Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Zázrak po porodu? Miminko a… plastická gynekologie

O těhotenství a porodu si nastávající matky vyslechnou během 9 měsíců tolik informací, že už je často ani nechtějí poslouchat. Méně se už mluví o tom, co se děje v šestinedělí, a naprosto nikdo vás nepřipraví na změny, které se v týdnech a měsících po porodu stanou s vaším tělem. A často je to šok!

Dají se vůbec následky těhotenství, porodu a kojení vrátit do původního stavu? Zeptali jsme se v Institutu Asklepion, kde se věnují neinvazivním i invazivním úpravám ženského genitálu po porodu i plastickým operacím břicha i prsou. A dostali jsme hned několik důkazů, že po porodu může být vše ještě lepší než dřív.

1. Jde napravit povolení pochvy po porodu? Ano!

Po porodu, zejména opakovaném, se může stát, že vy i váš partner při sexu cítíte, že je vaše vagína příliš „velká“. Hůře tak můžete oba dosáhnout vyvrcholení, prožitek také už není takový jako dříve. Vhodné je určitě pravidelně posilovat pánevní dno speciálními cviky, které vám jistě doporučí váš gynekolog. Pokud ale cvičení nepomáhá, je tu řešení buď v podobě laserového ošetření, nebo tzv. vaginoplastika. Při laserovém ošetření lékařka v Asklepionu zavede do pochvy speciální laserovou koncovku a prohřívá vaginu zevnitř. Působením tepla na tkáň dojde ke stažení, tím se pochva zúží a zpevní. Opět nic nebolí, není třeba dávat žádnou anestezii, a když je po všem, odcházíte okamžitě domů. Výsledek je možné pocítit už po pár dnech. Vaginoplastika je vhodná pro ženy, které už neplánují znovu rodit. Lékařka při ní chirurgický zúží a znovu sešije poševní vchod a sliznici, takže vše je pevné jako dřív.

2. Co s jizvou po nástřihu? Vyhladit.

Nástřih hráze (epiziotomie) se při porodu provádí jako prevence poranění při průchodu dítěte porodními cestami. Není nutné ji dělat vždy. Někdy se zhojí prakticky neznatelně, některým ženám se ale může vytvořit nevzhledná, vystouplá jizva. Její vzhled umí v Asklepionu upravit opět jak neinvazivně, tak chirurgicky. Jizvu bezbolestně vyhladí a zjemní ošetření Protége Intima. Využívá působení radiofrekvenční energie a ultrazvuku. Díky intenzivnímu ohřevu všech vrstev tkáně v ošetřované oblasti dochází k zlepšení vzhledu jizvy, jejímu změkčení a vyhlazení. Ošetření je vhodné několikrát zopakovat podle doporučení, ale vůbec nebolí ani není nepříjemné. Chirurgické řešení nevyžaduje opakování a je vhodné i na jizvy způsobující větší obtíže.

Jizva po porodu po nástřihu hráze. Jak o ni pečovat?

3. Musím kvůli inkontinenci po porodu na operaci? Ne, pomůže laser nebo kyselina hyaluronová.

S únikem moči se porodu setká téměř každá druhá žena. Je způsoben povolením pánevního dna, kvůli kterému ztratí močový měchýř dostatečnou oporu. Při zátěži a tlaku (neboli stresu), například při kýchnutí nebo smíchu, pak může dojít k uvolnění nepatrného množství moči. Je to nepříjemné, stydíme se za to a navíc jde stále, obzvlášť mezi mladšími ženami, o jisté tabu. Zbytečně. Jednoduché řešení přináší opět laserové ošetření G-set, dermatologové v Asklepionu použijí speciální koncovku IncontiLase. Ta zpevní poševní tkáň a nastartuje znovu tvorbu fibroblastů. Díky tomu se obnoví opora močového měchýře a obnoví se původní funkce močových cest. Klientky, které ošetření v Asklepionu podstoupily, si pochvalují okamžitý pocit jistoty ihned, jakmile se postavily z ošetřovacího lehátka. K výkonu vám stačí aktuální vyšetření od vašeho gynekologa. Obejdete se bez anestezie a ani po návštěvě v Asklepionu vás nečekají žádná omezení. Dalším řešením, které se dá s laserem také kombinovat, je aplikace kyseliny hyaluronové pod močovou trubici. Výplň zpevní a podepře celou oblast a zamezí samovolnému úniku moči.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Zázrak po porodu? Miminko a… plastická gynekologie