Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Dítě ve znamení býka. Jaký přístup potřebuje?

O býcích se říká, že jsou pomalí, zato vytrvalí. Pokud máte doma malého býčka, nebo se vám má dítě ve znamení býka teprve narodit, určitě vás zajímá, jak se k takovému dítku chovat a jak jej vychovávat. Co potřebují malí býci a s jakým přístupem u nich nepochodíte?

Býk a co se o něm povídá

Býk je zemské znamení, které potřebuje svůj klid. Zatímco beran je divoký a nezkrotný živel, býk i přestože je rohatý, zdá se být jeho pravým opakem. Jedno však mají společné − o rohatých znameních se říká, že jsou velmi tvrdohlavé, svéhlavé, jdou hlavou proti zdi. To platí i pro býka. Na rozdíl od berana je však pomalejší, klidnější, zato však houževnatější.

Beran se rychle vrhne na svůj cíl, rozhodne se impulzivně, ale nevydrží. Býkovi všechno trvá déle, i samotné rozhodování, ale nakonec promyšleně a houževnatě dospěje ke svému cíli. Znamení býka vládne planeta Venuše, v řecké mytologii je to bohyně lásky a krásy Afrodita. Proto mají býci obvykle i dobrý vkus, zálibu v umění a ve všech tělesných požitcích, mezi něž patří dobré jídlo, pití i sex.

Čtení z ruky u dětí. Můžeme poznat, jaká je čeká budoucnost?

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

I když nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se zrovna ve znamení býka narodí, přesto existují typické vlastnosti pro býka. Faktem však zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a rovněž ascendent dítěte.

Dvanáct znamení zvěrokruhu však představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení býka tedy mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět a podle toho ke svým dětem také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení býka?

Dítě býk a jeho charakteristika (21. dubna – 20. května)

Děti narozené ve znamení býka jsou spíše pomalejší, pasivnější a klidnější. Mají rády svůj klid a své pohodlí. Už odmalička si u nich můžete všimnout, že baží po smyslových požitcích. Budou si dopřávat mlíčko a neodtrhnou se od matčina prsu, později zjistíte, že býci mají opravdu rádi dobré jídlo. Miminko býk se dokáže neuvěřitelně zabavit sledováním hraček a různých blýskavých předmětů. Cokoli krásné, zářivé je pastvou pro oči miminka. Býci jsou svým založením materialisté, takže budou i rádi hromadit. Věci, majetek, peníze, oblečení, boty, obrazy, hračky, cokoliv se jim bude líbit.

Býk je také velmi praktické znamení. Dítě býk umí být velmi zodpovědné, má smysl pro práci a disciplínu, má obvykle i velké ambice a ctižádost. Můžete se spolehnout na to, že někteří malí býci už dobře vědí, co od života chtějí a čím chtějí být už v útlém věku. A nebojte se, oni skutečně dobře umí, jít si za svým cílem. Býk bývá také velkým milovníkem umění, rád umění shromažďuje nebo se jím zabývá. Býci jsou budovatelé, sběratelé, umí být velmi tvůrčí. Dítě býk také nemá rádo změny a rádo se obklopuje svými věcmi, na kterých lpí. Potřebuje mít své bezpečné prostředí, jistou půdu pod nohama.

Horoskop a sourozenci: Která znamení si spolu rozumí v sourozeneckém vztahu?

Jaké je dítě narozené ve znamení býka?

Býkovi imponuje moc a majetek, ale také intelekt a vysoké postavení. Řada býků se snaží ve svém životě něco vybudovat, něco dokázat a nemusí být za tím pouze jejich vlastní sobecké zájmy. Býci mají i rádi peníze, které si chtějí vydělat. Všechno, čeho v životě dosáhnou, co získají pro sebe, považují navždy za své, za svůj majetek. Je to skutečně tak, býci mají majetnické sklony, a to se u nich také projevuje v partnerských vztazích. Bývají majetničtí a nechtějí se o partnera s nikým dělat. Vyžadují hodně pozornosti pro sebe. Totéž se děje už když jsou malými dětmi, jejich rodiče jim plně náleží a býci potřebují projevy jejich lásky, zájmu a oddanosti. Proto býkům prospěje mít sourozence a měli by se naučit se o svůj majetek, o své jídlo i o své rodiče rozdělit.

Býk jedináček se může stát dominantním narcisem, velkým šéfem, který je zvyklý na to mít vše pro sebe a na to, že ho ostatní poslouchají. Není to ale samozřejmě pravidlem. Pro býka je velice důležitá rodina, takže v zásadě, o samotě či v rozvrácené rodině, velice trpí a brzy se osamostatňuje a buduje si vlastní život, vlastní rodinu. Býk rád tvoří a buduje, může tedy vybudovat dům, park, vilu, celý statek, farmu, nějakou firmu či velkou společnost, velkou rodinu plnou dětí a zvířat a podobně. To je jeho celým životem.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení býka?

