Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Rodičovský horoskop na březen 2019. Co vás čeká?

Blíží se oficiální jaro, ale sluneční paprsky již notnou dobu klepou na dveře. Je na čase, abyste s dětmi vyrazili ven do probouzející se jarní přírody. Březen je také měsíc knihy, proto nezapomeňte na pravidelné čtení pohádek před spaním. A jak vám to maminkování a tatínkování půjde? To prozradí hvězdy…

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani, jako rodiče budete vstřícní a pohodoví. Vaše dítko se nemůže divit, že s novou jarní energií začnete vyvíjet více společných aktivit a výletů do přírody nebo za kulturou. Bude se vám dařit ve společenském životě i ve výchově. Oslavte narozeniny v rodinném kruhu, a pokud máte doma i malého beránka, nejspíše zaznamenáte častější úsměv na jeho tváři. Opatrujte si dutiny a ještě stále se teple oblékejte, ať vás neskolí nachlazení nebo nějaká viróza.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci, s vámi jako rodiči asi nebude moc k vydržení. Zkuste v prvé řadě netlačit na výkon dětí a netahat je za každou cenu na různé výlety a sportovní aktivity. Buďte nadále důslední a preferujte dohody, ale své nadšení pro vysoký výkon si kompenzujte jinde. Radost a uspokojení vám může přinést i něco jiného než dobré známky ve škole. Zkuste se uvolnit, více relaxovat, důvěřovat dětem a věnovat se jim s opravdovým zájmem a beze spěchu. Malí býčci mohou trochu zlobit a těm větším se splaší hormony, buďte k nim tedy shovívaví. Bude se jim dařit ve sportu a práci na zahradě, ale je třeba dávat pozor na citlivé hrdlo a úrazy z nepozornosti.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci, možná se budete cítit zasnění a roztržití daleko více než dříve. Děti si zřejmě s vámi moc legrace neužijí. Pokuste se více soustředit na jejich potřeby a snažte se fungovat prakticky. Pokud máte dítko blížence, nechte ho raději ještě ležet v knihách a nevyhánějte ho na zahradu, stejně ještě nejsou meze suché. Rozhodně ale prospěje trocha domácího pomáhání než vysedávání u počítačových her. Zapojte děti alespoň do venčení domácích mazlíčků.

Horoskop a sourozenci: Která znamení si spolu rozumí v sourozeneckém vztahu?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci, váš březen by měl být celkem pohodový. Pečujte o své děti jak nejlépe dovedete, mnohonásobně se vám to vrátí. Snažte se být ale důslední, nepodléhejte klamným dojmům a udržujte ledničku vždy plnou. Veďte své děti k umění a tvůrčí činnosti. Pokud máte doma malé ráče, podporujte jeho kreativitu a jakékoli umělecké snahy. Poslouchejte hudbu, projeďte se dějinami nebo vytáhněte hudební nástroje a zkuste si udělat hudební rodinný večer. Anebo udělejte dobrý skutek a jděte společně venčit pejsky z útulku.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, s vámi to vaše děti rozhodně nebudou mít jednoduché. Zkuste se uklidnit, neřvát po nich jako lev a nechat někde v šuplíku vaše autoritářské snahy, i když vás to jistě bude stát hodně sil. Vůči malému lvíčkovi projevujte více trpělivosti, zřejmě bude velmi tvrdohlavý a podrážděný. Jarní slunce ale ještě nikomu neuškodilo a sport také ne. Vyjděte si proto do přírody nebo se společně odreagujte hrou a sportem, opatrně však na úrazy a zbytečně neriskujte!

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny, vaše pedantské rodičovské snahy nebudou moc v kurzu. Snažte se ubrat na své puntičkářské a perfekcionistické protivnosti a raději vynaložte energii konstruktivním způsobem. Veďte děti ke sportu, vezměte je někam na výlet nebo se společně dejte do úklidu zahrady. Uberte v práci a zaměřte se více na zútulňování domova a práci kolem svého příbytku. Malé panny budou velmi aktivní – vylezou z kouta, praští s učebnicí nebo mobilem (doufejme) a raději půjdou pobíhat po venku.

