×
MotherClub.cz

Jaký je vhodný pes k dětem? Které rasy se nejvíce hodí do rodiny?

pes k dětem
Hledáte psího kamaráda pro děti na hraní?

Pokud zvažujete, že si do rodiny pořídíte psího kamaráda, je dobré zvážit několik důležitých věcí. Jak velké máte děti? Máte k dispozici zahradu? Jste zkušený chovatel nebo začátečník? Bydlíte ve městě nebo v menší obci? Podle čeho poznat, zda je pes k dětem vhodný?

Pes k dětem – co je nutné zvážit?

Někteří zkušení chovatelé doporučují pořídit štěně rovnou k miminku, aby si na sebe oba zvykli už od malička. Z dítěte a psa se pak stanou nerozluční parťáci. Pokud si na to ale z pochopitelných důvodů netroufáte (přeci jen péče o štěně a o malé miminko, to si žádá trpělivost a hodně času), nebude problém pořídit si pejska ani později. Možná by ale bylo dobré počkat, až budou dítěti alespoň 3 roky. Některé děti, které nejsou na psa zvyklé od narození, se mohou psů bát. Zejména štěňat, která mohou být divoká a občas škrábnout nebo omylem cvaknout zuby.

Pejsek pro školáka

Jako ideální se jeví věk přibližně okolo druhé třídy. Sedmileté či osmileté dítě již dokáže být velice zodpovědné, může dokonce jít s pejskem i na krátkou procházku. Dítě zažije s pejskem spoustu legrace. Na druhou stranu starší dítě už má hodně koníčků, po škole úkoly atd. Rodiče školáků již chodí většinou do práce na celý den, tak dobře zvažte, zda by se u vás doma pejsek netrápil o samotě přes den. Máte k dispozici nějakou babičku nebo sousedku, která bude moci v poledne pejska vyvenčit?

Štěně pro puberťáka

Zcela jiný rozměr dostává pořízení vymodleného pejska pro dvanáctileté či čtrnáctileté dítě. Funkce takového psího kamaráda v období, kdy s dětmi začíná cloumat puberta, je maximálně přínosná. Děti se upnou na něco vnějšího, nezabývají se tolik sebou a svými problémy, nalézají nový smysl života. Dívkám, které v tomto věku mohou trpět např. mentální anorexií nebo bulimií, nezřídka terapeut doslova psa (nebo koně) doporučí. Nešťastnou lásku je také možné vytěsnit čtyřnohým kamarádem a v neposlední řadě se pes stává součástí pracně hledané identity takového puberťáka. Děti získají pocit, že jsou již dospělé, když se mohou starat o psa a učit ho nejrůznější povely. Když je jim smutno, mohou se s psím kamarádem pomazlit a svěřit se mu.

Jaké nebezpečí představují domácí zvířata pro vaše děti? A jak jim předcházet?

Štěně nebo starší pejsek?

Samozřejmě je nanejvýš chvályhodné pořídit si pejska z útulku. Rozhodně to ale neriskujte k dětem předškolního věku. Nikdy nevíte, co pejsek prožil. Navíc malé děti mohou být pro některé psy příliš aktivní či dotěrné. Většinou mají rádi klid. Nejlepší je pořídit si pro předškoláky pejska od štěněte, kdy si ho sami vychováte k obrazu svému. Desetileté děti už teoreticky zvládnou pejska staršího (z útulku). Chce to ale opravdu dobře zvážit a nechat si v útulku poradit.

Kříženec nebo rasa?

Ať už je pejsek z útulku nebo nebo si ho pořizujete od štěněte, určitou představu o jeho povaze a charakteru by vám měla poskytnout psí rasa. V rámci plemen jsou samozřejmě rozdíly v povaze mezi jednotlivými psy, ale je na to přeci jen větší spoleh, než na zcela nečitelnou povahu „voříška“. Pokud znáte rodiče křížence a víte, že se jednalo o hodné pejsky, neměl by to být problém. Pokud ale sousedovi utekla hárající fenka a vy opravdu netušíte, kdo je nastávajícím tatínkem, nenechte si takové štěně vnutit. Rozhodně ne k dětem. Co když byl otec agresivní rotvajler nebo dobrman? Jaký pes k dětem je tedy vhodný?