Dítě býk potřebuje mít dostatek smyslových podnětů. Zařiďte mu vkusně a hezky vlastní pokoj, to dozajista ocení. Potřebuje mít své království. Dovolte mu se na tom podílet. Už od kolébky se nejspíše bude chtít obklopovat krásnými věcmi, luxusem a bohatstvím, anebo tím, co mu bude blízké v rámci jeho vlastního stylu, vkusu. Dítě býk potřebuje mít dostatečné podněty a stimuly, jinak vám zcela zleniví a bude se jen oddávat nečinnosti a požitkům. To se může snadno stát. Býk je flegmatik, materialista a miluje rozkoš a požitky, pokud bude vyrůstat “ve zlaté kleci” a luxusu, rodiče za něj všechno budou dělit a nechají ho si na to zvyknout, zvykne si na určitý životní standard i na to, že potřebuje mít kolem sebe “sluhy” a že se sám nemusí o nic snažit.

Býk potřebuje mít své cíle. Většinou je velmi ctižádostivý, takže si jde za svým, pomalu, rozvážně a houževnatě. Obvykle je býk ten hlavní tahoun, dobrý kamarád, takzvaný držák, někdo, na koho se lze spolehnout a kdo dotahuje věci a projekty do konce. Umožněte tedy svému dítěti býkovi, aby mělo motivaci a cíl a aby se snažilo samo, veďte býka k samostatnosti, aby mohl plně rozvinout svou tvořivou sílu a budovatelské sklony. Závislý býk, který se v životě nemohl nijak výrazně projevit, velice trpí. Býk potřebuje seberealizaci.

Zapište dítě do umělecké školy a na různé kroužky, sedět mu bude malování, kreslení, focení, keramika, hra na hudební nástroj, zpěv, tanec. Bude v těchto odvětvím zřejmě vynikat. Může také hrát divadlo, recitovat, stát se vůdčí osobností třídy, na kterou se budou moci slabší a méně výkonnější děti spolehnout. Dítěti býku také prospěje domácí mazlíček dle jeho vlastní volby a to, když vám bude pomáhat na zahradě. Býci milují práci s květinami a půdou.

Čím chceme být? Budoucí povolání našich dětí lze vyčíst i z horoskopu

Dítě býk a zdravotní problémy

Dítě býk může být odmalička často nemocné a náchylné na onemocnění dýchacích cest a krku. Objevují se časté angíny a záněty krku, dítě býk by mělo pokud možno nosit na krku šátek a být v teple. Opatrně také v případě dětských nemocí, proti kterým dítě není očkované. Později může býky trápit hrtan, hlasivky, nebo i štítná žláza. Ve starším věku je to rozhodně velmi citlivá krční páteř. Býci mají také sklony k nadváze a k trávicím potížím, je dobré se držet zdravé stravy a životního stylu, i když tohle právě pro býky nebývá vůbec jednoduché.

Dítě býk a budoucí povolání

Býk může být dobrý šéf i tahoun každé firmy. Jako kolektivní pracovník bývá velmi zodpovědný a oblíbený, jako šéf důsledný a náročný. Hodí se pro býka stavařina, zahradnictví, práce v zemědělství, realizace zahrad, architektura, interiér a design, ale i webdesign a grafika, různé umělecké profese, oblast stravování a zdravé výživy, farmaření. Býk může být ale i dobrý úředník, podnikatel, obchodník, módní návrhář, ženy se silnou Venuší (vládkyně znamení býka) mohou inklinovat k práci modelek, hostesek, zpěvaček a podobně. Rády dobře vypadají a starají se o své tělo, proto toho využívají i ve své profesi.

Jaké budou děti narozené ve znamení býka v roce 2021?

Děti narozené ve znamení býka v roce 2021 budou velmi vnímavé, citlivé, umělecky nadané a tvořivé. Budou se snažit jít si za svým cílem, dobře se starat o svou rodinu, na kterou budou velmi vázané. Jejich život může být plný změn, mohou se chovat impulzivně, ale budou toužit po sounáležitosti a vnitřním míru. I když jejich cesta bude někdy trnitá, přesto mohou neúnavně a houževnatě jít za svými sny, neboť jejich svět snů a fantazie bude bezbřehý a ten se ničím omezovat nenechá.

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Právě čtete

Dítě ve znamení býka. Jaký přístup potřebuje?