Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Dítě kozoroh a jeho charakteristika. Překvapí svou dospělostí!

Čekáte miminko, které se má každou chvíli narodit, nebo jste se již dříve stala matkou a porodila dítě narozené ve znamení kozoroha? Pak vás možná bude zajímat, jak toto znamení zvěrokruhu ovlivní povahu vašeho miminka. Co potřebují malí kozorozi a jak k nim nejlépe přistupovat? Na jaká povahová specifika se mohou rodiče připravit? Přečtěte si, jak pečovat o dítě narozené ve znamení kozoroha.

Kozorozi a co se o nich povídá?

Malý kozoroh vás možná překvapí svou vážnou povahou – a také očima vážně hledícími do světa. O kozorozích se říká, že jsou vážní, uzavření, nepřístupní a tvrdí. Otevírají se jen ve společnosti svých nejbližších osob a dobrých přátel. Mají ctižádost a vysoké ambice, milují svou práci, jsou tvrdohlaví a obtížně vyjadřují své city. Snadno podléhají splínům a melancholii, jsou konzervativní a ctí tradice. Mají velmi specifický smysl pro humor, který odhalují jen mezi dobrými přáteli. Znamení kozoroha vládne planeta Saturn, pověstný bůh času a “smrťák” Kronos.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Obecně platí, že nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se ve znamení kozoroha zrovna narodí. Faktem zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a hlavně také ascendent dítěte.

Přesto se ale nedá popřít, že dvanáct znamení zvěrokruhu představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení kozoroha mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět – a podle nich k nim také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení kozoroha?

Dítě narozené ve znamení střelce. Jaké bude miminko a jak se bude chovat jako starší dítě

Dítě kozoroh a jeho charakteristika (22. prosince – 20. ledna)

Děti narozené ve znamení kozoroha většinou již od kolébky dobře vědí, co chtějí. Mají v sobě vrozenou ctižádost a vnitřní disciplínu. Kozoroh dítě je vážný, zadumaný a velmi klidný, poslušný. Tyto děti většinou najdete tam, kam je posadíte. Ale to jen proto, že se zamyslí, hltají encyklopedie či jiné knihy, nebo se zaberou do své oblíbené činnosti, ať už je to kreslení, stavebnice nebo léčba plyšového zvířete. Je to především tím, že dítě kozoroh má bohatý vnitřní svět a je velmi hloubavé a přemýšlivé. Někteří kozorozi proto také méně mluví, ale to neznamená, že by neměli, co říci.

Kozoroh je většinou dost inteligentní, praktický a racionální. Zájmy malého kozoroha vás tedy mohou značně překvapit. Dítě kozoroh se často chová jako malý dospělý. To znamená, že chce velmi brzy napodobovat dospělé, projevuje zájem pomáhat rodičům, nebo se věnovat jiným činnostem, které ho zajímají, ačkoli nejsou třeba zrovna moc typické pro dítě. Kozorozi jsou velmi pracovití, a také zodpovědní a spolehliví. Snaží se vynikat a být nejlepší, být uznávaní.

Proto si kozorozi už od raného dětského věku půjdou za svým cílem a nebudou rádi setrvávat v nečinnosti či v něčem, co pro ně jaksi nemá smysl. Nemít svůj cíl, motivaci a hnací pohon v životě může kozoroha i zabít. To je třeba mít na paměti už u dětí, které je třeba řádně zaměstnat. Kozoroh, který nemá cíl, se začne utápět ve své melancholii, která jej může zcela pohltit.

Dítě narozené ve znamení štíra žárlí a je velmi citlivé na kritiku

Dítě kozoroh potřebuje uznání a prostor pro svou práci

Dítě kozoroh potřebuje pocit, že je potřebný, uznávaný a respektovaný. Pro kozorohy je důležité mít prostor pro svou práci či hru a náležitou podporu ze strany rodičů. Je nemyslitelné přerušit dítěti činnost jen proto, že mu zrovna donesete svačinu nebo jste si to jako rodič autoritativně usmysleli. Tím vlastně v dítěti zabíjíte jeho kreativitu, ctižádost i motivaci dokončit vše započaté. Obzvláště kozoroh potřebuje mít svobodu v tom, co chce vykonávat. A především mu to musí dávat smysl. Pokud tedy například vezmete dítěti papír, na který si kreslí návrhy svého nejnovějšího vynálezu a řeknete mu, že má jít dělat něco jiného, ublížíte mu.

Kozoroh také vyžaduje uznání a respekt. Toto znamení je samo o sobě vcelku dominantní, proto nemůžete očekávat, že se dítě kozoroh bude chovat jako poslušný pejsek a skákat na povel, jak si vy rodiče budete přát. Dítě kozoroh má poněkud vážné starosti, se kterými se nesvěří jen tak někomu. Nejhorší je pro kozoroha výsměch, nepochopení a zostuzení. Proto byste dětem měli za každou cenu naslouchat, podporovat je ve všem, co dělají, brát vážně to, co vám říkají a chovat se k nim jako k sobě rovnému a k dospělému.

Kozoroh vytváří silné a dlouhotrvající citové vazby, potřebuje rituály

Dítě kozoroh je zvyklý na své rituály, které mu dodávají pocit bezpečí. Ať už jde o oblíbený rituál před spaním, čtení pohádky, pití ze svého vlastního hrníčku či pravidelně vykonávanou činnost a posloupnost nějaké každodenně vykonávané záležitosti. Toto byste dětem nikdy neměli narušovat, naopak je respektovat a podporovat v tom, co potřebují.

