Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Přemýšlíte, jak využít čas na mateřské? Tato žena strávila rok cestováním

Redakce

Redakce

20. 10. 2021

Mateřská se dá strávit nejrůznějším způsobem. Karen z Londýna tohle období pojala poměrně svérázně a strávila s rodinou rok cestováním po světě.

Mateřská na cestách po světě

Třiatřicetiletá Karen Edwardsová má kromě manžela, Shauna Bayese, i dvě děti. Dceři Esmé jsou 3 roky a na cesty vzali i tehdy 9týdenního syna Quinna. O zážitky se dělí na blogu, kde také radí, jak cestovat s malými dětmi a co všechno při tom potřebujete.

Rodilá Irka a Novozélanďan milovali cestování už dříve a pokračovali v cestách i potom, co se jim narodily děti. Nejdříve cestovali pouze s malou Esmé, a protože se jim toto období líbilo, rozhodli se pokračovat v poznávání světa i po narození Quinna. Dodnes už mají takto zmapováno přes 33 zemí.

Během mateřské se Karen podívala do Španělska, přesunuli se i do Kanady a zamířila i na západní pobřeží USA. Rodina dokonce navštívila země Střední Ameriky jako Belize, Salvador nebo Guatemalu.
Cesty si užívají naplno a vše dokumentují kromě blogu i na instagramu. Obě místa jsou pak plná nádherných fotografií a zajímavých zážitků.

I finanční stránka se dá zvládnout

Důležitá je také otázka financí. Karen je zdravotní sestra/manažer v londýnské nemocnici. Během devíti měsíců mateřské dovolené dostávala úplný nebo částečný plat. Zbývající tři měsíce musely pokrýt zisky z pronájmu jejich domu. Shaun pracuje ve stavebnictví a může pracovat podle toho, jak potřebuje.

Oba rodiče si myslí, že pro děti dělají mnohem více, než kdyby zůstali doma. Kromě toho si jich prý mohou lépe užívat. Nemají na starost dům, který by je obíral o čas a mohou se tak věnovat jen sobě.
To, že je Karen zdravotní sestrou, bylo při cestování určitě výhodou a rodiče ani nechtěli podcenit žádná zdravotní rizika.

Karen a Shaun mají spoustu zážitků a pro ostatní mohou být inspirací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přemýšlíte, jak využít čas na mateřské? Tato žena strávila rok cestováním