Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Unikátní autosedačka pro 3 děti může být řešením pro velké rodiny

Brit Kevin Macliver vynalezl unikátní dětskou autosedačku s názvem Multimac, která bez problémů pojme tři nebo čtyři děti a celou dobu jejich vývoje s nimi roste. Autosedačku za téměř 50 000 korun vám jeho firma navíc upraví podle vašich potřeb a přání.

Bezpečnost a radost z jízdy

Vynálezce Macliver přišel na to, že když zadní sedadla v autě pojmou tři dospělé osoby, budou dost velká i pro tři nebo čtyři děti od narození do 12 let věku. Pustil se tak do vývoje autosedačky, která má pětibodové bezpečnostní pásy, u kterých lze měnit jejich sedmipolohové nastavení nezávisle na ostatních sedadlech. Přidal i různé doplňky, které dětem zpříjemňují jízdu a zároveň je udržují v bezpečí. Myslel však i na batolata. Jeho autosedačka pro děti do 13 kilogramů disponuje dvěma popruhy pro přenášení. Současně s ní je k dispozici i novorozenecká vložka pro ty úplně nejmenší děti. V základně je pak Minimac otočený proti směru jízdy.

Autosedačka stále prochází inovacemi

Svůj vynález si ihned nechal patentovat a dal mu název Multimac. Od této chvíle autosedačku dále testoval a vylepšoval. Nejnovější úpravou je opěrka hlavy, které se jednoduše vymění za klasický diagonální pás v případě, kdy potřebujete v autě převézt větší dítě nebo dospělou osobu. Pětibodový pás se jednoduše schová pod sedadlo a místo něj se použije klasický. I sedák je možné upravit pro dospělého člověka. Tato verze Mutlimacu byla samozřejmě podrobena crash testu a musela splnit přísná kritéria. Podle výsledků se jedná o jednu z nejbezpečnějších sedaček vůbec.

Jak vybrat rodinné auto? Na co se zaměřit a na co si dát pozor?

Za kvalitu si připlatíte

Podle Maclivera jeho vynález ocení zejména rodiče, kteří denně vozí své děti do školy nebo školky a často je přemisťují z jednoho auta do druhého. Základní verze Mutlimacu pro tři děti vychází na 46 000 Kč. Pokud byste měli zájem o čtyřmístný Multimac Super Club nebo širší verzi pro tři děti, zaplatíte kolem 50 000 Kč. Při pohlížení na cenu je však důležité si uvědomit, že běžné autosedačky je potřeba měnit v závislosti na věku a váze dítěte. Multimac s dětmi roste až do chvíle, kdy mohou sedět na běžném sedadle a za celou dobu není nutné kupovat žádnou další autosedačku.

Dlouhý vývoj stál spoustu peněz

Speciální autosedačka pro děti získala potřebná schválení v roce 2008. Tehdy vyšla po dlouhých 13 letech tvrdé práce poprvé na trh. Za tu dobu Macliver zaplatit 750 tisíc liber za vylepšování a crash testy. Práce to však nebyla marná. Výsledkem je zcela bezpečná a kvalitní autosedačka, která snadno instaluje na zadní sedadlo a je k dispozici v několika barvách.

Jakou dětskou autosedačku vybrat pro letošní rok?

Mutlimac seženete i u nás

Autosedačka se vyrábí ve Velké Británii, kde má také několik poboček. Česká republika má však své prodejce, kteří Multimac nabízí. Ti vám také doporučí ten nejvhodnější typ sedačky do vašeho auta, zaškolí vás v instalaci, ovládání a dalším používání.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Unikátní autosedačka pro 3 děti může být řešením pro velké rodiny