Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Horoskop a sourozenci: Která znamení si spolu rozumí v sourozeneckém vztahu?

Sourozenecká rivalita je zcela běžnou záležitostí každého sourozeneckého vztahu, pokud se nejedná o dvojčata. Je to naprosto přirozené vzhledem k tomu, že jedináček ztrácí prim v okamžiku, kdy se objeví další dítě. Některé děti si ale spolu rozumí, jiné zase ne. Roli hraje spousta faktorů, třeba i povaha daná znamením zvěrokruhu.

Někdy by sourozenci za sebe položili život a mají krásný harmonický vztah, jindy je to vztah plný hádek a nesvárů či sporu o dědictví. Některé povahy spolu ladí a jiné jsou natolik odlišné, že se okolí může divit tomu, jak je možné, že tito dva jedinci vůbec patří do stejného hnízda. Jak spolu tedy mohou vycházet sourozenci různých slunečních znamení?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Dítko narozené ve znamení berana je ochotné vycházet téměř s celým zvěrokruhem, ale samozřejmě existují taková znamení, kde se výrazněji projevuje sourozenecká rivalita nebo jisté pnutí. Protože beran je sám o sobě aktivní individualista, který moc není rád, když mu někdo naruší jeho prostor, toleruje takového sourozence, který jej nebude ohrožovat. Vychází poměrně dobře s býkem i blížencem, jehož všestrannost a hravost se beranovi líbí. Rozumí si se střelcem nebo vodnářem, se kterými může podnikat různé vylomeniny a dobrodružství. Dráždí ho rak, kterého považuje za příliš změkčilého, ale nenechá si od něj přebrat mámu a udělá cokoliv, aby si progresivně vybojoval a udržel svou pozici. Rivalita může být dosti znatelná se lvem, štírem nebo kozorohem.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Malý býček je mnohem více pohodlný než beran, přesto i on dokáže být urputný a prosadit si svou. S některými berany býk vychází, s jinými ne. Ideální parťák je pro něj panna nebo kozoroh, s těmito zemskými znameními si opravdu rozumí. Dokáže tolerovat i klidnějšího blížence, váhu nebo střelce, rozumí si s rakem a rybami. Obvykle ale neladí s povahou štíra, zažívá velkou rivalitu se lvem a neskutečně ho štve a provokuje vodnář.

Jak připravit dítě na příchod sourozence?

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Malí blíženci obvykle leží v knihách, ale jsou i neskutečně užvanění, což může vadit klidnějším a uzavřenějším povahám zvířetníku. Například jsou to kozorozi, býci, panny nebo štíři. S rakem a malým lvíčkem si blíženci obvykle dokáží hezky hrát, s rybami rovněž. A s vodnářem, beranem či střelcem tropí hlouposti a lotroviny. Rivalitu zažívají především s pannami.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Dítě rak je velmi citlivé a zranitelné. Potřebuje dostatek lásky, pozornosti a uznání. Obtížně přijímá takového sourozence, který je poněkud průbojnější a prudší povahy. Velký problém může mít s beranem, kozorohem, býkem, ale i upovídanou váhou. Naopak si může rozumět s blížencem, lvem, rybou, umírněnou pannou nebo tajemným a uzavřeným štírem. Klidnější býk nebo odtažitý a mlčenlivý kozoroh mu můžou vyhovovat, ale ohnivý rebel beran určitě ne. Záleží však vždycky na dalších aspektech. Hravý, zvídavý, ale jinak klidný blíženec může být dobrým parťákem, ale příliš upovídaný a impulzivní blíženec by malého ráčka mohl značně vyrušovat.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Malý lvíček jen těžko vedle sebe snese jiné silné ego než je to jeho vlastní. Proto má averzi vůči kozorohům, mnohdy i beranům, provokují ho ale i vodnáři nebo štíři, případně také býci. Snese vedle sebe raka, blížence, rybu, panny a váhy, skvěle si porozumí například se střelcem. Nad lvy se zkrátka nikdo nesmí povyšovat.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Klidné a spořádané panny si výborně rozumí se zemskými znameními, tedy s býky nebo kozorohy. Blízké a sympatické jsou jim také vodní znamení – raci, štíři nebo ryby. Rivalitu zažívají obvykle s blíženci a střelci. Vzdušná znamení je však mohou značně provokovat, kromě blíženců, se kterými se často nemohou ani vystát, nejsou příznivě nakloněni vodnářskému chaosu a anarchii. Ostatně ani s beranem to nebývá procházka růžovým sadem. Panny nemají rády, když někdo zlobí a často chodí žalovat. Zkrátka někdo udržovat pořádek musí.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy jsou laskavé a nerady tráví čas o samotě. Rozumí si se lvy, střelci, štíry, pannami, velice dobře vycházejí s blíženci a vodnáři. Býka a rybu dokáží také tolerovat, i když si nejsou moc blízcí, ovšem pravé averze nastávají s rohatým beranem nebo kozorohem. S váhami si nerozumí ani raci, takže i jejich sourozenecké vztahy bývají konfliktní.

