Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Žehlení dětského prádla: nutnost nebo přežitek?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

17. 6. 2018

Názory na žehlení prádla malých miminek jsou různé. Jsou maminky, které žehlí úplně všechno včetně ponožek a pak takové, které vyžehlí komplet oblečky jen jednou před porodem a víckrát už ne. Vše závisí na tom, zda jsou zvyklé žehlit i normálně či nikoliv. Žehlení je přeci jenom poměrně časově náročné a zároveň se neřadí k těm nejoblíbenějším činnostem. Je žehlení dětského prádla nutnost nebo přežitek?

Pro maminky, které by sice žehlit chtěly, ale nemají na to čas a energii, může být zlatou střední cestou žehlení jen v prvních dvou měsících malého miminka a potom ho omezit nebo s ním úplně přestat. Nebo poprosit hodnou babičku. Jestliže si to můžete dovolit, můžete si objednat i pomocnici, která za úhradu vyžehlí prádlo za vás.

Je žehlení dětského oblečení nutné?

Pokožka miminka je velmi citlivá a náchylná k nejrůznějším vyrážkám a alergiím. Je tedy důležité dbát na správnou péči o jeho oblečení. Ještě důležitější než žehlení je v tomto případě praní, a také materiál, ze kterého je oblečení ušito. Při nákupu oblečků vybírejte raději věci bavlněné, která je pro děti jednoznačně nejlepší. Nové oblečení určitě vyperte, protože v něm z výroby mohou být různé chemikálie a zároveň ho i vyžehlete. Důležitý je i správný prací prostředek. Nejlépe určený na dětské prádlo, který neobsahuje tolik chemie, jako běžné prostředky. Omezte aviváž, která často dráždí citlivou pokožku miminek.

Jak se správně starat o oblečení vašeho miminka?

Žehlení dětského prádla pro změkčení!

Na změkčení dětského prádla je tu právě ona nenáviděná žehlička. Žehlení rozhodně není přežitek. Dokáže prádlo krásně změkčit a odstraní i zbylé bakterie po vyprání. Důležité je žehlit zejména to oblečení, které má dítě přímo na těle. Další velkou výhodou je to, že ušetříte prostor ve skříni, protože vyžehlené prádlo má menší objem než to nevyžehlené. Kdo má doma sušičku, může si oddychnout. Prádlo, které vyndáte ihned po skončení sušení, můžete rovnou skládat do skříně a bez žehlení. Bude krásně hladké, suché a zbavené všech bakterií. Prostě pohádka.

Jak úspěšně prodat oblečení po dětech a jiné věci? Jde to rychle a efektivně!

Jak mít dětské prádlo opravdu čisté

Je jasné, že ani žehlení není vše spásné. Abyste skutečně odstranili všechny mikroorganismy, museli byste dát vyžehlené kousky ještě do nějakých neprodyšných obalů. Stejně tak neexistuje žádná studie, kde by bylo naprosto jasně řečeno, že je nutné žehlit dětské oblečení. Mateřský instinkt a zvyklosti z dětství ale stejně většinu maminek nutí, aby pravidelně vyndavala žehlicí prkno a s láskou vyžehlila tu hromadu oblečků pro své nejmilejší.

Ohodnoťte tento článek:
4,1
Právě čtete

Žehlení dětského prádla: nutnost nebo přežitek?