Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Třešně pro kojence. Od kdy může dítě třešně?

Třešňová sezóna je v plném proudu. Také milujete třešňové bublaniny nebo třešně pověšené za uchem? Na třešničky ale chodí rády i děti. Odkdy vlastně můžeme našim dětem třešně dávat a jsou vhodné i pro kojence?

Co obsahují třešně?

Zralé třešně jsou velmi šťavnaté a mají vynikající chuť. Ale nejsou jen lahodné, jsou také zdravé! Obsahují velké množství jódu, železa a draslíku. Mají také vitamín A, nějaké vitamíny skupiny B, vitamín C, vlákninu a přírodní barviva antokyany. Prospívají ledvinám a močovým cestám, pomáhají při revmatismu a chudokrevnosti, jsou skvělou prevencí kardiovaskulárních chorob a cukrovky.

Anémie a jak se projevuje. Které potraviny obsahují nejvíce železa?

Chutná a zdravá je i třešňová šťáva. Ale pozor! Neškodí připomenout, že s třešněmi nebo třešňovou šťávou by se to nemělo přehánět a třešně by se neměly konzumovat ve větším množství nebo zapíjet vodou! Mohli byste si tak přivodit nepříjemné trávicí potíže – tohle je starý známý fakt, který každý dobře ví.

Od jakého věku dávat třešně dětem?

Nyní se nabízí otázka od jakého věku dávat třešně dětem. Děti v kojeneckém věku dostávají ovoce jako první příkrmy, ale zpočátku se doporučuje nabízet ovoce v tepelně upraveném stavu. Syrové ovoce je pro miminka obtížně stravitelné a mohlo by jim přivodit silné nadýmání či další nepříjemné trávicí problémy. Třešně tedy mohou děti jako první příkrmy přibližně od 6 až 8 měsíců, ideálně nejprve ve formě přesnídávky či kompotu, samozřejmě je potřeba, abyste dětem třešničky nabídli vypeckované.

Ovoce pro děti. Které druhy jsou nejvhodnější, odkdy a v jaké podobě?

Maminky na diskuzních fórech třešně dětem nabízejí většinou v 7 měsících, a to povařené a rozmixované jako přesnídávku, v ovesné kaši či jogurtu. Vhodné je třešně zpracovat a zavařit třeba také jako chutný džem či marmeládu. Starší děti pak tuto vynikající marmeládu uvítají namazanou na pečivo, nebo si mohou pochutnat i na třešňové bublanině.

Recept na třešňovou marmeládu. Udělejte si doma tu úplně nejlepší

Čerstvé třešně dětem nabízejte později, raději až tak od ukončeného 8. měsíce, samozřejmě třešně bez pecky a v malém množství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třešně pro kojence. Od kdy může dítě třešně?