Velký nebo malý pes?

Důležité je, kde se bude pes nacházet. Pokud je k dispozici zahrada, na které bude moci trávit většinu svého času, je možné přemýšlet o větších plemenech. Naopak, jestliže psa plánujeme do bytu, vhodnější je pochopitelně menší rasa, která nepotřebuje tolik pohybu. A rozhodně neplatí, že do rodiny je ideální pouze malý pes. Velcí psi snesou děti stejně dobře a nechají si spoustu věcí líbit. Malí psi mohou být frustrovaní. Mají strach a ze strachu se mohou chovat agresivně. Statisticky nejčastěji člověka kousne jorkšír a jezevčík, tedy nikoli staford nebo pitbul (samozřejmě, že když kousne jezevčík nejsou následky srovnatelné s pitbulem).

Alergie na kočky a psy u kojenců. Jak ji řešit?

Pes nebo fena?

Důležité je také zvážit, jaké pohlaví je vhodné. Ačkoli existují i agresivní feny, do rodiny se přesto z 90% hodí hlavně fenka. Psi jsou pod vlivem testosteronu. Nemohou za to. Jsou přirozeně toulavější, agresivnější a dominantnější než feny. Chovají se navíc silně teritoriálně. I když je pes zcela nekonfliktní s dětmi doma, taková procházka, kde může potkat jiné psy, se kterými se chce neustále porovnávat nebo prát, není nic, o co byste s dětmi stáli. Někdy mohou psi značkovat i uvnitř v bytě. Naopak feny potřebují obecně méně pohybu, jsou mazlivé a dorůstají menší výšky. Jedinou nevýhodou je, že hárají (musejí se neustále hlídat, aby je nějaký poblouzněnec neobskočil, plus hygiena s tím spojená), pokud nejsou kastrované.

Pes k dětem – volba vhodného plemene

Volba plemene se odvíjí od předpokládaných vlastností jednotlivých plemen. Vybírat do rodiny můžete z aktivních plemen, která potřebují hodně pohybu, anebo z domácích mazlíčků, které jsou akorát tak na pohovku nebo pro radost a zpříjemnění času. Sbírejte informace z odborných knih, časopisů a internetových portálů, kde naleznete podrobné informace o rase, po které toužíte. Sledujte on-line diskuze, ptejte se kamarádů, sousedů, kolegů, kteří vlastní psa a děti zároveň. Zvažte charakter a temperament psa, aby odpovídal vašim představám. Při výběru štěněte se u chovatele zajímejte o charakter jeho rodičů. Je-li otec psa silný obranář a nemá rád děti, poohlédněte se raději někde jinde. Dokonce i štěňata z jednoho vrhu od pohodových rodičů se liší navzájem. Dobrý chovatel by vás měl upozornit, zda je pes pro vás vhodný.

Pomoc, moje dítě ubližuje zvířatům!

Nikdy, ale opravdu NIKDY nenechávejte dítě, a už vůbec ne malé, s jakýmkoli psem o samotě! I ten nejlepší domácí přítel může napadnout člověka. Uvědomte si, že pořád je to „jen“ zvíře se svými instinkty. Navíc psi většinou útočí u dětí na obličej a na krk, což může mít nedozírné následky (u dospělých pokoušou nohy nebo ruce).

Pro alergiky

Pokud je vaše dítě alergické na psí chlupy, vybírejte z „nelínavých“ plemen jako portugalský vodní pes, pudl, kříženec labradora a pudla zvaný labradoodl nebo i yorkshire. Pokud je vaše dítě alergické na roztoče, jedinou volbou může být naháč.

Boxer

Chcete veselého kamaráda k dětem? Najdete ho v boxerovi. Navzdory hrozivému výrazu je toto inteligentní, taktní a čistotné plemeno trpělivým dětským přítelem. Málokterý rodič-chovatel na něj dá popustit.

Retrívr

Pokud dáváte přednost klidné, rozvážné a laskavé povaze, zvolte zlatého či labradorského retrívra. Čím dál tím oblíbenější jsou také další druhy retrívrů jako flat coated retriever nebo chesepeakebay retriever. Ale nezapomeňte, že i tato vděčná a vlídná plemena potřebují výchovu a že mají sklony k tloustnutí. Potřebují opravdu hodně pohybu. Většinou netrpí separační úzkostí a chovají se přátelsky ke všem bez rozdílu. Mimochodem to je také důvod, proč jsou tak oblíbení pro asistenční účely – retrívři se snadno adaptují v rámci nové rodiny.

