Menu
MotherClub.cz
Horoskopy

Dítě narozené ve znamení štíra žárlí a je velmi citlivé na kritiku

Taťána Kročková

Taťána Kročková

16. 10. 2020

Čekáte miminko, které se má každou chvíli narodit, nebo jste se již stala matkou a porodila dítě narozené ve znamení štíra? Pak vás možná bude zajímat, jak toto znamení zvěrokruhu ovlivní povahu vašeho miminka. Co potřebují malí štíři a jak k nim nejlépe přistupovat? Na jaká povahová specifika se mohou rodiče připravit? Přečtěte si, jak pečovat o dítě narozené ve znamení štíra.

Štíři a co se o nich povídá?

O štírech se říká, že jsou velmi vášniví a žárliví. Mají rádi tajemství a nevadí jim ponurá či odvrácená strana života. Své emoce prožívají velmi hluboce, neodpouštějí křivdy, líbí se jim netopýři a pavouci a jsou velmi sexuálně založení. Jsou to také spíše uzavření samotáři. Pokud čekáte malého štíra, život s ním může být velmi zajímavý a obohacující. Možná si i sáhnete do takových hloubek, jaké byste nečekali. Znamení štíra vládne planeta Pluto – temný vládce podsvětí Hádes, kterého jistě znáte ze starověkých bájí.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Opět platí, stejně jako tomu bylo v případě článku Dítě narozené ve znamení vah, že nemůžeme vytrhávat z kontextu obecné vlastnosti daného znamení a připisovat je všem miminkům, která se ve znamení štíra zrovna narodí. Faktem zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a hlavně také ascendent dítěte.

Přesto se ale nedá popřít, že dvanáct znamení zvěrokruhu představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení štíra mají souhrnné rysy povahy a chování, o kterých by jejich rodiče měli dobře vědět – a podle nich k nim také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení štíra?

Dítě štír a jeho charakteristika (23. října – 22. listopadu)

Děti narození ve znamení štíra jsou velmi hluboce citově založené a vnímavé. Už u malých miminek si můžete všimnout jejich hlubokých a pronikavých očí, před kterými mají někteří lidé tendence uhýbat. Dítě štír je spíše introvert a samotář, rádo si hraje samo a utápí se ve svých myšlenkách. Jeho vnitřní svět je velice bohatý, může však být i temný, neboť štíři k temnotě zrovna příliš daleko nemají. Miminko štír vášnivě saje mateřské mléko a tvrdě si uzurpuje právo na svou matku. U těchto dětí nikdy nevíte, co si myslí, nebo si vlastně máte myslet o nich. Někdy vás dokáží dokonale zmást.

Štír si svůj bohatý vnitřní svět a soukromí pečlivě skrývá, umí i manipulovat nebo dobře ví, jak získat pro sebe pozornost či něco obrátit ve svůj prospěch. Rozhodně se ale také snaží o to, aby mu na to nikdo nepřišel a aby z toho vždy vyvázl bez úhony. Dítě štír ale také dokáže být velmi přímé a až neskutečně upřímné, sarkastické a jedovaté. Víme, že přece jen pověstný jedovatý štíří ocásek dokáže přesně a bolestivě zasáhnout. Dítě si však zpočátku vůbec neuvědomuje, že míří rovnou do černého.

Dítě štír a žárlivost či pomstychtivost

Dítě štír dokáže být samo, a dokonce i samotu vyžaduje. Potřebuje mít prostor pro své myšlenky i své tvůrčí nápady a konstrukty své mysli či magické operace. Rodič nebo partner je však pro něj svatou jistotou, o kterou se nehodlá nechat připravit. Proto už malé děti ve znamení štíra dokáží pěkně žárlit a svého rodiče si přivlastňovat. Vyžadují absolutní věrnost a oddanost. A to samé pochopitelně i nabízí. Citové prožívání je u štírů opravdu nesmírně hluboké. Nárok na lásku rodiče a žárlivost se později proměňují v nároky, přivlastňování a žárlivost na partnera. Samozřejmě to nemusí být až takto vyhrocené, ale potřeba citových jistot je u štíra velmi vysoká.

Pokud se dítě štír jednou zklame, dá to patřičně znát. Neodpouští, druhé šance většinou nedává, umí se mstít. Projevuje se to hlavně později v dětském kolektivu při navazování prvních přátelských kontaktů s dětmi. U batolete je chování ještě neuvědomělé, ale předškolák již dobře ví, co dělá, i když zpočátku ještě dobře nerozumí svým hlubokým emocím a tomu, co prožívá. Malý štír je velmi citlivý na vlastní osobu, to znamená, že by se také dalo říci, že je ješitný a vztahovačný. Před štírem byste však neměli uhýbat a cíleně se vyhýbat konfliktu jen proto, abyste měli klid. Dítě štír potřebuje být respektováno, ale musí respektovat také vás – rodiče.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení štíra?

