Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Dítě narozené ve znamení střelce. Jaké bude miminko a jak se bude chovat jako starší dítě

Čekáte miminko, které se má každou chvíli narodit, nebo jste se již dříve stala matkou a porodila dítě narozené ve znamení střelce? Pak vás možná bude zajímat, jak toto znamení zvěrokruhu ovlivní povahu vašeho miminka. Co potřebují malí střelci a jak k nim nejlépe přistupovat? Na jaká povahová specifika se mohou rodiče připravit? Přečtěte si, jak pečovat o dítě narozené ve znamení střelce a jací budou střelci narození v roce 2020.

Střelci a co se o nich povídá?

O střelcích se povídá, že jsou velice veselí, přátelští, optimističtí a mají naprosto úžasný smysl pro humor, kterým skvěle pobaví každou společnost. Střelci jsou zároveň velmi citliví na jakékoliv bezpráví, mají silný smysl pro čest a spravedlnost. Bývají vůdčími osobnostmi, vynikajícími pracovníky, skvělými baviči kolektivu, dobří sportovci a také nadaní a oblíbení herci, moderátoři, komici či žurnalisté. Jsou nezávislí, odvážní, odolní a sportovně zdatní. Znamení střelce vládne veselá, vůdčí a expanzivní planeta Jupiter, která symbolicky představuje vládce všech bohů Dia ve starořecké mytologii, v římské stejnojmenného Jupitera.

Dítě narozené ve znamení štíra žárlí a je velmi citlivé na kritiku

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

Obecně platí, že nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se ve znamení střelce zrovna narodí. Faktem zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a hlavně také ascendent dítěte.

Přesto se ale nedá popřít, že dvanáct znamení zvěrokruhu představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení střelce mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět – a podle nich k nim také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení střelce?

Dítě střelec a jeho charakteristika (23. listopadu – 21. prosince)

Děti narozené ve znamení střelce jsou veselé a nezávislé. Mají rády svoji svobodu, oplývají pozitivním myšlením, často si z druhých dělají legraci nebo rádi organizují různé druhy kolektivní zábavy. Jsou velmi chytré, společenské, předčasně dospělé, kamarádské ke všem. Rády si vyhledávají různé informace, přemýšlí, diskutují, milují filozofické debaty, zajímají se o psychologii a otázky života jako takového. Velice brzy od nich můžete čekat otázky typu: “Jak jsem přišel na svět? Kde končí vesmír?” a podobně. Jsou to malí rozumbradové a kutilové.

Dítě střelec brzy čte a zajímá se. Hltá knihy, encyklopedie, hodně přemýšlí, ale miluje také pohyb na čerstvém vzduchu a sport. Tyto děti se rychle učí, potřebují odpovídající motivaci a hnací pohon. Nesmíte je jako dospělí nikdy shazovat nebo je nebrat vážně a vyloučit je z debat, neposlouchat jejich názory. Zanechalo by to na nich nenapravitelné škody a mohli by se cítit velmi frustrované a těžko by si pak budovaly své sebevědomí, když by jim je někdo takhle ušlapal.

Miminko či dítě ve znamení vah. Co jej charakterizuje již od narození?

Dítě střelec nesnáší lež a bezpráví

Dítě střelec vás možná odzbrojí svou upřímností a bezelstností. Ovšem pozor! Očekává totéž a neuznává bezpráví, lhaní, podvádění, zatajování pravdy a podobně. Chce mít stejná práva jako vy, být plně začleněno do rozhodování o rodinných záležitostech. Je proto důležité, aby dostal malý střelec maximální rodičovskou podporu a vyrůstal v bezpečném, přátelském, otevřeném, komunikativním prostředí. Pokud rodiče dítěti střelci zatajují informace, nebo je střelec vychováván v bigotním prostředí, je svědkem nevěry rodičů nebo nějakého útlaku, velmi to u něj zesiluje radikální odpor, podporuje určitý fanatismus či inklinaci k různým náboženským hnutím a sektám, anebo jej to vede k útěkům, samotářství a nemožnosti později vytvořit zdravý vztah.

