Menu
MotherClub.cz
Výchova dětí

Dítě ve znamení berana bývá umíněný rošťák. Jak se k němu chovat?

Berani patří mezi nejprůbojnější a nejtvrdohlavější znamení. Pokud máte doma malého berana, nebo se vám má teprve narodit, jistě vás zajímá, jak se k takovému dítěti chovat a jak ho vychovávat. Co jste o beranech možná ještě nevěděli?

Berani a co se o nich povídá

Beran je průbojné a průkopnické znamení, kterému vládne planeta Mars představující boha války – v řecké mytologii se nazývá Áres. Berani bývají tvrdohlaví, progresivní, vášniví a nezkrotní. Jejich touha a přirozená bojovnost je často žene k velkým cílům. Jsou ale také impulzivní, spontánní a milují riziko a dobrodružství. Rodiče se někdy děsí, když se jim má narodit malý beran, protože se domnívají, že takové dítě bude problematické, neposlušné, obtížně vychovatelné a bude si dělat zásadně jen to, co chce. Mají však pravdu jen zčásti.

Dítě ve znamení ryb. Jeho povahové vlastnosti a jak by se k němu rodiče měli chovat?

Znamení zvěrokruhu a povaha dítěte

I když nemůžeme vytrhávat z kontextu vlastnosti charakteristické pro dané znamení a připisovat je všem miminkům, která se zrovna ve znamení berana narodí, přesto existují typické vlastnosti pro berany. Faktem však zůstává individualita a jedinečnost každého dítěte a nejdůležitější je jeho základní horoskop (radix), který vám astrolog vypočte na základě přesného místa, data a hodiny narození vašeho dítěte. Povahu dítěte totiž neurčuje pouze sluneční znamení, ale také spousta dalších aspektů, postavení ostatních planet a rovněž ascendent dítěte.

Jak vypočítat ascendent a proč je tak důležitý čas narození?

Dvanáct znamení zvěrokruhu však představuje 12 základních archetypů, které mají svá specifika. Děti narozené ve znamení berana tedy mají své souhrnné rysy povahy a chování, o nichž by jejich rodiče měli dobře vědět a podle toho ke svým dětem také přistupovat. Co se tedy můžeme dozvědět o miminku, které se narodí ve znamení berana?

Dítě beran a jeho charakteristika (21. března – 20. dubna)

Děti narozené ve znamení berana jsou velmi živé, temperamentní a divoké. Často se můžeme divit, kde se v nich ta energie neustále bere. Tyto děti chtějí být všude první a vládnout, jsou to obvykle vůdčí typy, oblíbené v kolektivu. Jsou velmi aktivní, činorodé, rády soutěží, všechno berou jako výzvu, líbí se jim když se mohou dobře vybít. Milují dostatek pohybu, sport, spoustu kroužků, rády cestují nebo poznávají všechno nové.

Dítě beran se obvykle neztratí. Umí být správně drzé, zastat se slabšího, má pevnou vůli, zdravé sebevědomí, ctižádost i dobrou konstituci a fyzickou sílu. Často se dostává i do dětských šarvátek a konfliktů, vystupuje vůči autoritám, nebojí se říct na plná ústa to, co si myslí. Každý beran ale nemusí být tak progresivní a průbojný, může mít i mnohé planety postaveny v okolostojících znameních, například v býku, anebo rybách. Berani s rybími aspekty bývají více citlivější a méně průbojní, berani s aspekty v býku zase více klidnější, racionálnější, ne tolik zbrklí a lépe promýšlí, co udělají. Každé dítě je zkrátka jiné.

Jak se chovat k dítěti narozenému ve znamení berana?

Dítě beran se umí pořádně vztekat, když není po jeho. Je třeba si uvědomit, že všechna “rohatá” znamení disponují velkou umíněností a mají takzvaně “svou hlavu”. Pokud bychom chtěli uplatnit rčení “prorazit hlavou zeď “, rozhodně by na ně mohlo platit.