Ohaři a setři

Velice oblíbenými psy zejména pro starší děti (kvůli vyššímu vzrůstu), jsou ohaři či setři. K nejoblíbenějším ohařům patří maďarská vizsla nebo německý ohař. Oblíbený je také irský setr. Tito psi se ale hodí opravdu spíše do rodiny se zahradou nebo alespoň do aktivní sportovní rodiny. Někdy mívají ohaři problém se separační úzkostí. Jsou příliš vázaní na své pány a nechtějí být doma sami. V některých případech jsou schopní štěkat a naříkat celé hodiny, když nikdo není doma. Pořizujte si k dětem raději feny, které jsou mírnější. Někteří psi se totiž mohou chovat velice dominantně, zejména k jiným psům.

Bígl

Docela oblíbeným je do rodiny také bígl. Většinou je to pes mírné povahy, ale někdy může trpět tvrdohlavostí a neposlušností. Pokud ho budete brát ven na vodítku, nebudete mít pravděpodobně žádný problém a najdete v něm přítulného kamaráda pro vaše děti. Pozor na sklony k nadváze.

Nejlínější psí plemena. Jakého psa si vybrat, pokud nejste milovníci dlouhých procházek

Menší plemena vhodná k dětem

Do skupiny malých psů vhodné do rodiny patří několik plemen. Většina z nich patří do kategorie společenských plemen. Jak již bylo řečeno, malí psi mohou být agresivní ze strachu, dobře se proto informujte o rodičích štěněte a snažte si vybrat to nejklidnější z vrhu. Velmi známým a v poslední době oblíbeným je yorkshireský teriér (vhodný pro alergické děti), dále např. malý knírač, King Charles Cavalier nebo pražský krysařík. Velice populární je nyní Jack Russel terier. Ten se ale pro svou nevyrovnanou povahu k dětem spíše nehodí. Samozřejmě záleží případ od případu. Teriéři obecně ale mívají sklony k neklidu a obsesivním projevům chování či dokonce neurotismu (typickým příkladem je posedlost míčkem, pro který jsou schopní skočit i ze skály).

Ovčáci

Velké popularitě se těší v současnosti také border kolie. S tou si to ale opravdu dobře rozmyslete. Borderka vyžaduje neustálé nasazení. Každý den alespoň dvouhodinové procházky v lese nebo aportování. Je to pes, který prostě potřebuje k životu plnit úkoly. Pokud bude jen tak zavřený na zahradě, klidně se z něj může časem vyklubat agresivní neurotik posedlý štěkáním na kolemjdoucí. Borderka je vhodná pro nadšenou patnáctiletou dívku, která s ní bude trávit veškerý volný čas na cvičáku nebo v parku, ale rozhodně ne k tomu, aby byla celý den zavřená sama v bytě. Celkově je k malým dětem vhodnější z ovčáků např. sheltie, která je menší a také klidnější. Pozor na německého ovčáka, který je vhodný spíše pro zkušeného chovatele a k dětem nejvhodnější zrovna není, i když samozřejmě existují výjimky, pokud je pes dobře zvládnutý.

Francouzský buldoček

Buldoci jsou skvělým plemenem, pokud si děti chtějí se psem hlavně hrát. Jedná se o loajální a přátelské plemeno psa, které je učenlivé a snadno přilne nejen k „páníčkovi“, ale i ke všem členům rodiny a ostatním domácím zvířatům.

Pudl

Pudlové jsou velmi jemní, elegantní a inteligentní psi. Jsou vhodní do rodiny s dětmi a také pro alergiky. Na rozdíl od jiných plemen méně línají. Na druhou stranu jsou náročnější, co se týče právě údržby srsti. Pro děti jsou nicméně skvělými společníky.

Stafordšírský bulteriér

Někteří rodiče nedají dopustit na tzv. „babydog“. Miluje děti.

Které psy k dětem raději nepořizovat?

