Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Kentlerův experiment. Jak se vyvíjí pedofilní kauza v Německu? Oběti dostanou odškodné

Dokážete si představit, že by vaše dítě vychovával pedofil? Jistě ne. Některé sociologické a psychologické experimenty mohou být společnosti prospěšné, ale všeho s mírou! Kentlerův experiment v Německu zřejmě přesáhl zdravou míru a nyní se aktuálně řeší, co se vlastně stalo, kdo je za to zodpovědný a proč se to stát nemělo. O co přesně jde a komu vyplatí berlínský senát odškodnění?

Sexuolog Kentler schvaloval pedofilii

Helmut Kentler (1928 – 2008) byl německý sexuolog a psycholog, který pracoval s mládeží a věnoval se sexuálnímu výzkumu. Také se zabýval pedofilií a zkoumal možnosti, jak tuto sexuální úchylku začlenit do běžného života. Byl věřící a původně chtěl studovat teologii. Leckoho tedy překvapí, že ve svých experimentech s mládeží dokázal zajít až takhle daleko. Od konce 60. let 20. století se snažil umístit několik dospívajících chlapců ve věku 13 – 15 let do rodin, ve kterých se vyskytoval nějaký pedofil. Proč to vlastně udělal?

Sexuolog Kentler si údajně dobře uvědomoval, že pedofil bude mít s chlapci sexuální styk. Úřady však tehdy přesvědčoval argumenty, že chlapci bez domova tak získají novou rodinu a všichni budou spokojení. Můžeme se jen domnívat, že na tom měl také vlastní zájem. Helmut Kentler prý byl gay a sám měl v péči několik nevlastních synů. Jeho snaha podstrkovat pedofilům sirotky se nazývá Kentlerův experiment. Byl snad Kentler tak naivní, že se pokoušel usvědčené sexuální delikventy napravit tím, že dostanou šanci mít opravdovou rodinu? Nebo se snažil chlapcům okořenit jejich mládí a seznámit je se zajímavými sexuálními zážitky?

Rodiče by měli kontrolovat aktivity dětí na sociálních sítích, říká 86 procent Čechů

Soudní znalec osvobodil několik pedofilů

Kentler totiž pracoval také jako soudní znalec a prý se zasloužil o osvobození mnoha pedofilů a dokonce byl na to hrdý. Vydal též knihu, ve které na základě svého zkoumání a sepsaných odborných studií uvádí, že oběti pedofilů vlastně neprokazují žádnou fyzickou ani duševní újmu. Kentler vše stáčí na mladickou zvědavost chlapců a touhu po sexuálních zkušenostech, které prý mají být uspokojeny a je v podstatě jedno, jakým způsobem.

Podle Kentlera pedofilové většinou děti skutečně milují a nechtějí jim ubližovat a páchat na nich násilí. Jejich láska je sice sexuální povahy, ale nemá v úmyslu děti týrat. Pokud by bylo normální děti tímto způsobem milovat, nikdo by se nad tím nepozastavoval. Možná proto chtěl Kentler celý experiment uskutečnit a zcela chorobně prokázat “neškodnost” konání pedofilů, což se mu pochopitelně nepodařilo.

Pederastie jako v antice?

Víme, že ve starověkém Řecku byla homosexualita na denním pořádku. Snad každý muž měl kromě manželky také svého milého chlapce. Tyto styky jsou běžnou součástí starověkých filozofických děl a nikdo za tohle nikoho z předních antických filozofů neodsuzoval. Sokrates údajně kazil mládež, ale dozajista tím bylo myšleno něco zcela jiného. Německý sexuolog Helmut Kentler, který byl po své smrti obviněn ze skandálu týkajícího se umísťování nezletilých chlapců do pedofilních rodin, prý tvrdil: “Ve většině případů se ukazuje, že pederastické způsoby chování vůči chlapců na ně mohou mít velice pozitivní vliv stran rozvoje jejich osobnosti, zejména pokud je pederast skutečným vzorem a mentorem chlapce.” Tuto informaci píší ve své knize Manuál sexuálního zneužívání, vydané roku 1999 v Hamburgu autoři Katharina Rutschky a Reinhardt Wolff.

Děti v rodičovské posteli. Kdy už je to problém a jak jim usnadnit odchod?

Kentlerův experiment je pedofilní skandál všech dob

Celý skandál se začal vyšetřovat až pár let po Kentlerově smrti. O co tedy přesně šlo? Asi po dobu 34 let, v letech 1969 – 2003, bylo v Německu umístěno několik problémových či opuštěných nezletilých chlapců do rodin s pedofily. To vše se souhlasem úřadů a na doporučení sexuologa Helmuta Kentlera. Tito problémoví chlapci už tak toho zažili dost, například násilnosti a týrání ze strany svých biologických rodičů. A aby toho nebylo málo, naprosto legálně putovali rovnou do náruče pedofila. Nastalo pro ně další peklo na zemi, které trvalo spoustu let. Kolik chlapců bylo skutečně takto zneužito? Přesná čísla nejsou známá, prozatím se hovoří o devíti chlapcích, z nichž dva se pod anonymními jmény po mnoha letech rozhodli vydat svá temná svědectví.

Na výsledky prošetřování kauzy odborníky z Göttingenské univerzity se ještě stále čeká. Berlínský senát se ale už rozhodl, že oběma svědčícím mužům vyplatí nějaké odškodné. Jeho výše sice zatím nebyla stanovena, ovšem právník jedné z obětí požaduje 100 tisíc eur a měsíční rentu 2,5 tisíce eur.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

Kentlerův experiment. Jak se vyvíjí pedofilní kauza v Německu? Oběti dostanou odškodné