Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Miminko či dítě ve znamení vah. Co jej charakterizuje již od narození?

Čekáte miminko, které se má každou chvíli narodit, nebo jste se právě nedávno stala matkou a porodila dítě narozené ve znamení vah? Pak vás možná bude zajímat, jak toto znamení zvěrokruhu ovlivní povahu vašeho miminka. Co potřebují malé váhy a jak k nim nejlépe přistupovat? Na jaká povahová specifika se mohou rodiče připravit? Přečtěte si, jak pečovat o dítě narozené ve znamení vah.

Váhy a co se o nich povídá?

Možná vám kamarádky a známí řekli, že když čekáte malou váhu, bude to nejspíše malý intelektuál, umělec nebo stylista, malá dáma vědoma si své krásy, dítě, které bude vyžadovat hodně pozornosti, budou pro něj důležité mezilidské a partnerské vztahy a těžko bude snášet samotu. Také se povídá, že váhy jsou hodně nerozhodné a spíše potřebují vedení a oporu v druhých. Znamení vah vládne planeta Venuše, kterou si zkuste představit jako bájnou bohyni lásky a krásy Afroditu v Řecku, stejnojmennou Venuši v Římě.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že nemůžeme vytrhávat z kontextu obecné vlastnosti vah a připisovat je všem miminkům, která se ve znamení vah zrovna narodí. Faktem zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení vah, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a hlavně také ascendent.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Přesto se ale nedá popřít, že dvanáct znamení zvěrokruhu představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení vah mají souhrnné rysy povahy a chování, o kterých by jejich rodiče měli dobře vědět – a podle nich k nim také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení vah?

Dítě váha a jeho charakteristika (23. září – 23. října)

Děti narození ve znamení vah jsou velmi jemné, citlivé, vnímavé, umělecky a intelektuálně založené a mívají dobrý vkus. Už od miminka vás mohou uhranout jejich krásné oči nebo vůbec fyzická krása či zajímavý vzhled. Váhy bývají jako děti více klidné než jiné děti. V jejich očích je moudrost a klid. Tyto děti mají rády vědění, proto začínají brzy poznávat svět. Jsou ale na sebe opatrné, mírné, klidné, laskavé a ze všeho nejvíce vyžadují pozornost a lásku rodičů. Váhy mají své sny a představy o budoucnosti. Dítě váha mnohdy již v útlém dětství ví, čím chce jednou být. Často to bývá povolání typu lékař, právník nebo třeba herec, muzikant, tanečník či baletka.

Váhy v peřince příliš nezlobí. Nemají potřebu se nijak výrazně prosazovat, bojovat o matčin prs nebo se později hašteřit se svými sourozenci. Život přijímají s moudrostí a klidem, rády se ale předvádí a obklopují hezkými věcmi. U miminek narozených ve znamení vah si můžete všimnout, že možná budou více plačtivé a toužit po neustálé pozornosti matky. Jejich vazba na rodiče je velmi silná. Bývají to typičtí mamánci, přesto velmi touží po společnosti a po kolektivu dětí, rádi si s druhými dětmi hrají. Děti váhy bývají většinou více společenské a velmi přátelské. Pokud je váha spíše introvert, více se upíná na rodiče nebo si vytváří svůj fantastický svět, do kterého jako dítě rádo utíká.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení vah?

Malá váha už od kolébky potřebuje velmi citlivý a láskyplný přístup rodičů. Je nesmírně citlivá na jakékoli rodinné spory a hádky, natožpak násilí v rodině. Váhy jsou velmi mírumilovné a harmonické, potřebují rovnováhu, bezpečí a soulad. Hádky, neshody rodičů nebo rozvod tyto děti velmi těžce nesou! Zanechávají v nich hluboká traumata, která si nesou po celý život. Dítě potřebuje vnímat matku neustále u sebe, váhy milují, když je maminka nosí u sebe v šátku, nebo je dlouho kojí i do několika let. Takto se posiluje pevná vazba mezi dítětem a matkou, ale také sebevědomí dítěte a jeho pocit bezpečí.

Kdy dát poprvé dítě hlídat a odejít od něj?

