Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Video: Chůva týrala svěřená batolata. Prozradila ji skrytá kamera

Zneklidňující video, na kterém mladá žena zachází krutě s malými dětmi, obletělo celý svět. Rodiče, kteří chůvě svěřili své ratolesti, neměli ani tušení, jaké hrůzy se doma děly.

Na první pohled perfektní chůva

„Byla to skvělá žena, která dělala dobře svou práci a o děti se uměla perfektně postarat. Naprosto jsem jí důvěřovala,“ vzpomíná Desiree LaBlanc na první setkání s Christinou Williams, která se v té době živila jako profesionální chůva. Desiree pracuje jako vyšetřovatelka a ochránce dětí na oddělení lidských zdrojů. Za svůj život už viděla stovky případů týrání dětí a je trénovaná k tomu, aby takové situace s přehledem zvládala. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy svěřila svou malou dcerku do péče Christině.

Ideální místo pro hlídání dětí

„Rodinný přítel nám Christinu doporučil jako výbornou chůvu, která děti hlídá u sebe doma“ vzpomíná Desiree. Rozhodla se tedy, že ji navštíví a místo si prohlédne. Christinin dům byl v bezvadném stavu, vše bylo čisté, pečlivě uspořádané a uklizené, hračky měly své místo. Dům byl bezpečně oplocený a děti si tak v případě pěkného počasí mohly hrát na zahradě za domem.

Nikdo nepoznal její pravé já

„Ona sama působila jako velice milá a pozorná osoba. Během hlídání naší dcery pravidelně posílala fotky, abychom věděli, že je vše v pořádku. Pokud se něco stalo, ihned jsme se to dozvěděli. Když se dcerka sama škrábla během hraní, poslala nám Christina smsku a fotografii, na které to bylo vidět,“ dodává Desiree. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že je chůva velmi pozorná a na dětech jí opravdu záleží.

Video: Matka byla zatčena poté, co zveřejnila, jak nechává kouřit cigarety své mimino

Škrábance se neobjevily náhodou

Jednoho dne zkontaktovala Desiree vedoucí společnosti, která hlídání dětí zajišťovala. Požádala ji, aby si pro svou dcerku co nejdříve přijela, za žádnou cenu nemluvila s Christinou a na nic se neptala. Podle všeho došlo k incidentu, který je potřeba okamžitě řešit.

Usvědčila ji skrytá kamera

Christina neměla sebemenší tušení, že její tehdejší manžel nainstaloval v domě skrytou kameru. Rozhodl se k tak razantnímu kroku poté, co ho na nevhodné chování chůvy upozornil 8letý chlapec. Kamerou si chtěl jen ověřit, že si chlapec patrně vymýšlí a nic špatného se doma neděje. Nahrávka, kterou brzy zhlédl, ho ale vyděsila. Video ukazuje, jak Christina spící holčičku tahá za ruku a několikrát s ní mrští o zem. Poté ji tahá za hlavu a následně ji ohýbá a silou tlačí k zemi, kde ji takto drží asi 90 vteřin. Nelidské chování bohužel zažily i další děti, které jí rodiče svěřili do péče.

Jak vybrat hlídání dětí? Víte, na co si dát pozor?

Skončila ve vězení

Jakmile Christinin manžel dokoukal nahrávku, okamžitě zkontaktoval policii. Po kompletním prošetření případu, které zahrnovalo i několik prohlášení ze strany rodičů, byla Christina Williamson obviněna ze čtyřnásobného ohrožení dítěte, které zahrnovalo i tělesná zranění. Před soudem se k činu přiznala a dopodrobna vše popsala. Rodičům se zároveň omluvila za utrpení, které jim svým chováním způsobila. Vše svedla na svou duševní poruchu a manželské problémy. Soudce byl ale nemilosrdný a poslal Christinu na 5 let do vězení.

Všechny děti, o které se Christina starala, jsou nyní šťastné a zcela zdravé. Jejich rodiče však budou mít navždy v paměti kruté zacházení, na které by se patrně bez skryté kamery nikdy nepřišlo.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Video: Chůva týrala svěřená batolata. Prozradila ji skrytá kamera