Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Jak zabavit děti v létě – venkovní aktivity jsou levné a zábavné

Příjemné letní počasí přímo vyzývá k tomu strávit celý den venku. Zvláště pro malé děti a batolata je to ideální způsob, jak se zabavit a hravou formou poznávat svět. Pokud vám dochází nápady, jak zabavit děti, aniž by vás to stálo majlant nebo jste museli něco komplikovaně vymýšlet, čtěte dál.

Jak zabavit děti bez tabletu a počítače?

To je otázka, kterou si klade nejeden rodič. V dnešní době je velmi snadné do telefonu nebo tabletu nainstalovat aplikace, díky nimž se dítě hravou formou učí. Na druhou stranu nikdo nechce, aby dítě sedělo celý den u videoher. Mále děti by měli poznávat svět přímým kontaktem. Kromě toho, že si vše na vlastní oči prohlédnou a samy osahají, pobytem venku vydají více energie, než při sezení před obrazovkou. Dělat s dětmi venkovní aktivity je potěšení i pro dospělé. Užijete si léto, místo toho, abyste jej promarnili zavření doma. Podívejte se, jak zabavit děti v létě snadno a dostupnou formou.

Jaký vliv mají na vaše dítě videohry? Od kolika let jsou vhodné?

Fontánky, vodotrysky a kašny

Ne každý má zahradu a možnost dopřát si luxus v podobě vlastního bazénu nebo brouzdaliště pro děti. Zvláště pak ve městech, kde navíc bývají přes léto koupaliště a plovárny přeplněné a také vstup zde není zadarmo. Výbornou alternativou jsou v horkých letních dnech nejrůznější fontány, kašny nebo vodotrysky, zvláště ty zabudované přímo do chodníku. Vy si můžete pohodlně sednout s kamarádkou do stínu na lavičku a sledovat, jak jsou vaše ratolesti nadšené z tryskající vody. Možná vám to také nedá a zajdete se osvěžit i vy. Komu by pak vadilo pár kapek vody na oblečení.

Pokud ve vašem městě není vhodné místo s fontánou nebo vodotryskem, není potřeba věšet hlavu. Stačí najít park, kde jsou nainstalovaná pítka, vzít sebou pár kyblíčků, hrnků, vodních pistolek a dalších hraček. Uvidíte, že otázka, jak zabavit dítě v létě i ve městě, vás přestane okamžitě trápit. Jediné nebezpečí, které vám hrozí, bude opakované žadonění vašeho dítka o doplnění vody.

Jak naučit děti plavat? 8 rad, s kterými to půjde snadněji!

Hra s ledovými kostkami

Tato varianta, jak zabavit dítě v létě, vyžaduje trochu přípravy předem. Pak se ale dá provozovat klidně i doma na balkóně. Do formiček na led nalijte vodu, kterou jste předtím smíchali s potravinářským barvivem a necháte zmrznout. Vytvoříte tak různobarevné ledové kostky. Do kyblíku nalijte velmi studenou vodu a barevné ledové kostky do ní vsypte. Pak už jen stačí připravit malé nádobky ve stejných barvách, jako jsou ledové kostky, a nechat svou ratolest, ať je podle barev roztřídí. Kromě toho, že se vám na sto procent podaří děti zabavit, budou se při tom učit barvy, zlepšovat motorické schopnosti. V neposlední řadě je led také příjemně ochladí.

Puzzle nejsou pouhou skládačkou pro děti – rozvíjejí osobnost

Procházky a jízda na kole

Léto nabízí mnoho příležitostí, jak zabavit děti venku tak, aby se přitom násilnou formou učily a poznávaly nové věci. Procházky nebo u větších dětí jízda na kole jsou přirozenou formou, jak rozvíjet pohybové schopnosti u dětí. Pro dospělé je to zase příjemná forma cvičení. Do výletu snadno zapojíte sbírání divoce rostoucího ovoce, poznávačku rostlin a plodů nebo hru na schovávanou. Po cestě můžete natrhat luční kvítí, které ozdobí váš stůl, nebo přírodní předměty, ze kterých pak doma vyrobíte koláž na zeď nebo výstavku na polici.

Jak naučit dítě jezdit na kole a kdy začít

Barvy, křídy, bubliny

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zabavit dítě, je malování, a nemusí u toho sedět doma u stolu a kreslit na papír. Všichni si z dětství pamatujeme kreslení barevnými křídami na chodník, které do dnes neztratilo své kouzlo. A až se dítě dostatečně vyřádí malováním, může dojít řada na skákacího panáka. To platí i pro mýdlové bubliny, které jsou samy o sobě zábavné. Můžete hrát na to, kdo jich chytí nebo vyfoukne nejvíc, nebo kdo udělá největší bublinu. Léto svádí k rošťárnám, tak proč jednou za čas nenechat dítě, aby zanořilo ruce do barev a kreslilo na papír přímo prsty a dlaněmi. Sice to vyžaduje trochu přípravy a vhodné prostředí, ale úspěch je v tomto případě zaručen.

Letní zábavu a způsoby, jak zabavit dítě, není potřeba nijak složitě plánovat, platit za ní velké peníze nebo v ní dokonce hledat nějaký velký smysl. Malé děti a batolata si rády hrají a objevují svět kolem sebe, zvlášť když u toho mohou být ve venkovním prostředí, které poskytuje výrazně více podnětů. Pokud vám schází inspirace, začněte od úplných základů – skákání, běhání, hra a smích. Děti to budou zbožňovat a vy budete moci sledovat, jak všechno neuvěřitelně rychle vstřebávají.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Právě čtete

Jak zabavit děti v létě – venkovní aktivity jsou levné a zábavné