Menu
MotherClub.cz
Dětské nemoci

Homeopatika při očkování mohou pomoci snížit nežádoucí účinky. Která zvolit před a která po?

Dnešní doba přináší mnoho diskuzí na téma kontroverzní otázky, zda očkovat či neočkovat děti. Bohužel pak ale vznikají dva znepřátelené tábory odpůrců a zastánců očkování. Vzhledem k tomu, že se k nám začínají vracet mnohé nemoci, které byly díky velké proočkovanosti považovány za vymýcené, narůstá také nevraživost vůči maminkám, které své děti očkovat nechtějí a povinnému očkování se vyhýbají jak čert kříži.

Všeobecný strach ale také vede k tomu, že si mnozí rodiče, ačkoli měli dříve na očkování svůj názor a báli se nežádoucích účinků, své děti nyní poctivě očkovat nechávají.

Očkování a nežádoucí účinky

Povinné dětské očkování se u nás provádí dle nařízení u dětí různého věku. Některá miminka ale na ně nereagují příliš dobře. Citlivá dětská imunita se teprve vytváří a hned naráží na tak velkou zátěž, jakou očkování představuje. Mezi typické nežádoucí účinky po očkování patří zvýšená teplota až horečka, neklid, podrážděnost, plačtivost, zarudnutí v místě vpichu, celková nevolnost, únava, slabost nebo zvýšená spavost. U některých dětí se také mohou vyskytnou zcela netypické reakce jako nervové problémy nebo poruchy imunity.

Očkování dětí proti chřipce. Ano nebo ne?

Mnohé maminky někdy po dohodě s lékařem dítěti vyřizují odklad očkování na dobu, kdy je již imunita miminka silnější. Existují i mnohé homeopatické léky, které mohou citlivě a zároveň efektivně pomoci zvládnout nepříjemné nežádoucí účinky po očkování kojenců, batolat nebo předškoláků. Určitě je můžete bez obav vyzkoušet.

Homeopatika před očkováním

Pokud chcete své dítě nechat očkovat a obáváte se nežádoucích reakcí, doporučuje se podávat lék Thuja occidentalis v ředění 9 CH tři granulky třikrát denně, a to už tři dny před očkováním. Dítěti, které má panickou hrůzu z jehel, můžete nabídnout lék Silicea 9 CH po třech kuličkách každou hodinu. Dětem, které nemohou ještě kuličky cumlat v ústech, lék rozpustíme v troše převařené kojenecké vody a podáme na lžičce.

Homeopatické léky můžeme sehnat přímo u homeopata, anebo v lékárně. Existuje i spousta dalších homeopatických přípravků různých firem, které jsou přímo vyrobeny za účelem zmírnění nežádoucích účinků očkování. Podávají se obvykle už před očkováním.

Hexavakcína je nejdůležitější pro nejmenší děti, říká vedoucí očkovacího centra MUDr. Cabrnochová

Homeopatika po očkování

Pokud dítěti po očkování náhle stoupne teplota, můžete použít lék Belladonna v ředění 7 CH. Mezi symptomy vhodné pro tento lék patří vysoká horečka s horkými zarudlými tvářemi, suchá pokožka a tepavé bolesti hlavy. Dětem podáváme tři granulky rozpuštěné na lžičce v převařené vodě každé dvě hodiny. Pokud místo vpichu hnisá, dítě se hodně potí a má velkou žízeň, vyzkoušejte ve stejném ředění i dávkování lék Mercurius.

Když je dítě plačtivé, potřebuje čerstvý vzduch a touží po mazlení, můžete opět ve stejném ředění i dávkování podat lék Pulsatilla. Jestliže dítě místo vpichu velice svědí, zkuste lék Rhus toxicodendron. Pro uklidnění zuřícího a ukřičeného dítěte můžete vyzkoušet lék Chamomilla 5 CH nebo 9 CH.

Ohodnoťte tento článek:
2,1
Právě čtete

Homeopatika při očkování mohou pomoci snížit nežádoucí účinky. Která zvolit před a která po?