Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Čím chceme být? Budoucí povolání našich dětí lze vyčíst i z horoskopu

Určitě si vzpomínáte na to, jak jste jako malí snili o svém budoucím povolání. Každý z nás má za sebou nějaké touhy být popelářem, kosmonautem, cukrářkou nebo třeba zpěvačkou. Skutečnost nám pak často bohužel ukazuje zcela jiné volby, prioritní bývají peníze a někdy i nenaplněné ambice našich rodičů. Ale někdo má štěstí a najde si takové povolání, které je skutečně naplňuje a baví. 

Každý člověk má právo vlastní volby svého budoucího povolání na základě jistých dispozic a schopností, které můžeme snadno rozpoznat už v osobním horoskopu. O jakém povolání sní už od dětství různá znamení zvěrokruhu? Podpořme své děti v tom, aby naplno využily svůj potenciál a uplatnily talent, vždyť rozhodující při výběru by mělo být především to, co vaše dítě nejvíce baví.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Malí berani už obvykle od malička dobře vědí, co chtějí. Vyhovuje jim aktivní a nezávislé povolání, vůdčí pozice a sport. Určitě vás nepřekvapí, když vám dítě začne snít o různém dobrodružném povolání, sportovní kariéře nebo třeba i nějakém povolání, které vyžaduje průkopnického ducha, bystrost a velkou odvahu. Rozhodně své dítě v jeho záměru nebrzděte, naopak se jej snažte povzbudit a podpořit. Připravte se na to, že vám brzy vyletí z hnízda, bude cestovat a poznávat svět.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Malí býčci se více drží máminy sukně, rádi kreslí, tvoří nebo si hrají na pískovišti. O svém budoucím povolání neradi mluví, nechce se jim o tom ani uvažovat, pomýšlet na to, že by někdy opustili svůj domov. Mají rádi útulnost, mohou snít o zahradničení, projektantské a stavitelské činnosti, budovatelství nebo umělecké či spisovatelské kariéře. Někteří též inklinují k hudbě, tanci a sportu. Potřebují vaši podporu a důvěru. Zkuste je správně motivovat a vést k větší samostatnosti.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Pokud někdo leží téměř od kolébky v knihách a hltá encyklopedie, je to právě blíženec. Od malička pusu nezavře, až si začnete myslet, že by se z něj mohl stát úspěšný reportér nebo moderátor. Pravděpodobně sní o povolání umělce, herce nebo spisovatele. Pokud zvládne soustředit se na jeden cíl a dotahovat věci do konce, možná se jednou bude skutečně pohybovat v intelektuální sféře, umělecké branži nebo bude třeba pracovat s dětmi jako pedagog volného času.