Jaký jste rodič podle znamení zvěrokruhu?

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy, jaro ve vás probudí potřebu setkávat se s přáteli, bavit se a radovat. Zahrňte děti láskou, péčí a vytáhněte je ven na slunce. Rodičovství se vám bude dařit, budete mít dobrou náladu a užívat si všeho dle libosti. Využijte své naladění k jakékoli tvůrčí činnosti s dětmi, čtěte jim pohádky, anebo jim je rovnou vyprávějte. Občas i mlčte, ať z vás potomky nebolí hlava a jejich potřebu svobody mějte alespoň trochu pod kontrolou. Malé váhy budou okouzlující a ty větší se vám asi do někoho zamilují.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři, uberte ze své dominance, ať se vás děti nebojí. A přestaňte se už konečně mračit. I když třeba zrovna prožíváte trochu horší období, nebude trvat věčně. Pokud máte děti jak z divokých vajec, budou vás zřejmě hodně dráždit a provokovat. Rozhodně bude potřeba to nějak ustát, ne vždy platí rčení “škoda každé rány, která padne vedle.” Chce to trochu odpočinku a klidu. Malé štírky nechte na pokoji, co vy jen víte, třeba si prožívají zklamání z první lásky nebo mají pocit, že jim nikdo nerozumí. Naslouchejte jim a buďte tu pro ně.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci, děti si s vámi často užívají hodně legrace, tak na to nezapomeňte ani teď. Buďte velkorysí a respektující rodiče, tak jako to krásně umíte. Vaše niterné problémy, probuzené touhy nebo potřeby potomky vůbec nemusí zajímat a neměli by je ani poznat. Ideální je odjet někam na lyže a pořádně si to užít, jaro tu totiž bude za chvíli. Chovejte se rozumně a nepijte před dětmi alkohol!

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozorozi, na vás děti hned poznají, že se cítíte opravdu skvěle! Uvolněte se a přestaňte se chovat jako přísní vychovatelé. Trocha hravosti vám neuškodí. Netlačte děti k výkonům, ale spíše je správně motivujte k tomu, aby vám doma pomáhaly nebo taky někdy vyrazily za dobrodružstvím do probouzející se jarní přírody. Běžte klidně s nimi a třeba hledejte první medvědí česnek, poučte je o tom, k čemu je dobrý a připravte si z něj nějakou dobrotu. Malý kozoroh bude zasněný a aktivní, bude se cítit dobře. Čeká vás spousta nových nápadů a inspirace. Užívejte si to…

Čím chceme být? Budoucí povolání našich dětí lze vyčíst i z horoskopu

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři, jako rodiče jste svobodomyslní a respektující. Rozhodně tomu nadále nebude jinak, ale dávejte si pozor na správné vytyčování hranic vůči dětem. Je vždycky lepší volit zlatou střední cestu a zůstat důsledným, než praktikovat metodu cukru a biče, pakliže vám povolí nervy. A to by se teď právě jaksi snadno mohlo stát. I malé cíle jsou cíli, netlačte na děti a neventilujte skrze ně své případné neúspěchy, přetlaky nebo negativní pocity. Pokud zrovna něco nejde dle vašich představ, stačí prostě chvíli počkat a vydržet. Malí vodnáři budou na zabití, bude to chtít dostatek tolerance.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby, zkuste být důslednějšími a více racionálně uvažujícími rodiči, i když je to asi pro vás někdy těžké. Děti vás potřebují i po praktické stránce, což by se zrovna teď mělo krásně dařit. Nastává skvělý čas pro pobyt s dětmi v přírodě a pro jakoukoli tvůrčí a uměleckou činnost. Nezapomeňte dětem připomenout, aby vám popřáli k narozeninám nebo vám aspoň dali pořádně sladkou pusu! Malé rybky budou také slavit, tak jim uspořádejte krásnou a netradiční oslavu…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rodičovský horoskop na březen 2019. Co vás čeká?