Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Tamara (33): Marně hledáme s přítelem chvilku, kdy budeme sami. Bojím se, že nás dítě přistihne při sexu

Rodičovství je velmi krásné, ale má i svá úskalí. Jedním z nich je nedostatek příležitostí k sexuálním radovánkám, protože po narození dítěte máte pocit, že je váš potomek zkrátka všude. Dítě zkrátka vyžaduje veškerou pozornost. Stejný problém má i Tamara, která má úplnou hrůzu z toho, že by je s Tomášem jejich dítě přistihlo při sexu. Když byla malá, něco takového totiž zažila.

Kromě sexu nám nic nechybí

Když jsem před pěti lety otěhotněla, měli jsme s Tomem obrovskou radost. Vdávala jsem se ve třetím měsíci, protože svatba už předtím byla dlouho naplánovaná a jenom se to takhle krásně sešlo. Už předtím jsme spolu dva roky žili v podnájmu ve městě a příští rok budeme stavět na pozemku nedaleko domku mých rodičů. Ten pozemek u lesa jsme dostali od našich jako svatební dar a už se na to moc těšíme. Dokonce už i máme projekt. Tomáš pracuje ve městě v umělecké galerii a dodělává si druhou vysokou školu, já jsem průvodkyně na zámku, pokladní a pracovnice muzea. V podstatě nám nic nechybí. Až na ten sex.

7 z 10 dětí má informace o sexu z nespolehlivých zdrojů. Mají pak větší riziko, že se stanou obětí sexuálních predátorů

Od narození dcerky jsme se nezastavili

Malá Viktorka chodí už do školky a já do práce. Občas ji beru s sebou, obě někdy míváme historické kostýmy, je to paráda. Přes zimu zůstávám v muzeu a spolupracuji i s Tomem na různých uměleckých projektech. Často býváme po večerech pryč a malou nám hlídá moje máma. Poslední dobou ale vůbec nemáme žádný čas na intimní život.

Už když se Viktorka narodila, neustále křičela a trpěla na bolesti bříška. Měli jsme za sebou spoustu probdělých nocí, pak se zase nedařilo kojení a měla jsem málo mléka. Od narození dcerky jsme se nezastavili. Když už jsme tohle období konečně přestáli, podruhé jsem otěhotněla. Lékaři mi ale oznámili, že se miminko vůbec nevyvíjí dobře a tak jsem o něj přišla. Další dítě jsme prozatím nechtěli.

Po potratu jsem se o Viktorku bála o to víc

O to více jsem Viktorku střežila jako oko v hlavě. Byla moje jediné dítě a nechtěla jsem přijít ještě o ni. Nikdy nevíte, co se může stát. Byla jsem pořád s ní a nehnula jsem se od ní ani na krok. V noci spávala s námi v posteli. Tomáš si začal stěžovat na nedostatek sexu, ale já na milování dlouho neměla ani pomyšlení. Navíc mi dost vadilo mít sex, zatímco Viktorka vedle nás tiše spí a mohla by se každou chvíli probudit. V jiné místnosti to zase bylo dost nepohodlné. Než postavíme domeček, bude to chvíli trvat a prozatím jsme byli v pronajatém bytě 2+kk.

Jakmile Viktorka povyrostla, bylo to mnohem horší. Najednou jsem měla pocit, že to dítě je prostě všude. Tomáš se na mě vrhal, když třeba seděla ve vaně a měla tam plno hraček. Copak jsem ale mohla dopustit, aby se koupala zcela bez dozoru? Anebo když seděla u televize a pouštěli jsme jí Krtečka. Mohli jsme být vedle v ložnici, ale co kdyby něco potřebovala? To se před ní budeme zamykat a pak jí vysvětlovat, co jsme tam dělali? Navíc my jsme ani neměli k ložnici zámek a klíč, byly tam zasouvací dveře a já měla paniku z toho, že by nás přistihla při sexu.

Sex po císařském řezu. Kdy je možné opět začít s milováním?

Když jsem byla malá, přistihla jsem svoji tetu při sexu

Navíc já trpím takovou fobií, že mě moje dítě přistihne při sexu. Proto se k žádným akcím za jejími zády ani neuchyluji, protože mám hrůzu z toho, že za námi přijde a uvidí to, co by vidět neměla. Jednou jsem totiž takhle jako malá viděla svoji tetu s přítelem, když mě hlídala babička. Ta jen na malou chvíli usnula v podvečer u televize a oni zrovna byli v pokoji v podkroví, kam jsem vpadla, zrovna když byli v nejlepším. Měla jsem z toho docela šok. Tetě tehdy bylo šestnáct.

Tajně si večer pozvala svého kluka nahoru do pokojíčku, vylezl k ní přes strom na střechu a pak oknem dovnitř. Babička o ničem nevěděla. Měla pokoj dole a tam jsem měla toho dne spát i já. Samozřejmě pak z toho teta měla kvůli mě průšvih, protože jsem celá vyjevená přiběhla po schodech dolů a s křikem probudila babičku.

Jediná možnost byla tehdy, když dcera tvrdě spala

Jediná možnost mít sex se nabízela jen tehdy, když Viktorka v noci tvrdě spala. To jsme odešli do hlavního pokoje, zasunuli dveře a rychle se pomilovali na nepohodlném gauči nebo si rozložili deku na zemi. Celou dobu jsem trnula hrůzou, že nás malá uslyší, probudí se a přijde za námi. Navíc jsem z toho pak měla odřená kolena. V koupelně se sice dalo zamknout, ale ve sprše to moc pohodlné nebylo. Jednou jsem se dokonce pořádně praštila hlavou o boiler.

Když byla Viktorka ve školce, byli jsme zase pro změnu oba v práci. Občas hlídala moje máma, ale to jsme většinou měli nějaké charitativní večírky a vernisáže. Pokud ale byla malá u ní přes noc, tyto vzácné chvíle jsme vítali. To jsme se mohli dokonce i v noci a ráno pomilovat. Většinou to ale skončilo tak, že já jsem únavou usnula a Tomáš si nezřídka trochu přihnul a pak nebyl schopen vůbec ničeho.

Jak se dělají děti? Umíte vysvětlit dítěti sexualitu?

Vyřeší to dovolená bez dítěte?

V době covidu moc těch akcí nebylo a my měli více klidu a seděli jsme doma, to ale byla Viktorka ještě batole a byla nejaktivnější. Často jsem usínala ve stoje. A co jsem tak slyšela, má to tak většina rodičů malých dětí a uchylují se k všemožným aktivitám a důmyslným nápadům, aby vůbec mohli mít jednou za čas sex!

Holt si asi budeme muset počkat, až Viktorka trochu povyroste. Anebo to pak bude ještě horší? My jsme jí totiž chtěli i pořídit bratříčka a jak to tak vypadá, nemáme ani možnost se o něj pokoušet. To bychom zřejmě museli odjet sami někam na dovolenou aspoň na týden!

Poznámka redakce: jména účastníků příběhu byla na přání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Tamara (33): Marně hledáme s přítelem chvilku, kdy budeme sami. Bojím se, že nás dítě přistihne při sexu