Malý štír už od kolébky potřebuje ujištění o tom, že jej respektujeme a jsme tady jen pro něj. Jakákoli výtka nebo kritika se dítě narozené ve znamení štíra silně dotýká a bere si ji velmi osobně. Proto je důležité, aby vaše dítě mělo maximální podporu a respekt ve všem, co dělá a případnou kritiku si dobře rozmyslete! Raději začněte pochvalou a uznáním. Vždy je lepší poukazovat na drobné nedostatky pozitivně a s velmi empatickým přístupem. Pokud si postěžujete na něco štírovi, okamžitě si to vezme osobně a urazí se, anebo to začne řešit, protože se domnívá, že mu to říkáte proto, aby on s tím něco udělal.

Štír je velmi vnímavý na nálady v rodině a dokáže vás prokouknout, i když se snažíte zakrýt své skutečné pocity nebo to, že se něco stalo, o čem nechcete, aby se vaše dítě dozvědělo. Štír se to dozví vždycky. Před štírem nic neutajíte, ale je třeba si uvědomit, že on dokáže ledacos utajit před druhými. Pokud jednou ztratíte u dítěte narozeného ve znamení štíra důvěru, máte smůlu – už vám zkrátka věřit nebude a začne lhát, nebo si nechávat věci výhradně pro sebe.

Děti narozené ve znamení štíra také často mají různé jasnovidné nebo magické schopnosti. Pokud vám dítě už od kolébky povídá podivné věci nebo ledacos uhodne, či ví předem, respektujte to. Jednoduše mu naslouchejte, nedělejte z toho žádnou senzaci a nesnažte se před ním cokoliv popírat. Příště už by vám zkrátka nic neřeklo. Už miminko narozené ve znamení štíra se svýma hlubokýma očima dívá jakoby skrz vás, anebo až na dno vaší duše. Důležité je také vést dítě k umění, chodit s ním často do přírody a k vodě a nenechávat jej utápět se ve svých myšlenkách, ale patřičně jej zabavit tvůrčí činností nebo prací.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dítě štír a zdravotní problémy

Miminko narozené ve znamení štíra bude náchylné na močové cesty a pohlavní orgány. Dítě obvykle velmi brzy začíná se sexualitou nebo masturbací. U dítěte štíra je také důležité opatrovat střeva a konečník. Tyto děti někdy trpí zácpou nebo ostychem chodit v kolektivu na velkou stranu. Přirozené vylučování může být narušeno stresem nebo pocitem diskomfortu. Štír má tendence hromadit, vlastnit a ovládat, proto je přirozené zbavování se něčeho pro něj někdy problematické.

Dítě štír a budoucí povolání

Dítě štír je pronikavě inteligentní a je schopno si vybudovat pevnou vůdčí pozici v dětském kolektivu i v pozdějším zaměstnání. Rádo prozkoumává mnohá tajemství a zajímá se o záhadné události, okultní nauky, konspirační teorie, vědu nebo různé přírodní nauky. Ve znamení štíra je také narozeno velké množství umělců, kteří dokáží chytit za srdce a procítit hudbu svými emocemi opravdu do velké hloubky. Štír ale může být i dobrým lékařem, politikem, chirurgem, kriminalistou nebo patologem. Fascinuje ho i odvrácená stránka života, vše temné, skryté, tělesné nebo takové, na co jiní lidé nemají žaludek. Může zachraňovat lidské životy a setkávat se s lidským utrpením, pečovat o umírající a podobně.

V kolektivu štír rád stojí v pozadí a myslí si své nebo tahá za pomyslné provázky loutek. Říká se mu také “šedá eminence”, protože přesně tak mnohdy může na druhé působit. Nechte vaše dítě, aby si vybralo své zájmy a podporujte ho tak nejvíce, jak jen to jde. Štír potřebuje ujistit v tom, že je opravdu dobrý, že na to má. Pokud ho nepodpoříte, hluboce ho to raní, ale stejně si udělá své.

Jací budou štíři narození v roce 2020?

Malí štírci narození letos budou mít v sobě nejspíše ještě více pomyslného jedu, než ostatní štíři. Současné období velmi posiluje temné vlastnosti štíra, jeho touhu po moci, žárlivost, majetnické sklony, dominanci a sexualitu. Možná se vám narodí génius, velký umělec nebo mág. Zřejmě to bude člověk, který může díky svým pozoruhodným vlastnostem významným způsobem přispět k něčemu důležitému pro celé lidstvo a planetu.

Každopádně je důležité vědět, že toto dítě může mít v sobě obrovskou ctižádost a opravdu vysokou zranitelnost a citlivost na vlastní osobu. Jeho zarputilost, tvrdohlavost a chladnokrevná tvrdost může působit velmi sebestředně a arogantně, ale bez tvrdé skořápky se takto vysoká senzitivita nemá jak chránit.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Dítě narozené ve znamení štíra žárlí a je velmi citlivé na kritiku