Menu
MotherClub.cz
Těhotenství

Špinění v těhotenství nebo krvácení. Kdy je to ještě v pořádku?

Špinění v těhotenství nemusí hned znamenat problém, proto je zapotřebí v prvé řadě maminky uklidnit, aby nezačaly panikařit, že se blíží potrat a o své děťátko přijdou. Některé ženy dokonce i na začátku těhotenství mívají slabou menstruaci. Kdy je ještě špinění v těhotenství v pořádku a kdy bychom se již měly obávat?

Špinění na počátku těhotenství je v pořádku

Na počátku těhotenství je špinění naprosto v pořádku. Jedná se o proces uhnizďování vajíčka a dochází k většímu prokrvení dělohy a děložního čípku. Děje se tak zhruba čtyři týdny od početí. Proces se nazývá implantační krvácení. Většina žen žádné tyto projevy nemá, ale některé ženy mohou slabě špinit, a to maximálně den až dva. V tomto případě není třeba se ničeho obávat ani se nijak znepokojovat.

K velmi slabému špinění může dojít i v době, kdy by měla přijít menstruace, tedy obvykle, když ještě žena ani neví, že je těhotná. Některé ženy menstruační krvácení mají, ale jen velmi slabé, netypické, plus mohou na sobě pozorovat další příznaky, které nasvědčují ranému těhotenství. I následující měsíc ještě žena může v době, kdy by měla za jiných okolností očekávat svou periodu, jen velmi krátce špinit.

První menstruace po porodu. Kdy přijde a co se změní?

Menstruace při kojení. Má vliv na chuť a množství mléka?

Může žena v těhotenství menstruovat?

Menstruace je v době těhotenství zcela vyloučená, není důvod, aby k ní docházelo. Přesto velmi malé procento žen na počátku těhotenství v prvním trimestru menstruuje. Menstruace je sice výrazně slabší a odlišná, ale může k ní docházet. Ačkoli toto vědecky a medicínsky nastat nemá, zkušenosti některých žen potvrzují, že se tak děje. I tento druh krvácení je ještě v pořádku.

Jak poznat blížící se potrat?

Pokud jste prokazatelně těhotná nebo začnete krvácet ve velmi neobvyklou dobu, nejedná se o žádné špinění a naopak vidíte jasně červenou krev, je třeba zbystřit. Obzvláště pokud pociťujete bolesti v zádech a podbřišku, takzvané křížové bolesti, nevolnost nebo typické příznaky začínající silné menstruace. Pokud se vám něco takového stane a krvácení zesiluje, ihned vyhledejte lékaře nebo si zavolejte rychlou záchrannou pomoc. Mohlo by se jednat o hrozící potrat.

Je třeba, abyste se snažila být v klidu, ulehla a omezila pohyb, vezměte velké dávky vitamínu C a lékař vám zpravidla nasadí dočasnou hormonální léčbu pro udržení těhotenství. Ještě totiž nemusí být nic ztraceno…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Špinění v těhotenství nebo krvácení. Kdy je to ještě v pořádku?