Pokud chcete mít klid v duši, raději se vyhněte se některým agresivnějším plemenům. Zejména pokud nejste zkušený chovatel a neznáte rodokmen psa. Většina z plemen původně šlechtěných např. na psí zápasy sice ztratila v průběhu let své agresivní dispozice a dokáže bezmezně milovat všechny členy své rodiny, včetně dětí, když ale dojde na kontakt s jinými lidmi nebo zejména s jinými psy, můžete mít o problémy postaráno. Život se psem, u kterého se musíte každou procházku modlit, abyste nepotkali jiného psa, se kterým by se mohl poprat, to opravdu není to nevhodnější k dětem, i když doma to může být sebevětší miláček. Na základě tlaku veřejnosti byly např. v Německu uzákoněny specifické podmínky chovu tzv. bojových plemen – mj. mohou ven jen na vodítku a s náhubkem. U některých ras se již postupně šlechtěním agresivita eliminovala a hodí se k dětem (např. stafordshireský bulteriér), ale rotvajlera, tosa inu, cane corso, thajskeho ridgebacka, akita inu nebo argentinskou dogu je lepší přenechat zkušeným chovatelům.

Na co si dát pozor

Dalším problémem mohou být návštěvy. Ačkoli většina majitelů psů se dušuje, jak jsou jejich psi mírumilovní, pokud máte malé děti, raději návštěvy u takových známých dobře zvažte. Nejčastěji napadne děti právě pes z rodiny nebo na návštěvě. Pes nemá doma, kam před rozjívenými dětmi utéct a může se chovat teritoriálně. Dávejte si také pozor, pokud má někdo agresivní psy v sousedství. Častým problémem bývá např. otevírající se brána, když přijíždí majitel domů, kdy pes může ze zahrady vyběhnout ven. Pozor také na více psů pohromadě, u kterých může převládnout smečkové chování. Snažte se předvídat nebezpečné situace a předcházet jim.

2.3/5 - (167 votes)

2.3/5 - (167 votes)

Nejvíce vás zajímá:

Početí miminka:

Děti:

Zdraví:

Vaření pro děti:39 Komentáře Jaký je vhodný pes k dětem? Které rasy se nejvíce hodí do rodiny?

 1. Nejvíce se hodí žádný pes. Lidé jsou naprosto zdeformování chováním „mazlíčků“, že jaksi zapomínají na svůj vlastní druh.

 2. Me vzdycky fascinuje, jak si vsichni ti milovnici pejsku a zviratek neuvedomuji, ze pes nebo kocka take ji jina zvirata. Kolik malych nevinnych telatek a jehnatek musi zemrit kvuli tomu, aby jejich pejsek mel tu nejlepsi vyzivu… A pak se pohorsuji, ze v Asii jedi psy. Porizujte si jen zvirata, co nejedi maso. Anebo si nehrajte na milovniky zvirat… Kdyz soucitne, tak merte vsem zviratum stejne. To same plati o pravych kozesinach. Libilo by se Vam nosit na sobe kuzi z pejska?? Asi ne…

   • A mě je líto myší kterýma krmím našeho haďáka. A také prasátek, kraviček, ryb a všeho živého co sním já. Samozřejmě si také pobrečím při jedění ovoce a zeleniny.

  • mě zase fascinují tzv. milovníci květin, řežou je a dávají do váz, krásnou zeleninu beztrestně konzumují, stromy a keře ořezávají jen proto aby se líbily jen jim. Přitom volně rostoucí jsou daleko nejkrásnější, a to nemluvím o tom, že jimi topí. Přitom stačí když se rychleji pohybují

  • Někdo si zase v klidu zaživa oloupe bramboru,pak ji ještě napůl mrtvou rozkrájí, pak jí uvaří a pak jí sní. No to je opravdu strašné. A co když dělá oběd pro celozávodní jídelnu -to je otřesné….