Váhy nedokáží být samy. Těžce snášejí odloučení od rodičů, proto se snažte dávat je do školky co nejpozději a odcházet od nich co nejméně. Dítě narozené ve znamení vah trpí, pokud jej opustíte, necháte někde samotné. Zralé dítě vychovávané v harmonickém a podnětném prostředí pak plynule zvládne přechod do dětského kolektivu a bude se těšit ze společnosti ostatních dětí. Nebude mít ale rádo situace, kdy někdo někomu ubližuje, šarvátky dětí a podobně. Je na tohle velmi citlivé.

Dítě váha a smyslové podněty

Dítě váha miluje umění a krásu kolem sebe. Je důležité, abyste svému miminku zpívala a vyprávěla už v bříšku, pouštěla mu příjemnou hudbu a obklopovala se hezkými a pozitivně laděnými předměty. Zařiďte svému miminku krásný a vkusný pokojíček, dávejte velký důraz na barvy. Váhy velmi intenzivně vnímají barvy. Zkuste si později všimnout, které barvy vaše batole preferuje a obklopte ho jimi, dejte mu brzy do rukou pastelky a nechte dítě tvořit. Velice vhodné je dítěti pouštět hudbu, nechávat ho tancovat, zpívat si s ním nebo mu ukázat různé hudební nástroje. Později jej můžete zapsat do základní umělecké školy – to každá váha ocení.

Pro váhy je ale také důležitý pohyb – sport a tanec. Dopřejte dítěti dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a nechte jej propojit ladné pohyby těla s hudbou. To vše je pro váhu velice důležité. Stejně tak váhy mívají intelektuální zájmy, které brzy vycházejí najevo. Podpořte váhy v tom, aby mohly číst a věnovat se tomu, co je zajímá. Váhy určitě také nepotěšíte zděděným oblečením po sourozencích, mají rády vkusné, kvalitní, hezké, nové, čisté a vlastní věci.

Dítě váha a zdravotní problémy

Miminko narozené ve znamení vah bude potřebovat hodně mateřského mléka, tepla, matčiny náruče, klidu a bezpečí. Samozřejmě, že tohle potřebuje každé dítě, ale citlivá váha obzvlášť! Náchylná je na ledviny a močové cesty, proto je dobré vyvarovat se nachlazení této oblasti. Větší děvčátka ať zapomenou na trička, která nedosahují ani do pasu. Pozor na nachlazení dýchacích cest, časté rýmy a záněty dutin. Objevit se může i alergie nebo atopický ekzém.

Dítě váha a budoucí povolání

Dítě váha se v budoucnu může věnovat umění, dlouhodobému studiu, vědě, medicíně nebo třeba právům. Ve znamení vah se narodila spousta známých umělců, herců, zpěváků a tanečníků, ale i sportovců a politiků. Protože váhy mají rády harmonii a spravedlnost a jejich symbol připomíná justici, můžeme si to klidně spojit s faktem, že ve znamení vah se vyskytuje také řada úspěšných právníků.

Váhy jsou ve svém povolání velmi úspěšné. Jsou schopnými vedoucími pracovníky, i spolehlivými zaměstnanci. Je to kolektivní znamení, které dokáže spolupracovat s druhými a dobře fungovat i ve větším kolektivu. Vahám nevyhovuje home office a práce o samotě. To, že jsou váhy váhavé, nerozhodné a nesamostatné, není žádným pravidlem!

Jaké budou váhy narozené v roce 2020?

Pokud se vám narodila malá váha, obzvláště v současném období, její kariéra a životní úspěch, i přes nelehký osud, mohou být velmi významné. Právě tyto děti potřebují obrovské množství lásky a pocit, že jsou milovány, protože se mohou celý život cítit pod neúprosným tlakem, který je může ničit, ale také významně posouvat vpřed. U těchto dětí se může objevit velké sebevědomí, silné ego a touha po moci, ale i nesmírná zranitelnost, agresivita a destruktivní sklony, kterými může nešťastný človíček ničit sám sebe a všechny kolem. Proto je nejdůležitější pevný a láskyplný základ v rodině, který může pomoci dítěti získat sebevědomí, víru, posílit jeho vůli a naučit jej sebedisciplíně.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Miminko či dítě ve znamení vah. Co jej charakterizuje již od narození?