U kozorohů také mohou vznikat dlouhotrvající citové vazby k hračkám či předmětům. Není vhodné dětem tyto věci brát a vyhazovat, obzvláště bez jejich svolení. Pokud se kozoroh zklame, dlouho mu trvá než odpustí a dá novou šanci, není zkrátka splachovací a všechno v něm dlouho zůstává. To také platí pro budoucí partnerské vztahy.

Miminko či dítě ve znamení vah. Co jej charakterizuje již od narození?

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení kozoroha a které sporty má rádo?

Dítě by mělo mít dostatek zájmů a koníčků, které si samo vybere. Nebude dělat něco, v čem nevidí smysl. Nikdy by nemělo setrvávat v nečinnosti. Zapojujte jej do domácích prací a dění celé rodiny, hovořte s dítětem jako s dospělým. Občas se ho zeptejte na radu a pokud řešíte záležitosti celé rodiny, nechte jej se samostatně rozhodovat. Podporujte malého kozoroha v jeho snech, představách a cílech, které dokáže velice dobře realizovat. Odpovídejte mu na jeho zvídavé otázky. Pokud dítě nemluví nebo ho trápí melancholie, nechovejte se k němu invazivně nebo přezíravým a odsuzujícím způsobem.

Kozoroh velmi špatně snáší kritiku a všechno si moc bere. Proto používejte konstruktivní kritiku a začněte pochvalou. Nenechte dítě kozoroha vysedávat u počítače a umožněte mu dostatek pohybu a aktivního sportu venku v přírodě. Kozorozi milují turistiku, lesy, hory, skály a vyvýšená místa. Také jim nejsou cizí zimní sporty, proto motivujte své dítě k tomu, aby začalo brzy lyžovat. Bude ho to nejspíše bavit více než plavání. Kolektivní sporty kozoroh nesnáší, rád dělá věci sám. Proto i nucení do společenských návštěv s uřvanými cizími dětmi kozoroh neuvítá. Socializace dítěte by měla být pozvolná, empatická a přiměřená.

Dítě kozoroh a zdravotní problémy

Dítě kozoroh mívá od malička velmi světlou pleť, což nemusí být vždy známkou nedostatku železa a chudokrevnosti. Slunce a čerstvý vzduch však potřebuje. Snažte se malého kozoroha chránit před nachlazením, snadno se nastudí. Jeho velkou slabinou je celá páteř, klouby, kosti, zuby a kůže. Dítě může také trpět atopickým ekzémem. V tom případě je potřeba upravit stravu a rovněž chránit dítě před stresem. Ačkoliv kozoroh působí mnohdy chladnokrevně, je nesmírně citlivý, zranitelný a obtížně snáší stres, což se může podepisovat na jeho psychice, a to už v dětství.

Dítě kozoroh a budoucí povolání

Ctižádost a ambice kozoroha obvykle brzy předurčí k jeho budoucí profesi. Dítě kozoroh většinou ve škole exceluje. Buď patří k třídním šprtům, nebo se nepotřebuje moc učit a přesto vyniká. Potřebuje však být nejlepší, úspěšný a uznávaný. Proto se snaží někam směřovat i ve svém budoucím povolání. Jakmile si vybere obor a cíl, dokáže jít přes mrtvoly. Kozorozi bývají úspěšní podnikatelé, manažeři, obchodníci a úředníci, ale také režiséři, šéfredaktoři, spisovatelé, žurnalisté, baviči, komici nebo lékaři.

Kozoroh dokáže být dobrý, ale velmi přísný nadřízený, který vyžaduje pořádek, zodpovědnost a disciplínu. U kozorohů je také důležitý pocit kontroly, což se projevuje nejen v práci, ale také v osobním životě a ve vztazích.

Jací budou kozorozi narození v roce 2020/2021?

Kozorozi narození v letošním roce 2020 a v lednu 2021 budou inteligentní, ctižádostiví, flexibilní, tvůrčí, originální a temperamentní. Budou to silné osobnosti. Každopádně vyvstane poněkud velký rozdíl mezi kozorohy narozenými v prosinci, a kozorohy narozenými v lednu. Zatímco kozorozi narození ještě v roce 2020, v prosinci, budou poznamenaní postavením planety Mars ve znamení berana, která dlouhodobě vytváří negativní aspekt s planetou Pluto v kozorohu, lednoví kozorozi budou již jiní.

Prosincoví kozorozi si ještě ponesou stigma celé covidové situace, budou mít ve svém horoskopu jakýsi pocit tlaku a omezení, sklony ke vzteku a podléhání silným emocím, což ale na druhou stranu může být velkou výzvou k práci sama na sobě a k velkým schopnostem dosahovat svých cílů a k tomu být velmi odvážný, silný, nezdolný, progresivní. Venuše ve střelci jim spolu s takto postavenou planetou Mars dá do vínku silnou vášeň, která se může stát hnacím pohonem celého jejich života.

Lednoví kozorozi budou mít více chladnou a distingovanou povahu, a budou více zaměření na výkon. Lednová Venuše je spíše ledová královna a Mars v býku jim vytvoří krásný aspekt, který vypovídá o mnohem větší harmonii, ale i houževnatosti a síle osobnosti. Tito kozorozi již tolik svým vášním podléhat nebudou a budou to mnohem větší pohodáři, veselí přátelé se zajímavými a originálními nápady (Merkur ve vodnáři).

U nich ale bude potřeba směřovat energii správným směrem, jejich ctižádost a znalost cíle totiž může být značně snížená. Důležité bude najít správnou motivaci, aby neplýtvali svou energií a nebyli frustrovaní ze svých neúspěchů. Nebudou to mít jednoduché, další aspekty totiž ukazují na značnou nevyzpytatelnost až vodnářskou povahu, což se bude týkat kozorohů, kteří budou narození v poslední lednové dekádě.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Dítě kozoroh a jeho charakteristika. Překvapí svou dospělostí!