  • Mě vždycky fascinuje, jak si vsichni ti milovnici rostlinek neuvedomuji, ze brouček nebo muška jsou také živá zvířata. Kolik malych nevinnych broučků a mušek musi zemřít kvuli tomu, aby že oni někam jdou nebo se vezou autem. A pak se pohorsuji, ze někdo jí maso. Chovejte se tak, abyste neubližovali ničemu živému. Anebo si nehrajte na milovniky zvirat… Pomoci by vám mohlo dát se k indickým džinistům. Ti si dokonce metličkou odmetají cestu, po které kráčí, aby omylem nezašlápli nic živé a nebo nosí přes ústa roušku, aby náhodou nevdechli a nezahubili nějakou tu zatoulanou mušku. Mimochodem víte, že rostliny „slyší“, když je někdo jí, a reagují defenzivně. Lidé, kteří se uchylují k vegetariánství jen kvůli ochraně zvířat, by měli vědět, že rostliny zase tak až neživé a necitlivé nejsou. Rozhodně vlastnímu snědení se v přírodě brání.

  • Ahoj ale tobě může být jedno jaké zvíře si pořídím. Vem si že psi nebo kočky jsou něco jako vlci jedí je protože by se přemnožili a protože je lidi nechají aby se množili a ještě ty bys chtěla krmit psa třeba sójovím masem?

 3. U nás v ulici si pořídila asi 50 letá paní Akita Inu, ten pes už od štěněte na každého vyjíždí, za plotem štěká jak psychopat a na procházce ho maj na poli na volno, jen ja takovém dlouhém špagátu. Když jdu běhat, běží ke mě a vrčí, i když se zastavím. Vůbec ho nemají zvládnutého. Mám hrůzu vyjít s dětma na odrážedlech, fakt nevím, co dělat. Nechápu, proč si někdo vybere bojové plemeno… K čemu to je???

  • Ahoj,i já jsem si pořídila borderu,s tím, že čas na ní mám, že si ji vychovám, budeme dělat psí sporty, jezdit po výletech….. Jenže… Příroda to rozhodla za mne. Věnuji se jí každý den už čtyři roky, přesto je to naprosto k prdu! Zrovinka jsem prostě neměla šťastnou ruku. Představte si borderu s ADHD. Chodili jsme na cvičák,objeli několik odborníků, kteří ve výsledku vůbec neporadili. Povahove vlastnosti jsou z 90-ti procent vrozené a nic s tím nenaděláte. Všechny nás sice miluje,ale je to ten nejpaličatější pes, kterého jsme kdy měli, všechny plány jsou vniveč a vlastně se jen snažíme ji zaměstnat tak, aby nebyla frustrovaná. Jo a taky štěká jako magor a můžeme se jí klidně věnovat celý den.

 4. Každý!!! pes je nebezpečný pokud je bez řádného výcviku…

  Dohled státu nad chovem silných plemen naprosto v pořádku. Máme doma také jednoho takového bojovce, bojuje s ním několikrát denně naše dítě aby ho neuslintal samou láskou… Klidný vyrovnaný jedinec s řádným výcvikem, dlouhým přehledem předků, žádný problém 😉 a pokud chceme vycestovat vždy dostaneme povolení (i bandog jej musí mít do Německa)

  Jinak souhlas líný člověk si fakt nemůže pořídit temperamentní plemeno, tam pak nastane problém…
  Kdo psa chce ať jej má, kdo ne…

 5. Vhodný pes k dětem? Jedině stafordšírský bulteriér! Ono se mu ne nadarmo v Anglii přezdívá „dětská chůvička“…Který jiný pes vydrží, když ho děcko tahá za ocas, za uši, dělá si s ním, co chce? Jiného než stafbula neznám. Statisticky nejčastěji opravdu kousne malý „smeták“, jezevčík nebo krysařík, který je tu doporučován. A stafbul? Ten dítě i kohokoliv jiného ‚sní‘ tak samou láskou…Ano, s ostatními psy je třeba opatrnost, ale tady se, pokud vím, řeší děcka.

  • Máme doma 2 fenky Stafordšírského bulteriéra a to jsou v podstatě další dvě děti v rodině.A to máme 4 vnoučata od 4 měsíců do 6 let a jsou spolu v naprosté pohodě.Je to přesně, jak zde už někdo psal, o výchově.Jsou to mazlíci, ale rozhodně to nejsou žádní poserové .A nemají problém ani s ostatními pejsky na procházce.Dříve jsme měli postupně 2 fenky německého ovčáka, které vyrůstaly už s našimi dětmi a byly to jejich největší ochránci a kamarádi. Samozřejmě je nutné dětem vysvětlovat, jak se k pejskům chovat,co mohou a co nesmí.Vzít si pejska je vážné rozhodnutí a ne každý je schopen ho správně vychovat a v tom je někdy kámen úrazu.

