Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

8 tipů, jak zabavit děti na svatbě

Možností, jak zabavit dospělé hosty na svatbě, máte spoustu. Můžete zkusit tanec, svatební kvíz nebo třeba tombolu. Mnozí se však zabaví už pouhým popíjením, dobrým jídlem a konverzací s dalšími svatebčany. Podstatně tvrdším oříškem však bývá zábava na svatbu pro děti. Jak je zabavit a co zaručeně pomáhá?

Děti na svatbě: ano nebo ne?

Už při plánování svatby je důležité zodpovědět zásadní otázku: „Chceme nebo nechceme děti na svatbě?“ Jestliže ženich s nevěstou už mají vlastní děti, odpověď je jasná. V opačném případě je nutné zvážit, zda pozvat i děti hostů. Pokud se rozhodnete pro baby friendly svatbu, je dobré i pro ty nejmenší zorganizovat program se zábavou, případně zajistit hlídání dětí.

Zapomeňte na nudu

Děti se většinou na klasické svatbě nudí. Mnohem radši by si hrály, zkoumaly okolí nebo si povídaly s ostatními dětmi. Velmi malé děti mohou v horším případě celou svatbu probrečet. Zároveň je ale hezké, když mohou děti sdílet tak velkou událost s celou svou rodinou. Aby si ale odnesly ty nejlepší vzpomínky a svatbu si užily stejně jako jejich rodiče, potřebují se zkrátka zabavit.

8 tipů pro svatbu s dětmi

1. Dětský stůl

Na hostinu i následnou zábavu je vhodné připravit samostatný stůl pro děti. Na tomto místě se bude servírovat speciální dětské jídlo a po hostině se jen vymění ubrus a děti si na něm mohou malovat, hrát si s plastelínou nebo třeba skládat lego. Nejen kluky jistě potěší např. oblíbené LEGO Jurský svět, holky můžete nadchnout např. se stavebnicemi s motivy pohádek Friends či Frozen.

2. Buďte připravení na vše

V rámci plánování svatby se hostů zeptejte, zda budou potřebovat pro své potomky dětské židličky nebo normální židle. Také zjistěte, co budou děti na svatbě jíst. Někteří rodiče si přinesou vlastní dětskou výživu, jiní budou rádi, když jim jí zajistíte vy.

Sešívaná rodina. Jak dětem co nejvíce usnadnit soužití s novým partnerem a sourozenci

3. Dětský raut

Děti budou nadšené z vlastního rautu, kde se mohou obsloužit samy. Ideální jsou malé jednohubky, kousky ovoce, zeleninové špízy, přírodní šťávy, smoothie apod.

4. Koutek se zábavou

Ideálním místem pro zabavení dětí je hřiště nebo kousek zahrady. Pískoviště, houpačky a prolézačky vykouzlí dětem úsměv na rtech a zaručeně je zabaví.

5. Hry a soutěže pro děti na svatbu

Velmi oblíbená hra pro děti na svatbu spočívá v jednoduchém úkolu. Nechte děti spočítat všechny svatební hosty, malé děti a také lidi, kteří mají na sobě motýlka, žluté šaty apod. Vymyslet můžete i hru na schovávanou.

6. Dárečky pro děti

Dalším tipem jsou dárky pro děti na svatbě. Stačí maličkost, která děti potěší. Může se jednat o bublifuk, omalovánky s pastelkami, dětské knížky, mini puzzle nebo malé stavebnice.

7. Děti družičky

Chcete děti zaručeně zabavit? Dejte jim důležitý a zodpovědný svatební úkol, při kterém budou středem pozornosti. Mohou držet nevěstě vlečku, přinést snubní prstýnky nebo pomáhat při zdobení svatební tabule. Děti družičky mohou navíc házet na novomanžele rýži nebo okvětní lístky. Úkol vybírejte vždy v závislosti na věku dítěte tak, aby jej dítě zvládlo a mělo z něj navíc i radost.

8. Místo na odpočinek

Po jídle a hraní mohou být děti unavené a rozmrzelé. Proto je dobré jim v některé vedlejší místnosti připravit postýlky, polštářky a deky, aby se mohly v klidu prospat. Tato místnost může sloužit i k přebalování dětí nebo kojení, pokud chtějí maminky více soukromí. Děti budou odpočaté a spokojené a jejich rodiče tak mohou zůstat na svatbě o něco déle.

Nejlepší deskové hry pro děti. Proč je hraní her tak důležité?

Hlídání dětí na svatbě od profesionálů

Pokud víte, že na vaší svatbě bude více dětí a bojíte se, zda zvládnete všechny ohlídat a najít jim vhodnou zábavu, poohlédněte se po agenturách, které nabízí službu hlídání na svatbách. O děti se postarají, podle věku jim zařídí zábavu a vymyslí pro ně perfektní program. Většinou se děti mohou těšit na tematické hry, malování na obličej, skákací hrad, tvarování balónků, houpačky, kreativní tvoření apod. Výhodou je, že vy ani svatební hosté se nemusíte o děti strachovat a svatební den si užijete naplno. A jak se pohybuje za hlídání dětí na svatbě cena? Agentury si většinou účtují sazbu od 450 Kč/h s příplatkem za cestu a individuální program.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 tipů, jak zabavit děti na svatbě