi brzy vysvětlete, jak to na světě chodí. Vyspívají rychle a jejich sexuální či drogové experimenty za účelem dosažení ještě větší svobody nejsou vždy vhodné.

Vodnáři se také velmi zajímají o alternativní životní styl, duchovno a ezoteriku. Pokud dítě projeví takové sklony již v útlém mládí, podpořte ho a nechte ho, aby si našlo svou cestu.

Dítě vodnář a zdravotní problémy

Děti narozené ve znamení vodnáře mohou mít problémy s krevním oběhem a srážlivostí krve. Často mívají studené ruce a nohy, v pozdějším věku potíže s křečovými žilami. Je vhodné, aby měly dostatek pohybu a hlídalo se správné postavení páteře i nožní klenby pro zamezení pozdějších potíží pohybového aparátu. Zlobit je mohou i klouby, budou náchylné na chlad, mohou se objevit i typické zdravotní obtíže, které náleží ke znamení kozoroha.

Dítě vodnář a budoucí povolání

Jak již bylo zmíněno, vodnář je vizionář, inovátor a má rád pokrok. Hodí se k němu nezávislé a umělecké profese, uplatní se i ve velkých firmách při nějaké kreativní práci, designu či reklamě, může se věnovat grafice, umění obecně, počítačovým technologiím. Vodnáři jsou často vynikající muzikanti nebo ajťáci. Mohou ale i provozovat obyčejné řemeslo, pracovat rukama a být velmi šikovní ve své tvorbě, například je může naplňovat práce s kůží, se dřevem, truhlařina, umělecké kovářství a podobně. Není vyloučena ani práce s léčivými rostlinami, ve zdravé výživě, výroba šperků či šití oblečení, módní návrhářství, architektura a podobně. Nejraději jsou OSVČ a rádi si určují čas a náplň své práce.

Vodnář může být i filozof, psycholog, politolog či teolog, knihovník, pracovník muzea, pedagog či vychovatel. Bude oblíbený pro svou originalitu, nezávislost a svobodný a respektující přístup. Může být i vynálezce nebo vědec.

Jací budou vodnáři narození v roce 2021?

Vodnáři narození v lednu nebo únoru roku 2021 budou velmi výrazné a originální osobnosti, které budou mít v sobě obrovský potenciál. Ten však bude potřeba umět správně využít, najít směr, řád a cíl ve svém životě. S těmito dětmi to rodiče nebudou mít snadné, budou také velmi ctižádostivé a emotivní, avšak při dostatečně respektujícím a zároveň zdravě výchovném působení mohou dokázat mnohé a naplnit velké cíle. Tyto děti by měly hledat klid ve svém středu a učit se kritickému myšlení a zodpovědnému rozhodování.

Ohodnoťte tento článek:
4,9
Právě čtete

Jaké je dítě narozené ve znamení vodnáře a co nejvíce potřebuje?