Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Dítě ve znamení Ryb. Jeho povahové vlastnosti a jak by se k němu rodiče měli chovat?

Ryby patří mezi nejcitlivější znamení. Pokud máte malou „rybku“ doma, nebo se vám má teprve narodit, jistě vás zajímá, jak se k takovému dítěti chovat a jak ho vychovávat. Co jste o Rybách možná ještě nevěděli?

Ryby a co se o nich povídá

Ryby patří mezi nejsenzitivnější znamení. Jedná se o vodní znamení, proto i děti narozené ve znamení Ryb milují vodu a bývají v ní často “jako ryba ve vodě”. O Rybách se říká, že jsou citlivé, mírumilovné, poddajné, s láskou ke všemu živému, obětavé a také velmi tvůrčí a umělecky nadané. Často si volí povolání ve zdravotnictví nebo v sociálních službách, zkrátka v pomáhajících profesích. Nemusí být ale pravda, že snad každá Ryba trpí spasitelským komplexem, jak se někdy říká.

Ryby se také hodně zajímají o duchovno, ezoteriku nebo náboženství. Mívají velmi dobrou fantazii a představivost. Ryby dokážou být i progresivní, úspěšné a podnikavé, to když mají také planety ve vedlejším znamení berana. Vodnímu znamení Ryb vládne planeta Neptun, je to také zároveň mýtický vládce všech moří – Poseidon.

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

I když nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se zrovna ve znamení Ryb narodí, přesto existují typické vlastnosti pro Ryby. Faktem však zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a rovněž ascendent dítěte.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dvanáct znamení zvěrokruhu však představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení Ryb mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět a podle toho ke svým dětem také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení Ryb?

Dítě Ryba a jeho charakteristika (19. února – 20. března)

Děti narozené ve znamení Ryb vás odzbrojí hlubokým pohledem a svoji skvělou intuicí. Jsou velmi vnímavé a citlivě reagují na každou křivdu. Mají silně vyvinutou empatii a sociální cítění. Hluboce soucítí s každým živým tvorem a utrpením bezbranných. Milují přírodu a zvířata, i tímto směrem se leckdy ubírá jejich profesní dráha. Děti Ryby jsou velmi přátelské, ochotné pomoci, obětavé, zvídavé a mají své tvůrčí a umělecké zájmy. Již od dětství si pokládají filozofické otázky nebo mají zcela jasno v tom, jak to na světě chodí a co by chtěly dokázat, čemu se věnovat.

Malé Ryby mají své sny, rády si hrají v přírodě, u potoka nebo v přítomnosti vody, déšť a bláto jim nevadí. Jsou velmi přirozené a nemají rády konflikty. Snaží se upřímně říkat, co si myslí a urovnávají konflikty mezi lidmi, harmonizují lidskou společnost. Některé Ryby jsou poněkud drsnější nátury, ale to je dáno dalšími aspekty zvěrokruhu či postavením planet ve znamení berana. Ryby také dokáží být velmi vášnivé a emotivní, umí se pěkně rozohnit.

Dítě Ryba má bujnou fantazii a miluje příběhy

Dítě Ryba mívá velmi dobře vyvinutou fantazii a obrazotvornost, rovněž i dobrou paměť. Ryby milují romantické příběhy, mají své sny a rády se toulají ve své mysli ve vzdálených světech a jiných dimenzích. Díky tomu Ryba často dokáže ztvárnit obrazy své mysli v uměleckém díle, často hudbě, obrazech či literárních dílech. Ryby rády vyprávějí nebo píší příběhy, hezky kreslí, snaží se svět své fantazie “hodit na papír” či jinak vyjádřit. Mezi Rybami je také řada velmi úspěšných herců. Ryby dokáží hrát své role a vnímat realitu i jinak, než takovou, jaká skutečně je.

Minulé životy našich dětí aneb když předškolák povídá divné věci…

Pokud jste se někdy setkali s tím, že nějaké dítě mělo svého imaginárního kamaráda, tento jev se nejvíce hodí právě ke znamení Ryb. U malých „rybek“ to není nic neobvyklého, povídají si s hračkami, zvířaty, stromy a vlastně s kýmkoliv, koho “vidí” a koho si představují. Dítě Ryba bude velmi citlivě reagovat na jakékoliv změny a odtržení od všeho, k čemu se citově připoutaly.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení Ryb?

Děti narozené ve znamení Ryb jsou velmi citově vázané na své rodiče i okolí, kde vyrůstaly. Proto je pro ně velmi těžké jakékoliv odloučení, například školní cesty a pobyty mimo domov. Dítě Ryba se také může velmi upnout na nějakou svoji hračku nebo domácího mazlíčka. Rodiče by dětem narozeným ve znamení Ryb měli poskytnout patřičnou oporu a nabídnout především citové zázemí. Dítě Ryba potřebuje hodně lásky, objímání, mazlení, otevřené komunikace a respektu. Nemůžete dětem brát jejich věci, posílat je pryč, určovat s jakými hračkami si budou hrát či s kým se mohou a nemohou kamarádit.

