Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Kudrnaté vlasy u dětí. Jak to zařídit, aby se česání nestalo noční můrou celé rodiny?

To je ale nádherné dítě! Vypadá jako anděl! Možná jste zažili podobná zvolání na adresu vašeho kudrnatého dítěte. Kolik scén při česání vlásků jste zažili, víte jen vy. Jak to zařídit, aby se z česání vašeho dítěte nestala noční můra? Jistě, řešením je nečesat dítě vůbec, ale po čase obvykle zjistíte, že ta džungle na hlavě třeba už i má své obyvatele.

Rozčesávání vlnitých vlasů

Vlnité vlasy u dětí rozčesáváme hřebenem se širokými zuby, anebo speciálním kartáčkem, který je uzpůsoben tomuto typu vlasů. Kartáček nemusí být mučící nástroj, ale funkční hračka ve tvaru zvířátka nebo hezky zdobené lákadlo pro malou parádnici. Česání dětí může probíhat formou hry. Jestli ale něco stoprocentně zabírá, je to právě důvěra ve schopnost dítěte učesat se samo. Tuto roli převezme rychle a rádo, protože si připadá velké a důležité. Vyzkoušejte!

Vhodné účesy pro malé parádnice a parádníky

Nemusí být pravidlem, že pouze děvčata mohou mít dlouhé vlásky, zapletené copánky nebo culíky. Také chlapci mohou mít delší vlasy. Především ti kudrnatí bývají opravdovými krasavci esteticky ladícími oku každé právem pyšné matky. Asi by bylo hříchem ostříhat božsky kudrnatému klukovi vlasy strojkem úplně nakrátko.

Ideální je ponechat vlasy takové délky, aby mohly být rozpuštěné a přitom dítěti nepřekážely a nepadal mu do očí. Některé děti si zrovna na zaplétání copánků nepotrpí a vymýšlení i realizace účesů mnohdy rodičům zabírá spoustu času. Pozor na příliš utažené culíky! Ačkoli na toto téma bylo vytvořeno již mnoho vtipů, někteří rodiče se ještě stále nepoučili…

Za barvení a kulmování vlasů tříleté dcery ji teď internet nenávidí

Jak často mýt dětem vlasy

Dětské vlásky obvykle nepotřebují příliš časté mytí. Výjimkou je období, kdy se zvýšeně vyskytují v dětském kolektivu vši, anebo když dítě sportuje. Zvýšená potřeba mytí vlasů pak samozřejmě nastává v pubertě nebo u mastících se vlasů, ale kudrnaté vlásky bývají obvykle přirozeně více suché. Pro kojence a batolata platí čím méně, tím lépe.

Šampon pro děti

Vhodné šampony pro děti jsou samozřejmě ty, které neobsahují žádné agresivní chemické látky a jsou šetrné k citlivé dětské pokožce. Volte raději osvědčené značky, a pokud preferujete ryze ekologické a přírodní prostředky, určitě tím dítěti neuškodíte, právě naopak! Šampony z reklamy vynechte a rozhodně nepoužívejte stejné šampony, kterým si myjete vlasy vy, abyste například ušetřila. Váš šampón pro vás typ vlasů nebo dokonce barvené vlasy by nemusel svědčit vašemu dítěti.

Jak podpořit růst vlasů u dětí

Říká se, že pro podporu růstu vlasů u dětí a pro bohatou kštici spolehlivě zabírá, když dítko ostříháte úplně nakrátko, ideálně takzvaně na hrnec. Děti prý potom mají hustější vlasy. Jistě vám snadno a rychle dojde, že tato metoda není nijak spolehlivá. Pokud se rozhodnete volit jiné metody, sahejte po přírodních tipech, které vaše dítě zbytečně nezatíží. Především u dětí je právě tohle možné dobře ovlivnit pestrou a vyváženou stravou s dostatkem všech živin, vitamínů a minerálů. A nezapomeňte na to, že genetiku asi tak úplně neošidíte….

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Kudrnaté vlasy u dětí. Jak to zařídit, aby se česání nestalo noční můrou celé rodiny?