Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

V 70 letech porodila zdravého syna, jak se jim a 92letému otci daří dnes?

Redakce

Redakce

9. 4. 2018

Omkari a Charan Panwarovi rozhodně nepatří k těm, kteří by si užívali klidného stáří. Žena podstoupila před devíti lety umělé oplodnění a manželům se narodil tolik vytoužený syn.

Většina dnešních seniorů je ráda, že má svůj klid, užívá si vnoučat a vzpomíná na mladá léta. To se ale rozhodně nedá říct o indickém páru Omkari (79) a Charanovi (92) Panwarových. Přestože mají dvě dospělé dcery a pět vnoučat, Omkari měla pocit, že jim stále něco chybí. Její pocit pramenil z toho, že svému muži nedala syna.

Proto před devíti lety podstoupila umělé oplodnění, které zaplatila ze společně našetřených peněz. Umělé oplodnění dopadlo k překvapení všech úspěšně, Omkari přivedla na svět dokonce dvojčata – holčičku a chlapce. Ve svých tehdy sedmdesáti letech se Omkari stala nejstarší matkou, která porodila dvojčata, čímž si vysloužila zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Bohužel má tento příběh jen částečně dobrý konec. Dcera Barsaat ve čtyřech letech tragicky zahynula. Rodičům tedy zůstal jen tolik vytoužený syn Akashvani. Tomu je dnes 9 let a je plný energie. Svým rodičům prý dává velmi zabrat, čemuž se nedá vzhledem k jejich věku divit. Vždyť jeho otci je už přes 90 let!

Na péči o syna ale naštěstí nejsou sami. Pomáhá jim devětapadesátiletá dcera Kamla. Matka syna přiznala, že je pro ni velmi náročné přimět syna se v klidu najíst nebo ho převléci. Ani tak ale nelituje toho, že svému muži dala syna. O Akashvaniho prý bude po smrti rodičů dobře postaráno. Omkari požádala svou dceru, aby na bratra po jejich smrti dohlédla.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

V 70 letech porodila zdravého syna, jak se jim a 92letému otci daří dnes?