 6. Pes je většinou obrazem člověka, který ho vychovává. Nerozlišuji plemena na bojovná, méně bojovná, vhodná k malým dětem. Malé dítě by nemělo být nikdy se psem samotné. Větší děti již sice mají rozum, ale někdy psa „škádlí, zkoušejí, co vydrží“. Od mládí jsem měla dost psů rozličných ras, žádný nebyl útočný, všechny jsem mohla krmit z ruky. Nikdy však nevíte, jak se dítě zachová k vašemu miláčkovi. Děti to nemyslí zle, chtějí si hrát, pes však tuto hru někdy nepochopí.Proro do určitého věku jsem nikdy nenechávala děti samotné se psy.

 7. Asi s Vámi nesouhlasím, co se týká ovčáka. Mám jednoho cca 3 týdny ze soucitu, aby nemusel do útulku. Je neuvěřitelně vděčný. Měl problém s předními tlapkami, které si rozkousal a nenechal si na ně sáhnout. Dnes mu je mohu omývat spec. roztokem, sice malinko vrčí, ale důvěřuje mi natolik, že si ode mne nechá vše líbit. Ani ovčák většinou nenapadne člověka sám od sebe, většinou k tomu musí lidé dát impuls. Osobně považuji za nejvíce útočné jezevčíky. Jednoho jsem také měla, dožila se cca 15 let, ale pokud ji někdo neseděl, byla schopna ho bez důvodu napadnout.

 8. Každý pes je jiný.. Každý je zvláštní osobnost.. A bude se k vám chovat tak, jak se vy budete chovat k němu. Já sama jsem od malička vyrustala s německým ovčákem, před kterým v clanku také varují. Před nějakou dobou jsme s partnerem měli krizence z útulku, který s nama spal v posteli a byl „gaučák“ ale když z někoho cítil negativní energii tak po něm štěkal jak zběsilý. Osobně si myslím, ze kříženci jsou nejlepší volba, protoze z každé rasy maji jen to nejlepší. Před malými plemeny mám určitý respekt, protože malo kdy se setkam s jezevčík nebo yorkšírem , který by na každého nestekal a nevyjizdel. Myslím, ze si potřebují kompenzovat svoji výšku tou agresí. S partnerem máme v plánu si k miminku pořídit stenatko aby byli parťáci už od malička , jak se take píše v článku. Plemeno ještě zadne vybrané nemáme, ale bud to bude nějaký krizenec a nebo bullik či ovčák . na tyto rasy nedam dopustit. ❤ ( plus k některým rádoby „ochráncům zvířat“ co tu tvrdí , at se zamyslime nad složením potravy mazlíčků …… Jsme součástí přírody.. Určitého cyklu, který platí už XY let… my i nasi mazlíčci jsme se narodili jako masozravci.. Je to pro nás přirozené.. soja mi nepřijde jako srovnatelna alternativa.. Je ovšem rozdíl v přirozeném jezení masa zvířat, kterých je dost a popřípadě se pro tyto účely chovají a v nošení kožichu ohrozenych druhu. )

  • Hlavně prověřte matku a otce,jejich chování, misto, kam se narodila štěňátka, aby jich bylo více, ne jen jedno, zda majitelé mají děti a další faktory. Je to strašně důležité, aby jste nezpůsobila problém sobě i tomu pejskovi. My to podcenili. Geny jsou ale to hlavní, pak teprve výchova. Nesmysl, že magora vychováte! Nevychováte!

  • Myslíte si, že kříženci jsou nejlepší volba, protoze z každé rasy maji jen to nejlepší – to je snad ta nejhorší a nejnebezpečnější lež, co tu kdo napsal. A jak to ta matka příroda podle vás udělá ? Genetika je neúprosná, nikdy nebudete vědět, co ten kříženec po svých rodičích podědil, klidně to může být z obou to nejhorší. A další věc – nikdy nebudete vědět, co jsou oba rodiče zač. Jestli byli agresivní, útěkáři, uštěkanci a nebo extrémně bázliví, s psychickou poruchou a nebo zdravotní vadou. Pak klidně můžete získat zvíře, ze kterého budete nešťastní a bude absolutně nevhodné k dětem.