Střelci také milují zvířata, zejména koně a velká plemena psů. Milují a potřebují svou nezávislost, svobodomyslnost, potřebují mít široký obzor poznání a otevřenou mysl. Rádi se toulají po lesích, sportují, běhají, věnují se turistice. Už jako malé děti je tedy můžete brát do lesa, nechat zapsat do sportovních kroužků, nebo jim pořídit pejska či je brát na jízdárnu. Tyto podněty střelci skutečně potřebují.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení střelce?

Jak již bylo zmíněno, dítě narozené ve znamení střelce nesnáší lež a bezpráví. Proto by mu rodiče měli za každou cenu říkat pravdu, a to i tu zcela nemilosrdnou. Dítě má cítit podporu a přijetí rodinou, být zapojeno do každodennosti a do rodinných diskuzí. Dítěti střelci nemůžete nikdy říct: “Tomu bys ještě nerozuměl, jsi na to příliš malý,” anebo si dovolit kázat vodu a sám pít víno. Další důležitá věc jsou zájmy a koníčky dítěte. Dopřejte mu dostatek sociálního kontaktu, podporujte ho v jeho projektech, dítě střelec zvládne více kroužků, je rádo, když může mít doma zvířata, například psa, ale i mnohé jiné mazlíčky.

Dětem narozeným ve znamení střelce velmi prospívají návštěvy farem, minizoo, jízdáren či život na venkovském statku. Malého střelce také můžete naučit hrát šachy nebo ho přihlásit do šachového kroužku. Důležité je, kromě odpovídajícího intelektuálního stimulu, aby měl střelec odmalička dostatek pohybu na čerstvém vzduchu ve volné přírodě. Proto je třeba pro střelce výborné chodit do skauta.

Dítě střelec a zdravotní problémy

Miminko narozené ve znamení střelce může mít problémy s kyčlemi. Zdravotní potíže, k nimž jsou střelci náchylní, se týkají zejména oblasti nohou, kyčlí, stehen a obecně celého svalového aparátu. Trápit je ale také může zažívání a problémy s játry, slinivkou, imunitou a krvetvorbou. Objevit se mohou i alergie, astma a ekzémy.

Dítě střelec a budoucí povolání

Co se týká budoucího povolání a zaměření, dítě střelec se může uplatnit ve sportu, jako trenér či vychovatel, ale i redaktor, žurnalista, horolezec, moderátor, bavič, dobrodruh, cestovatel, nebo chovatel zvířat. Může se věnovat koním, jezdit na nich nebo závodit, hrát závodně šachy, farmařit, chovat cizokrajná zvířata, být cvičitelem psů nebo třeba veterinářem. Střelci mají v sobě též introvertní rysy, potřebují klid v přírodě a na horách, takže i tomu může odpovídat jejich povolání. Většinou se živí jako OSVČ, protože mají rádi svou nezávislost, a to v podstatě ve všech oblastech života.

Jací budou střelci narození v roce 2020?

Malí střelci narození v letošním roce budou velmi silné osobnosti. Nebude jim chybět velká ctižádost, temperament, vášeň, elán a nadšení. Můžete počítat s tím, že mohou být velmi úspěšní ve své profesi, budou aktivní, činorodí, zapálení pro všechno, co je bude zajímat. Jejich nezkrotný temperament a jiskra v oku, schopnost bavit celou společnost, nebo používat ironii a sarkasmus v takové míře, s jakou jste se ještě nesetkali, z nich bude dělat opravdu výjimečné a originální individuality. Z negativních vlastností mohou projevovat aroganci, sebestřednost, neomylnost nebo přílišnou tvrdohlavost a impulzivitu.

Nově narození střelci budou velmi neklidní, svéhlaví a temperamentní, vypadá to na děti, které vám rozhodně nebudou jen tak klidně ležet v postýlce, ale budou si opravdu chtít dělat své a razantně prosazovat uspokojení svých potřeb.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Dítě narozené ve znamení střelce. Jaké bude miminko a jak se bude chovat jako starší dítě