Imaginární kamarád nikdy nezklame. Dětem ho nezakazujte

Dítě Ryba má svůj svět a potřebuje velmi citlivý a individuální přístup. Nezřídka se u Ryb můžete setkat s pořádným emotivním výbuchem. Ryba potřebuje vědět, že je milována. Dokáže se zcela oddat a pečovat o druhé, například o mladší sourozence, o rostliny v zahradě, domácí zvířata a podobně. Rybám je určitě vhodné pořídit nějaká zvířátka.

Snažte se dítě Rybu chránit, neměla by být vystavena stresu ani znečištěnému životnímu prostředí. Je totiž mnohem citlivější a vnímavější než třeba některé jiné děti narozené v odolnějším znamení. Vyvarujte se také doma křiku a hádek, citlivá Ryba nesnáší domácí nesváry a působí na ni značně traumaticky.

Ryby milují umění, hudbu, tanec a zpěv

Rovněž je dobré dítě Rybu přihlásit do nějakého uměleckého kroužku či umělecké školy. Děti Ryby budou vynikat v uměleckých oborech.

Ryby milují hudbu a tanec. Potřebují je k životu stejně jako potřebujeme vzduch. Nechte Ryby se kreativně projevit, umožněte svým dětem, aby byly přirozené. Hudba a příroda je uklidňují, tancem si mohou vybouřit své emoce. Vhodný je také zpěv a pobyt u vody, na louce, kdekoliv v přírodě.

Dítě Ryba a zdravotní problémy

Děti narozené ve znamení Ryb si musí dobře chránit svou imunitu. Bývají velmi citlivé na znečištěné prostředí, toxiny, jedy, léky, alkohol, alergeny a podobně. Proto mohou často trpět na různé alergeny, astma, kožní problémy, autoimunitní choroby a infekce všeho druhu. Jsou také citlivé na chlad, mohou mít revma či potíže s klouby, krví, lymfou a krevním oběhem. Někdy mívají také problémy s chodidly.

Jaké je dítě narozené ve znamení vodnáře a co nejvíce potřebuje?

Rybám nejlépe vyhovuje alternativní životní styl, ekologická domácnost, strava ze zdravé výživy a přirozený život v přírodě. Zbytečně je nekrmte léky, opravdu jim nedělají dobře. Někteří rodiče ve snaze pomoci dítěti sáhnou hned po nějakém paralenu, léku od bolesti, antibiotikách, doplňcích stravy a podobně. Vše, co Ryba potřebuje, má být přirozené, vitamíny a minerály ze stravy. Protože je tak citlivá, všechno na ni hodně působí, proto jí spíše pomůže homeopatie, bylinky či aromaterapie než tabletky.

Dítě Ryba a budoucí povolání

Jak již bylo zmíněno, mezi Rybami je hodně skvělých umělců, herců, hudebníků a spisovatelů. Kromě umění Ryby ale často volí i povolání ve zdravotnictví a sociálních službách. Typická Ryba je obětavá a miluje lidi a zvířata, je ochotná pomáhat. Podle toho volí své povolání. Může to být tedy klidně i veterina, charita, misie, péče o seniory, práce v jakémkoliv zdravotnickém oboru, ale například také farmacie, práce s krví v laboratoři, ortopedie a podobně.

Dalším možností je ochrana přírody, tvorba krajiny, realizace zahrad, různé ekologické činnosti, chovatelství. Mezi Rybami jsou i jeptišky nebo duchovní.

Jaké budou děti narozené ve znamení Ryb v roce 2021?

Ryby narozené na přelomu února a března v roce 2021 budou velmi odolné, ctižádostivé, vytrvalé, flexibilní a kreativní. Budou toho chtít v životě hodně dokázat. Budou to vizionáři, inovátoři a umělci. Lidé, kteří budou skrze svoji intuici, empatii, ale zároveň jistou přizpůsobivost i praktičnost velmi schopní a nadaní v mnoha směrech.

Děti narozené v březnu už ale budou na tom poněkud hůře co se týká praktičnosti, budou více senzitivní a chaotické, zato méně odolné. Bude pro něj důležité koncentrovat se více na jeden cíl, aby se ve své velké citlivosti “neutopily”. Zato však mohou mít všestranné intelektuální a umělecké zájmy a velký talent. Mohou z nich být také skvělí hudebníci.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Dítě ve znamení Ryb. Jeho povahové vlastnosti a jak by se k němu rodiče měli chovat?