Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Jarní prázdniny s dětmi na poslední chvíli: Kam se vydat?

Jarní prázdniny jsou v České republice v plném proudu už od začátku února. Řada krajů je má ale ještě před sebou. Pokud je to také váš případ a marně si lámete hlavu nad tím, kam se se svými dětmi vypravit, máme pro vás několik tipů.

Vyzkoušejte jarní turistiku

Rádi chodíte a milujete krásy České republiky? Naplánujte si pobyt v blízkosti turistických tras. Díky teplému počasí to zatím vypadá, že v březnu už nebude chození po přírodě žádný větší problém. Pokud se vám ale nedaří sehnat ubytování, nebo na něj zrovna nemáte finance, naplánujte si výlety z domu, třeba autobusem či vlakem. V případě, že se ale chystáte hodně jezdit autem, zkontrolujte si své povinné ručení, případně i to havarijní, abyste měli jistotu, že jste chránění.

Na jarní výlety a turistiku jsou skvělé třeba oblasti jako Broumovský výběžek a Adršpašsko-teplické skály, České Švýcarsko nebo Krušné hory. Před každým výletem si ale ověřte předpověď počasí na daném místě a berte v potaz výstrahy horské služby. S malými dětmi si plánujte raději kratší výlety, berte s sebou dostatek jídla a pití, případně si naplánujte zastávky v bufetech a restauracích a dopředu si ujistěte, zda jsou dané podniky skutečně otevřené.

Vydejte se na lyže

Se sněhem to letos nevypadá moc dobře, ale i tak se oplatí stále sledovat sněhovou předpověď. Je možné, že v březnu ještě nasněží. Kromě toho, pokud se vaše děti teprve učí lyžovat, menší kopeček jim na učení postačí. Skvělým příkladem je například skiareál Chotouň, který je nedaleko Prahy, nebo skiareál Monínec na České Sibiři.

Pokud vám to nestačí, vydat se můžete na Slovensko nebo do Rakouska, kde je díky vyšším nadmořským výškám lyžařských středisek sníh téměř jistotou.

Objevujte historii České republiky

Česko je země, která se pyšní jednou z nejbohatších sbírek hradů a zámků. Ty jsou fascinující nejen pro děti, ale také pro dospělé. Vyberte hrad nebo zámek, který bude novým dobrodružstvím nejen pro vaše děti. Zjistěte si, zda je během jarních prázdnin už otevřený a zda je možné vidět také něco zajímavého v jeho okolí.

V březnu je otevřený například hrad Karlštejn, Český Šternberk, Točník, Hrad Svojanov nebo zámek Veltrusy. Otevírací doba některých hradů je však v březnu omezená a prohlídky nejsou tak časté, proto si před výletem zjistěte, kdy přijet a zda není lepší koupit si lístky předem online.

Jarní prázdniny

Zdroj: freepik.com/ asphotostudio

Udělejte si prázdniny doma

Pokud už nestíháte nic naplánovat, chcete jen odpočívat, nebo nemáte dovolenou, jarní prázdniny můžete dětem zpříjemnit také u vás doma. Uspořádejte rodinné kino nebo si pořiďte novou společenskou hru, případně zorganizujte kreativní dílny a pozvěte také kamarády svých dětí.

Pokud nemáte příliš kreativního ducha a nechce se vám nic vymýšlet, kupte dětem různé kreativní sady, které už obsahují vše potřebné na tvoření a díky kterým se naučí řadu nových technik.

Nacvičte s dětmi divadlo, nebo dokonce společnými silami napište knihu. Starší děti se zas můžou učit fotit. Půjčte jim svůj fotoaparát či smartphone a dejte jim zadání, které budou muset v určitém časovém limitu splnit. Později kolekci jejich fotografií vytiskněte a zorganizujte jim malou výstavu, nebo vytvořte fotoknihu na památku. Možnost vidět výsledky své práce děti motivuje k dalšímu tvoření.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jarní prázdniny s dětmi na poslední chvíli: Kam se vydat?