Čtení z ruky u dětí. Můžeme poznat, jaká je čeká budoucnost?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Račí citlivost už od dětství nezná mezí, mají tendence se dojímat a starat se o kohokoli, kdo jim přijde pod ruku. Možná budou opatrovat panenky a léčit plyšová zvířátka, těšit se na budoucí rodičovskou roli, případně je najdete v mnoha zdravotnických, pedagogických, psychologických nebo sociálních profesích. Jisté je to, že jednou budou pracovat s lidmi nebo se zvířaty. Mají skvělou empatii a dostatek vnitřní síly na to, aby svou vysokou citlivost ustáli. Další možností je kuchařské povolání a péče o domácnost. Raci velice rádi pečují o svou kuchyni a krmí hladové krky.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Malí lvíčci budou už od malička vyžadovat velkou pozornost a uznání. Lev je přece jen králem zvířat, takže se zpravidla dle toho i chová. Povolání si volí různá, ale nejsou mu cizí vedoucí pozice, umění, tanec, hudba a jakákoli tvůrčí činnost. Mívá dobrý vkus a smysl pro estetiku, proto se často věnuje i módě nebo designu, úpravám interiérů a podobně. Nechte malého lvíčka kreslit, oblékat panenky, strojit se nebo něco kutit a tvořit. Uvidíte, k čemu mu to jednou v životě bude dobré.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Malé panny dbají na preciznost a pořádek už od raného dětství. Pokud neskončí jako státní zaměstnanci nebo pečliví úředníci, často je najdete ve zdravotnických profesích. Rády si hrají s plyšáky, léčí je nebo se starají o jejich zdraví, dbají na vhodnou stravu a líbí se jim minimalismus a přirozenost. Jsou skromné a pracovité, už od dětství se neštítí žádné práce, ani té manuální. Nechte je vám pomáhat, obstarávat domácí mazlíčky, škrábat brambory nebo třeba žehlit. Bývají z nich vynikající lékaři a záchranáři.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Malé váhy jsou roztomilé a značně společenské, možná se budou rády předvádět před návštěvami nebo se vyptávat na všechno možné. Podpořte je v jejich uměleckých snahách, herectví, hře na různé nástroje, zpěvu, intelektuálních zájmech, naučte je hrát šachy a nechte je studovat všechno, co je zajímá. Možná z vašeho dítěte jednou bude úspěšný právník, lékař nebo třeba herec. Váhy moc manuální práce nebere, mají poněkud vyšší cíle.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Malí štírci se zajímají o tajemno a poněkud temnější stránky života. Možná budou doma shromažďovat nalezená zvířata nebo třeba budou chtít pitvat žížaly, velice brzy objeví vlastní sexualitu a budou se vyptávat na otázky života a smrti. Možná je bude fascinovat umění nebo budou hltat knihy, ve kterých se něco děje. Anebo se budou zajímat o sport. Podpořte je ve všem, co je zajímá, bezesporu vás jednou překvapí. Jejich dětské sny o tom, že se stanou popelářem, hrobníkem nebo kosmonautem může korunovat úspěšná chirurgická praxe, naplnění originálního podnikatelského záměru nebo třeba objev vynálezu století.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Malý střelec neposedí. Má rád sport, cestování, toulání, vzrušující četbu a zvířata. Často si volí poslání, ne pouze, povolání. Může z něj být filozof, teolog, lékař, právník, pedagog, psycholog, pečovatel, policista, úspěšný sportovec a horolezec nebo klidně herec, bavič a komik. Pro střelce je důležitý široký rozhled, možnost mít více kroužků a různých sportů, dopřejte mu je, aby se mohl správně rozvíjet a najít si svou cestu i obor, který jej bude doopravdy zajímat.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Dítě kozoroh je tak “hodné”, že o něm ani nevíte. Ono vám vlastně ani neřekne, o jakém povolání sní, protože je spíše uzavřené, málomluvné a vše si nechává pro sebe. Možná i proto, že se obává neporozumění. Potřebuje hodně lásky a podpory. Nechte jej ležet v knihách nebo se toulat myšlenkami, berte ho často do přírody a pořiďte mu domácího mazlíčka i sourozence, aby si nepřipadal příliš osamělý a jedinečný. Povolání může vykonávat jakékoli – je velmi ctižádostivý a rád míří vzhůru. Pokud se už v dětství pro něco rozhodne, zpravidla si jde nekompromisně za tím. Dopřejte mu vzdělání a svobodnou volbu. Někdy poslechne přání rodiče z úcty k tradicím, ale pokud jeho srdce bije pro něco jiného, bude celý život nešťastný.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Dítě vodnář miluje experimenty všeho druhu a obvykle ho na místě, kam ho posadíte, nenajdete. Možná zpočátku bude obtížně tápat a hledat možnosti svého budoucího uplatnění. Zajímá ho všechno možné, často jsou to nereálné představy a cíle, anebo něco, co vy jako rodiče rozhodně neschvalujete. Vodnáři jsou citliví a tvůrčí, nezřídka se dobře uplatňují v uměleckých profesích nebo při práci s lidmi, uvidíte sami, čím vás nakonec vaše dítě překvapí.

Ryby (20. 2. – 20. 3.

Rybky bývají hodné a poslušné, obětavé pro druhé, ale jako povolání si nezřídka volí vyšší cíle. Například ochranu zvířat, pečovatelství, práci s drogově závislými, s dětmi z problémových rodin, mohou vystudovat veterinu, psychologii, filozofii, učit nebo se věnovat herectví a umění. Bývají z nich i výborní spisovatelé.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Čím chceme být? Budoucí povolání našich dětí lze vyčíst i z horoskopu