Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Hrát si a přitom cvičit mozek? Střelecký ostrov ožije Festivalem kreativního a logického hraní

Redakce

Redakce

23. 5. 2019

Dřevěné stavebnice, výtvarné dílničky nebo optické klamy. To je jen zlomek aktivit, jimiž se v sobotu zaplní pražský Střelecký ostrov společně s rodinami, které při hraní baví tvořit a lámat si hlavu.

Na šestém ročníku Festivalu kreativního a logického hraní se děti pobaví více než čtyřmi desítkami aktivit na jediném místě. Rodiče se také budou moci poradit s odborníky na logopedii, poruchy učení nebo správné psaní. Říká to Kristýna Křížová, jedna z pořadatelek festivalu. Ten v sobotu 25. května otevře brány v 11 hodin a skončí v 18 hodin. Vstup na festival je zdarma.

Zábavu na festivalu najdou děti od batolat po školáky. Aktivity organizátoři rozdělili do skupin pro nejmenší děti (1–3 roky), které si mohou užít například výtvarnou dílničku nebo vlakodráhu. Pro předškoláky (3–6 let) jsou pak připraveny dřevěné stavebnice srubů nebo logické skládačky. Školáci (6–12 let) si zase mohou pohrát například s elektronickou stavebnicí nebo se ponořit do společenských her.

„Dítě v každém věku ke hraní potřebuje jiný typ hračky, ale kreativitu a vlastní přemýšlení u nich lze rozvíjet kdykoliv. Cílem festivalu je mimo jiné ukázat, že i kreativní a logické hry jsou skvělá zábava,“ říká Kristýna Křížová ze společnosti Agátin svět, která festival pořádá. Podle ní jsou takové hry také ideálním způsobem, jak posilovat rodinné vztahy a podporovat společné hraní.

Hračky, které rozvíjí motoriku dětí

Kromě zábavy si rodiče budou moci říct i o radu. Problémy s výslovností mohou konzultovat v Hravé logopedické poradně se zkušenou logopedkou Kristinou Horníkovou. Poradnu poruch učení povede speciální pedagožka Lucie Vítová. S výběrem dobré společenské hry do rodiny pak poradí Radka Mužíková, zakladatelka úspěšné facebookové skupiny Deskovky pro tři bratry, která má více než 5 000 členů. K dispozici bude též grafomotorická poradna a testovací centrum dětských batohů Topgal.

Na festival přijede rovněž nová Zásilka z Knihozemě – výběr dvanácti nejkrásnějších dětských knih pro letošní rok. Zásilku představí a slavnostně otevře známá herečka Michaela Maurerová. Dále zazní autorská čtení Nadi Pažoutové, autorky knihy o Vilmě, která běží o život, nebo Radka Veselého, autora knihy Jak se chtěl stát obr trpaslíkem. „Odborníci se shodují, že rozvoji komunikačních dovedností dětí prospívá i společné čtení v rodinách. I proto jsme rádi, že Zásilka z Knihozemě dorazí právě na festival a děti uslyší příběhy přímo z úst autorů,“ vysvětluje Kristýna Křížová.

Aktivity budou probíhat v příjemném prostředí parku na Střeleckém ostrově. Organizátoři jsou připraveni také na případnou nepřízeň počasí. „Většina aktivit se bude dít pod stany. Návštěvníci se nemusejí ničeho obávat, déšť nás nepřekvapí,“ dodává Kristýna Křížová. V Praze očekává, i na základě zájmu o minulé ročníky, až dva tisíce návštěvníků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hrát si a přitom cvičit mozek? Střelecký ostrov ožije Festivalem kreativního a logického hraní