 9. Jsem majitel Stafordšírského bulteriera a je pravda, že ne nadarmo se jim v Británii říká babydog. Rozohdně nedoporučuji kupovat nějaké křížence natož k dětem. Jsou to úžasný pracoviti psi. Mrzí mě to jakou jim člověk udělal pověst. Když si někdo koupi takového psa bez zkušenosti a necvici s nim není se pak čemu divit. Nebuďte zmagoreny. Nekupujte pejsky bez PP podporujete tím množírny.

 10. Naprosty souhlas! Kdo si poridi k detem rotvajlera nebo tosu, je silenec. Vim o cem mluvim! Stenatko rotvika strasne roztomile, ale v 7 mesicich peklo, nosil obojem s ostny dovnitr, abychom ho vubec byli schopni udrzet na voditku. Naprosto neovladatelne hovado. V roce jsme ho museli na nalehani okoli (lide se bali potkavat nás v dome) psa nacpat strejdovi na domek za Prahou, kde hludal na zahrade… Nebylo to o vychove – chodili jsme na cvicak, pred tim jsme meli dobrmana s ovcakem.. Ten pesbyl proste vadnej..

  • Nevěřím. Každý pes se nechá zvládnout. Mel jsem rotvajlera. Věřte že chyba byla ve vás. Pes nesmí zatáhnout za vodítko, jakmile to udělá, ukazuje vám, že jste na žebříčku ve smečce níž než on. A jak jste se níž dostali? Stačí opravdu malé chybičky ve výchově, ale to by bylo na dlouhé povídání.

  • Ja mel dva u dvojcat od mala, nikdy zadny problém. Je to jen o vychove. Cvicak je vam na prd, bud jste vudce smecky a pes to vi. Nebo jste pro nej jen podradny coklik.

 11. Kamaradka si poridila psa, krizence velkeho, tezko rict ceho… Narodilo se ji dite, psovi byly asi 2 roky. Kdyz na nej malej lezl, pokousal ho na hlave, v nemocnicu mu to slepili lepidlem. Kamaradka studovala v te dobe kynologii na CZU. Milovnice psu, az beda… Ja bych takovyho grazla nechala vykastrovat nebo fakt nevim… Ale ona si ho nechala. Kazdou prochazku trne, aby nepotkala velkeho psa, furt se chce rvat. Pro me je tedy bezpeci ditete prednostni…

 12. NO je jeden z nejchytřejších psů .tudíž když je mu věnována výchovná péče je to opatrovník zvláště fenky , žádneho jiného psa za 50letjsem neměl , k dětem fenku !!co ti spolu dokáží. markantní příklad Rex , duležité je taky pohled psa, jde pozna zda je pes veselý , zlý ,neurotik , nebo kašpar!

 13. Podle mě se dětem k dětem hodí jakákoli rasa psa. Ať je to pitbull, Rotweiler nebo Labrador. Jediný na co si dát pozor je aby dítě nikdy v žebříčku rodiny nespadlo pod psa, to je jediné zlo.

 14. Vy „ochránci rostlin“ to mám jíst vzduch a teplo, světlo ze slunce?Chtěla bych vědět co jíte vy , určitě zrovna sedíte nad salátem a na internetu ze sebe děláte borce.

 15. Mam doma1,5 ročního amstafa a ročního syna. Je to nerozlučná dvojka, pes je neuvěřitelně mazlivý a spolehlivý obránce, uznavam ze i zrochu rozmazlený,spí s nami v posteli,ale jakmile by chtel nekdo cizí sáhnout na maleho tak je z neho obránce. Kamarádka kterou nas hafan videl poprve se chtela projet s kocárkem, neublizil ji ale od kocarku ji vystrci a nenechal ji s nim odjet. Takze bojove plemeno, ani nahodou úžasné a verné stvoření.

 16. Waaaaaw tady ješte někdo nepochopil jak funguje matka příroda . Jsou to naprosto přirozené věci. Jako třeba že vlk sežere jehně. (Jediné s čím souhlasím jsou ty kožešiny tohle ne naprosto zbytečně umírání)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*