Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Vybavení pro pohodlný a bezpečný spánek miminka

Redakce

Redakce

1. 7. 2023

Snad každý rodič ví, jak důležitý je kvalitní spánek pro zdravý vývoj a pohodu miminka. Proto se vyplatí novému přírůstku do rodiny pořídit to správné vybavení, které přispěje k jeho pohodlí a bezpečnosti při spánku a odpočinku. Ve výsledku tak bude mít klidný spánek nejen miminko, ale také rodiče.

Dětská postýlka se zábranou proti pádu

Bezpečnost při spánku jednoznačně pomůže zvýšit dětská postýlka s vysokou zábranou Dětské postýlky se zábranou jsou navrženy tak, aby minimalizovaly riziko, že miminko vypadne ven z postýlky a zraní se.

Je důležité, aby postýlka byla vyrobena z kvalitních, netoxických materiálů a splňovala všechny bezpečnostní normy. Zaměřte se také na stabilitu postýlky – musí být dostatečně bytelná, aby vydržela pohyb miminka či „nájezdy“ nedočkavého sourozence bez jakéhokoliv náznaku převrácení.

Postýlka se neobejde bez pořádné matrace

Miminka tráví v postýlce velkou část dne, a proto se musíte postarat o to, aby se vašemu dítku leželo maximálně pohodlně. Zásadní je mu pořídit pohodlnou matraci, která zároveň bude poskytovat potřebnou oporu pro zdravý vývoj. Matrace by měla být dostatečně tvrdá, aby poskytovala správnou podporu páteři miminka, ale zároveň musí být pro miminko dostatečně pohodlná.

Kvalitní matrace do dětské postýlky by měla být také hypoalergenní, aby nevyvolávala žádné alergické reakce. Pro snadnou údržbu jsou ideální matrace s odnímatelným a pratelným obalem. Matrace samozřejmě musí do postýlky dokonale pasovat, aby mezi ní a postýlkou nebyly žádné mezery, které by mohly stát za případným zraněním.

Dětská chůvička a monitor dechu pro klidný spánek rodičů

Dětské chůvičky jsou skvělým pomocníkem pro rodiče, kteří chtějí mít o svém miminku neustálý přehled. Díky němu se vždy dozvíte, zda miminko nepláče, i když právě budete v jiné místnosti. Dnešní moderní chůvičky mohou nabízet více funkcí, některé modely dokonce mimo zvuku přenáší i video. Speciální typ chůvičky je monitor dechu, který díky senzorům sleduje dech miminka a v případě problémů upozorní rodiče alarmem.

Při výběru chůvičky či monitoru dechu je důležité vzít v úvahu jejich dosah a před koupí chůvičky si také ověřte kvalitu zvuku, případně. Se svým dítětem přece chcete mít co nejčistší a nejjasnější spojení.

Tip: S výběrem toho nejlepšího zařízení vám pomůže recenze dětských chůviček.

Zatemňovací závěsy zajistí potřebnou tmu

Světlo dokáže být s ohledem na spánek velmi rušivé a může tak narušit spánkový cyklus miminka. Ideálním řešením, jak zajistit, že miminko bude mít v pokoji tmu, ať už je den nebo noc, jsou zatemňovací závěsy. Výhodou zatemňovacích závěsů jsou rovněž slušné tepelněizolační vlastnosti, takže v létě bude v dětském pokoji chladnější vzduch.

Spací vak je zárukou tepla a bezpečí

Spací vak je užitečným pomocníkem pro zajištění kvalitního spánku miminka. Oproti tradičním peřinkám nabízí hned několik výhod. Jednou z nejdůležitějších je to, že při spaní ve spacím vaku se dítě nemůže přikrýt tak, že by se mu špatně dýchalo. Na druhou stranu vak nemůže ani odkopat, takže bude celou noc v teple.

Při výběru spacího vaku je důležité vzít v úvahu roční období a teplotu v pokoji, ve kterém miminko spí. Existují lehké letní varianty, teplejší zimní verze i univerzální vaky. Důležitá je také správná velikost, aby miminko mělo dostatek prostoru, ale zase se ve vaku „neztratilo“. Preferujte prodyšné a hypoalergenní přírodní materiály, například bavlnu.

Hračky pro rychlejší uspávání

Při uspávání miminka vám mohou pomoci speciální hračky. Mnoho hraček na uspávání hraje různé melodie, některé také svítí nebo reprodukují uklidňující zvuky, které dokážou zajistit rychlejší usnutí miminka. Hračky určené přímo do postýlky by měly být měkké, aby se k nim miminko mohlo přitulit.

Tip: Znáte dětské ukolébavky, která vám pomohou s uspáváním miminka?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybavení pro pohodlný a bezpečný spánek miminka