Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Jakou dětskou autosedačku vybrat pro letošní rok?

Možná vám právě tento rok připadla povinnost vybrat do auta dětskou autosedačku. Třeba proto, že z té původní už vaše dítko vyrostlo, případně potřebujete autosedačku pro vaše nedávno narozené mimi. A protože je autosedačka nezbytným dětským vybavením, její výběr musí být pečlivý. Co všechno při výběru zvážit, aby byla autosedačka pro dítě bezpečná a pohodlná?

Dětské autosedačky lze rozdělit do pěti kategorií

Dětské autosedačky můžete vybírat z opravdu široké nabídky. Což je výhoda i nevýhoda v jednom. Na jednu stranu máte možnost porovnávat a natrefit opravdu na prvotřídní dětskou autosedačku podle vašich představ. Na stranu druhou se kvůli spoustě variant výběr komplikuje. Zájemce o autosedačku se může maličko ztrácet v parametrech. Hodně napovědět mohou recenze autosedaček od spokojených maminek či nezávislé žebříčky a testy autosedaček.

Ale klid, můžeme vás uklidnit, že zas tak horké to není. Autosedačky se dělí do pěti kategorií (0,0+,1,2,3). Když to shrneme (protože na trhu je tabulek spousta) jsou sedačky k dispozici dětem od narození do 12 let. Ale spíše než věk dítěte je rozhodující jeho váha.

Proč používat k připevnění dětské autosedačky Isofix?

Podle čeho vybírat dětskou autosedačku?

Dětské autosedačky nejlépe vyberete, když se budete držet následujících parametrů – věku dítěte, váhy dítěte a výšky dítěte. Každá autosedačka by měla splňovat zákonem stanovenou evropskou normu, kterou poznáte podle označení ECE R44. Tuto normu by měly v budoucnu nahradit modernější standarty – štítek ISOFIX a i- Size, které zaručují bezpečnost při transportu dítěte v autě. V dnešní době může mít vaše autosedačka všechny tři výše zmíněné označení najednou.

Dětské autosedačky se vyplatí nakupovat ve specializovaných obchodech

Abyste měli při výběru dětské autosedačky jistotu, je lepší ji vybírat ve specializovaných obchodech, kde budete mít nejen širší výběr, nýbrž vám personál těchto obchodů i dobře poradí. Dětská autosedačka by měla být nejen bezpečná, nýbrž i pohodlná a kompatibilní s vaším automobilem. Vyvarovat byste se měli nákupu dětské autosedačky v bazaru či tak zvaně z druhé ruky, protože nikdy nevíte, zda autosedačka není poškozená po havárii. Hodně vám o kvalitě dětské autosedačky mohou napovědět různé žebříčky a testy autosedaček.

Některé dětské autosedačky mohou být i variabilní a různě nastavitelné a tak dítěti buďto vydrží déle, nebo mu přinesou větší pohodlí.

Tipy na 3 kvalitní autosedačky

AUTOSEDAČKA CYBEX ATON 5 2018

Tato autosedačka je ukázkou moderního designu, praktičnosti a bezpečí. Je určena pro ty nejmenší od narození do cca 18 měsíců. Autosedačka je vyrobená z odolného materiálu. Její konstrukce je uzpůsobena tak, aby absorbovala sílu nárazu a odváděla jej od dítěte. Takhle vaše dítě opravdu nebude nic rušit. Díky stabilní rukojeti ji nemusíte mít jen v autě, nýbrž v ní dítě můžete vzít všude s sebou. Tato autosedačka má až 8poziční nastavení opěrky, měkké vypolstrování a spolu s hezkým designem tvoří povinné a moderní vybavení miminek.

AUTOSEDAČKA KIDDY PHOENIXFIX3 2018

Tato autosedačka od společnosti Kiddy je určená dětem od 9 měsíců do 4 let a má váhový limit od 9 do 18 kilogramů. Je pokračováním úspěšné řady dětských autosedaček této společnosti a s tímto novým výrobkem starostlivým rodičům přináší ještě více bezpečnosti a pohodlí pro jejich děti. Sedačka má nově absorber nárazu a nabízí isofixovou platformu, která zaručuje bezpečí a komfort. Lze ji pořídit v mnoha barevných variantách.

AUTOSEDAČKA CYBEX PALLAS M-FIX SL 2018

Tuto autosedačku ocení rodiče, kteří chtějí ušetřit, díky dobrému uzpůsobení totiž s jejich dítkem poroste. Má váhový limit od 9-36 kilogramů a je určená dětem od 4 let do 12 let. Má nastavitelný bezpečnostní pult, je nárazu vzdorná, pohodlná a má optimalizovaný ventilační systém, díky kterému se vaše dítě v sedačce nebude potit. Způsobem upevnění této autosedačky je systém ISOFIX. Sedačka má pratelný potah, což ocení především čistotu milující maminky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jakou dětskou autosedačku vybrat pro letošní rok?