Dítě beran je velmi emotivní a vášnivé. Snadno se rozruší a umí se pořádně vztekat, když není po jeho. Je třeba však respektovat jeho emoce a vždy se snažit dítě patřičně uklidnit, nikoli jej krotit a lámat jeho vůli! Kromě toho můžeme počítat s tím, že se malý beran bude mnohdy chovat nevyzpytatelně, berani totiž bývají velmi spontánní a impulzivní. Změny jim nevadí, náhle se rozhodnou – a jdou. Není pro ně obvykle problém, když jim změníte plány, nebo pár minut předem oznámíte novou akci. Neplatí to však pro všechny berany a samozřejmě také můžete narazit na odpor. Dítě beran si totiž nejraději dělá to, co samo uzná za vhodné, ne to, co mu někdo nařídí.

Z toho důvodu je potřeba umět berana správně inspirovat a motivovat. Určitě je vhodné dopřávat dítěti narozenému ve znamení berana dostatek pohybu a vybití. Beran není typ dítěte, které bude doma ležet v knihách, potřebuje akci, vzrušení a dobrodružství. Obvykle je extrovertní, uvítá množství kroužků a zábavy, rádo se stýká s druhými dětmi v kolektivu. Dítěti beranovi také prospěje brzký sourozenec, ideálně nejen jeden. Beran jako jedináček si zadělává na panovačného a egoistického dobrodruha, který se bude jen těžko přizpůsobovat potřebám druhých, neboť bude preferovat potřeby vlastní.

Dítě beran a sport

Dítě beran uvítá box, bojová umění, kolektivní míčové sporty, bojovky v lese, chození do skauta, různé lesní školky a tábory, nebo tanec, a to třeba i kolektivní či skupinový moderní tanec. V zásadě je vhodný jakýkoliv sport, i atletika, silové sporty a podobně. Starší dítě bude třeba hodně bavit chodit na kešky. Klidně dítěti doma vybudujte domácí posilovnu, berte ho do lesa, pořiďte mu domácího mazlíčka, nejlépe hodně aktivního pejska, který s ním bude dovádět. Dítě je třeba opravdu pořádně a aktivně zabavit, pomalé, klidné nebo intelektuální zábavy beranovi spíše uškodí.

Dítě beran a zdravotní problémy

U berana pozor na přemíru veganství v rodině, berani většinou ke svému životu potřebují maso a hodně bílkovin ve stravě. A velký pozor je u dětí narozených ve znamení berana třeba dávat na úrazy. Protože jsou malí berani velmi divocí, kdejaký úraz si přivodí hned. Ke znamení berana patří hlava, která by se měla velmi a obzvláště opatrovat! Proto své děti nikdy nenechávejte jezdit na kole, skateboardu či snowboardu bez přilby! Může je často i bolet hlava z přetížení, mohou trpět na migrény, epilepsii, tetanii a podobně.

Problémy mohou mít i s očima, berany může trápit též alergie a astma, nebo ekzémy. Obvykle trpí na časté infekce a záněty, které mívají rychlý a akutní průběh s vysokými horečkami, může jít i třeba o záněty dutin nebo laryngitidy a podobně. Děti ve znamení berana by si i měly opatrovat nervy a udržovat se v psychické pohodě a klidu.

Dítě beran a budoucí povolání

Berani potřebují takové povolání, které je bude bavit a naplňovat. Nejsou typem, který by se podřídil nerudnému šéfovi a který by seděl osm hodin zavřený v kanceláři při stereotypní a nudné činnosti. Beran potřebuje excelovat, být vidět, je flexibilní, podnikavý a nevadí mu cestování a dobrodružství. Dle toho lze volit i svou profesi. Berani mohou být úspěšní novináři, herci, moderátoři, komici, řidiči z povolání, manažeři, podnikatelé, architekti, sportovci, policisté, vojáci, lékaři, záchranáři. Zvládají i těžkou fyzickou práci, mohou být třeba v ochrance, umí se prosadit, umí se bít.

Naučit by se měli sebekontrole a disciplíně, to jejich vůdčí vlastnosti ještě posílí. Uplatní se ve vůdčích pozicích, nemají rádi autority nad sebou.

Jaké budou děti narozené ve znamení berana v roce 2021?

Berani narození letos na jaře budou velmi odolní, disciplinovaní, ctižádostiví, tvůrčí, činorodí a všestranně zaměření. Budou to vizionáři, kteří se s velkou odvahou chopí realizace toho, na co by někdo jiný neměl “koule”.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Dítě ve znamení berana bývá umíněný rošťák. Jak se k němu chovat?