Jaký jste rodič podle znamení zvěrokruhu?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Malý štír má rád svůj klidný svět, ve kterém se může ponořit do nitra své bezbřehé fantazie. Není tedy rád, když někdo narušuje jeho hranice. Obvykle respektuje jiná vodní znamení, ke kterým náleží ryby a raci, snese vedle sebe také váhu, střelce a případně také klidnou pannu či kozoroha. Konflikty nastávají často se lvem, vodnářem nebo býkem. Dráždit jej může také beran nebo blíženec. Opravdová rivalita se může projevit především se lvem, ale někdy i kozorohem nebo beranem.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci bývají už i jako děti velcí pohodáři, přesto se najdou znamení, se kterými si rozumějí méně. Jsou to především panny, ryby nebo blíženci. Střelec najde společnou řeč (nebo spíše vylomeninu) s beranem, vodnářem, lvem nebo váhou, akceptuje i kozoroha nebo štíra. Zemská znamení jako panna nebo býk jsou pro něj příliš nudná.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozoroh může mít větší napětí a sourozenecké spory především s beranem nebo sourozencem narozeným ve znamení vah, raka dokáže vcelku akceptovat. Ovšem pokud se jako sourozenci setkají takové osobnosti jakými jsou kozoroh a lev, tudy cesta obvykle moc nevede. Tihle dva se většinou nemohou vystát, a bývá mezi nimi opravdu velká rivalita a neporozumění. Kozoroh si dobře rozumí s býkem nebo pannou, ruší jej blíženec nebo vodnář, respektuje se s rybou či štírem. Někdy si též dokáže dobře porozumět se střelcem.

Čím chceme být? Budoucí povolání našich dětí lze vyčíst i z horoskopu

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři si mohou dobře rozumět s beranem nebo střelcem, právě pro jejich dobrodružnější povahu. Dobře zvládají i blížence a ryby, s raky si obvykle nemají moc co říct a panny nebo kozorozi jsou pro ně obvykle nudní suchaři. Velké neporozumění nastává zejména se lvem nebo býkem, někdy i se štírem. Pro vodnáře je důležitá určitá svoboda, irituje ho lenost, pasivita, hloupost a potřeba žalovat mamince, protože zase něco neudělal tak, jak měl, anebo na to úplně zapomněl. Tyhle tendence mají některá zemská znamení, se kterými může mít rebelant vodnář problémy.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby si obvykle rozumí s celým zvířetníkem a dokáží se dobře přizpůsobit. Záleží na konkrétních aspektech. Bližší jsou rybkám ale vodní znamení, tedy rak nebo štír, dobře vychází i s vodnářem, kozorohem nebo pannou. Rozrušovat je mohou ohnivá nebo zemská znamení, například střelec nebo příliš přízemní a materialisticky orientovaný býk. Některá sourozenecká pnutí se dají rozklíčit a pochopit až v dospělosti, ale základní neporozumění a naladění na úplně jinou vlnu je jasně patrné už v dětství. Rybám obvykle vadí energie střelců a blíženců, obtížněji hledají vztah k býkům, protože jsou zcela rozdílní.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Horoskop a sourozenci: Která znamení si spolu rozumí v sourozeneckém vztahu?