Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Kam darovat oblečení po miminkách a dětech? Pomozte dětem v nouzi

Mnoho maminek řeší rychle se obměňující dětský šatník tím, že si vyměňují oblečení s kamarádkami nebo ho prodávají v bazaru. Existuje i třetí možnost, darovat oblečení do kojeneckých ústavů, dětských domovů, nemocnic, na charitu nebo do azylových domů. Pokud nevíte, kam s oblečením, udělejte dobrý skutek a pomozte tam, kde je potřeba.

Darování oblečení do dětského domova či kojeneckého ústavu

Vrší se vám domakomínky dětského oblečení, ze kterých vaše ratolesti vyrostly? Jednou z možností je darovat věci do některého z ústavů či institucí pro děti bez rodičů a domova nebo organizacím, které se starají o matky v nouzi. Kromě toho na Facebooku existuje mnoho skupin, kde je možné oblečení nabídnout. Také kojenecký ústav oblečení s radostí přijme. Jedinou podmínkou bývá, že oblečení by mělo být čisté a použitelné. Další možností, kam darovat oblečení, jsou sběrné kontejnery. Ty ušetří práci s hledáním příslušné instituce a navíc jsou k dispozici téměř všude. Než se vydáte darovat oblečení, dětský domov nebo jiný ústav raději nejprve kontaktujte a zeptejte se, zda oblečení přijímá. Předejdete tak nepříjemnému rozčarování, když se váš dobrý skutek nesetká s očekávanou reakcí.

Jak úspěšně prodat oblečení po dětech a jiné věci? Jde to rychle a efektivně!

Na bazarových věcech do školy a školky můžete ušetřit a ještě vydělat

Na internetu i ve školce

Většina internetových serverů pro maminky s dětmi má pro dětské oblečení svou vlastní sekci. Tam je možné věci prodávat, vyměňovat nebo najít rady, kam darovat kojenecké oblečení i věci pro větší děti. Na Facebooku je to například skupina Pomoc maminkám v nouzi a oblečení se nabízí i ve skupinách s názvy „daruji za odvoz“. Podobně jako s oblečením to funguje i v případě, kdy hledáte, kam darovat kosmetiku po dětech, hračky, vybavení pro miminka, kočárky, sedačky, dětské lahve a podobně. V případě, že se vám nechce věci fotit, protože to některé facebookové stránky a online bazary vyžadují, můžete zvolit i výše zmiňované instituce. Existují případy, kdy se maminky dětí z jedné školky domluvily, zřídily v šatně poličku a tam nepotřebné oblečení odkládaly pro ostatní.

Proč darovat oblečení po dětech

Nákup dětského oblečení samozřejmě stojí peníze, z nichž část je možné získat zpět tím, že věci prodáte do bazaru nebo po internetu. Nicméně pokud se rozhodnete darovat oblečení po dětech, uděláte radost nejen těm, kteří to potřebují, ale i sami sobě dobrým skutkem. Ten se pak může navíc ještě násobit. Například charity, které oblečení často sbírají, někdy zaměstnávají na jeho tříděni i lidi, kteří by jinak byli nezaměstnatelní. A tak svým darem pomáháte dál.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Kam darovat oblečení po miminkách a dětech? Pomozte dětem v nouzi