Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Jak vypadá břicho s trojčaty? Žena jej ukázala na Instagramu

Nastávající maminka se po zjištění faktu, že čeká trojčata, začala připravovat na 9 měsíců nepohodlí a abstinence. O svůj stav se rozhodla podělit i s okolním světem. Její těhotenské bříško se stalo virálním krátce poté, co jeho fotku umístila na Instagram.

Těhotenské bříško má velký úspěch

36letá Maria je v 33. týdnu těhotenství a sdílí se svými sledovateli fotky i videa s bříškem v hlavní roli. Ona i její dánský manžel už spolu mají dvouletého syna a trojčata pro ně znamenají postup na mnohem vyšší příčku. Maria dokumentuje celé své těhotenství i mateřství na Instagramu pod účtem Triplets in Copenhagen (Trojčata v Kodani), na kterém ji sleduje už více než 20 000 lidí. Trojčata se narodila 12. září císařským řezem, protože přirozený porod by byl podle lékařů příliš riskantní.

https://www.instagram.com/p/BlqZUVJASq9/

Počet narozených trojčat stále klesá

Ve Spojeném království se ročně narodí pouze 150 trojčat. Jedny trojčata přitom spadají na každé 5000. těhotenství. Počet narozených trojčat se téměř čtyřnásobně zvýšil mezi lety 1970 a 1998 se zavedením technik asistované reprodukce. Tato míra však od roku 1998 opět pomalu klesá kvůli zavedení pravidel HFEA, které omezují počet transplantovaných embryí a tím snižují šance na vícečetné těhotenství.

Třetí dítě ano či ne? Co vám to přinese a co vezme?

Císařský řez jako nepsané pravidlo

V USA se narodí přirozeným způsobem méně než 4 % trojčat. Ostatní porody probíhají pomocí císařského řezu. Jedná se o nejběžnější metodu, která snižuje riziko komplikací a chrání tělo matky.

https://www.instagram.com/p/BmtktUphCxn/

Hrozí předčasný porod, anémie a diabetes se ale vyskytuje minimálně

Více než polovina porodů trojčat je předčasných, ale ostatní komplikace, které se běžně nachází u ostatních těhotenství a porodů mají mnohem lepší statistiky. Anémie a gestační diabetes se nachází pod 20 % a infekce pouze v 13 % případů.

Na britské webové stránce NHS zabývající se zdravím se k vícečetným těhotenstvím vyjádřili:

„Je dobré prodiskutovat možnosti porodu s porodní asistentkou nebo konzultantem už v průběhu těhotenství. Bude vám obvykle doporučeno rodit v nemocnici, kde si lépe poradí s možnými komplikacemi. Při porodu vícerčat se obvykle na porodním sále vyskytuje více zdravotníků. Přítomné bývají dvě porodní asistentky, porodník a minimálně dva pediatři.“

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Jak vypadá břicho s trojčaty? Žena jej ukázala na Instagramu