Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Pes zakousl dítě volně položené na pohovce

Redakce

Redakce

7. 6. 2018

Matka nechala holčičku ležet pohovce, otevřela dveře ven na dvůr a odešla se sprchovat. Uslyšela křik, a když se vrátila, našla jen spoušť.

K neštěstí stačí málo

V americkém Fresnu nechala matka svou třídenní holčičku Susie na gauči. Aby se jí nic nestalo, obložila ji polštáři. Otevřela dveře, aby vyvětrala, a šla do sprchy. Patrně by se nic nestalo, kdyby na dvorku nepobíhali psi jejího bratra. Žena si ale myslela, že jsou uvázaní. Jeden ze psů (kříženec šarpeje a pitbulla) vběhl dovnitř a z jakéhosi důvodu holčičku v zubech vynesl ven. Bratr se vrátil a uviděl místo dítěte krev a začal křičet a hledat miminko. Našel ho na dveře se psem. Ihned zavolal záchranou službu. Matka se vrátila, ale už nic nešlo dělat. Holčička byla mrtvá.

Opatrnost neznamená méně lásky

Své psí miláčky většina lidí bezvýhradně miluje a dovolila by jim téměř cokoliv. Také se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Jenže jsou to jen živí tvorové, u kterých lze jen těžko předvídat, co bude mít vliv na jejich reakci. Určitě velkou měrou působí výchova psa, která se podílí i na jeho povaze. Každé plemeno potřebuje své a nehodí se ke každému účelu.

V tomto případě se jednalo o pitbulla. U této rasy byl, i přes jeho špatnou pověst, zjištěn dobrý vztah k dětem. Ale pouze předpoklady evidentně nestačí.
Možná měla matka zvolit místo gauče postýlku, kam by se pes hůř dostal.

Oba psi byli předáni organizaci, která se zabývá utrácením psů, kteří někomu ublížili. Situace byla vyšetřována i policií, ale závěrem byla nešťastná náhoda.

Jaký je vhodný pes k dětem? Které rasy se nejvíce hodí do rodiny?

Případy, které varují

Podobné případy se bohužel čas od času stávají. V době činu došlo ve Státech ke dalším dvěma podobným činům. Kříženec německé dogy a amerického stafordšírského teriéra třeba zakousl dítě, pouze protože se lekl zakašlání své paničky.

V dalším případu ležel mladý pár v posteli se 3denním dítětem a psem, když najednou pes vyrazil. Psa (rasa míšená s pitbullem) si pár pořídil pět měsíců před příchodem miminka, což nejspíš nebylo vhodné řešení.

Když máte psího přítele, důležité je plemeno a obrovsky významná je výchova psa, kterou podle psychologa psů řada majitelů vůbec nezvládá. Pes se může zdát milý, ale stále by měly existovat hranice v péči o psa. Nechávat volně pobíhat psy u malých dětí bez dozoru patrně není to nejlepší řešení.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Pes zakousl dítě volně položené na pohovce