Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Terezie (35): Muž chodí před dětmi nahý. Vadí mi to

S lidskou přirozeností by se to asi nemělo přehánět. Obzvláště s nahotou. Vše je věcí vkusu a dohody mezi partnery, hlavně když jde o děti. Některé páry vyznávají nudismus před dětmi a chodí se společně koupat bez plavek. Jiní rodiče to považují za něco zcela nepřípustného a zastávají názor, že nahota rodičů by neměla být prezentována před dětmi, ale měla by zůstat v soukromí. Problém nastává, když každý z obou rodičů má na tuto záležitost zcela jiný názor. Své o tom ví Terezie, které vadí, že její muž chodí před dětmi tak, jak jej pánbůh stvořil. Domluvy však nepomáhají.

Za svou nahotu se nestydí

V některých názorech na výchovu dětí se zkrátka s mým mužem neshodneme. Radim je v některých věcech velmi revoluční, kdežto já mám ráda tradice a klasiku. Pořád si myslím, že liberální výchova dětí je špatná a že děti by měly rodiče ctít jako autority. Ostatně u nás v rodině tomu tak vždy bylo. Když otec zařval, všichni jsme stáli v pozoru včetně matky. Je zvláštní, že jsem si našla muže, který je jeho opakem. Zato mi však připomíná mého dědečka, tatínka mámy, který byl na tehdejší dobu velmi pokrokový. Můj muž Radim zastává alternativní způsob života, pěstuje si na zahrádce bylinky a zeleninu, což velice oceňuji, rád chodí do přírody a respektuje všechny menšiny a odlišné názory druhých.

Má však jeden nešvar: chodí před dětmi nahý. Tvrdí, že lidská přirozenost je základ a že by děti měly chápat lidské tělo, jeho potřeby a vědět, jak lidé vypadají. Že se za svou nahotu nemusí nikdo stydět. A tak je u nás zcela běžné, že naše osmiletá Natálka běhá po zahradě a piští na celé kolo: Jééé, taťka má šulííína! Slyší to všichni sousedi a já se můžu hanbou propadnout, obzvláště, když zvědavá sousedka přes plot nakukuje na mého nahého muže, který okopává brambory a vystrkuje na ni svůj zadek.

Manžel dceři jen odpoví, že ho snad neviděla poprvé a že by si konečně měla zvyknout na to, jak vypadají dospělí lidé. Mladší syn František to neřeší, ostatně i on má mezi nožkami stejnou výbavičku. A nejmladší Sáře je teprve půl roku. Ta může svou nahotou zdatně konkurovat tatínkovi.

Nejen nudista, možná i exhibicionista

Manžel mi neustále říká, že se nechce nechat ničím a nikým omezovat, je to prostě nudista a já ho podezřívám, že i exhibicionista. Ostatně hádejte, co měl na sobě, když jsme se před deseti lety seznámili na jedné odlehlé pláži u moře v Chorvatsku? Když mě uviděl, měl tu slušnost vzít si trenky, ale to ho brzo přešlo. Rozhodně mě tento muž zaujal, a to nejen po tváři. Brzy jsem otěhotněla a začali jsme spolu žít. Svatbu jsme měli až když se narodila dcera, v jednom lesním altánu, tak si to přál. Naštěstí byl u toho obřadu oblečený. Samozřejmě si později vydupal, aby Natálka chodila do lesní školky.

Když jsem blíže poznala jeho přátele a kamarádky, takové spíše lesany, tvrdily mi, že obvykle ony musí doma přemlouvat muže, aby souhlasili s realizací jejich alternativních nápadů a životního stylu, ne všechny mají vedle sebe hipstery a dřevorubce. Já si ale stále stojím za svým a jsem ráda, že na mnohých věcech se s mužem dokážeme dohodnout. Týkalo se to i očkování, antikoncepce, dalšího vzdělávání dětí nebo stravy. Hodně věcí je mi blízkých a i když jsem byla vychována jinak a než jsem poznala Radima žila jiným životním stylem, ráda jsem některé věci přijala za své a rozšířila si obzory. Nahota dospělých před dětmi k nim však nepatří.

Už to není vhodné, dcera roste

Když se třeba Radim koupal s našimi dětmi v batolecím věku ve vaně, bylo to pro mě v pořádku. Natálka ale už poněkud vyrostla a stále má potřebu komentovat pohlavní úd mého dobře vybaveného muže. Mám pocit, že se o něj zajímá čím dál tím víc. Proto mi už nepřijde vhodné, aby se před ní neustále ukazoval nahý. On mi stále říká, že můj názor respektuje a že se bude snažit tyto situace nevyhledávat, ale dál si dělá co chce a nerad se obléká. Hodně mi to vadí a už se kvůli tomu i hádáme.

Jednou když jsme se chtěli milovat a děti zrovna spaly hned vedle, kde byly otevřené dveře, Natálka možná dokonce ještě ani nespala, Radim nechtěl přestat a řekl mi, že je přirozené projevovat si náklonnost před dětmi. Naštěstí pak pochopil, že co je moc, to je příliš, a nechal mě aspoň zavřít a zamknout dveře. Nezapomněl dodat, že určitě brzy přibydou další děti a že se před nimi už nikam neschováme. S prominutím mi v hlavě naskočilo něco o tom, že přece nebudeme žít jako v nějakém domorodém kmeni a byla jsem z něho úplně znechucená.

V jiných věcech je ale Radim nejlepší muž na světě, je pozorný, romantický, projevuje city a potřebuje si hodně povídat. Nechává mě rozhodovat o hodně záležitostech a můžu se na něj většinou spolehnout. Je neuvěřitelně pracovitý a spoustu věcí doma udělal vlastníma rukama. Snažím se, aby všechno fungovalo a dobře jsme spolu vycházeli, ale někdy lituji, že nejsem více jako on, abych ho lépe chápala. Některé věci mi zkrátka vadí. A jeho nahota patří mezi ně. Já bych se před dětmi nesvlékla, necítím tu potřebu a myslím si, že intimita má mít své hranice.

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na přání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Terezie (35): Muž chodí před dětmi nahý. Vadí mi to