Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Holčičku řízli na tváři doktoři při císařském řezu. Případ není výjimečný

Mladou maminku čekal po porodu velký šok. Při prvním pohledu na svou novorozenou dceru si všimla hluboké jizvy na její tváři. Lékaři ji omylem zranili během císařského řezu.

Nepříjemné překvapení po císařském řezu

Ačkoliv chtěla devatenáctiletá Darya původně rodit přirozeně, lékaři ji nakonec doporučili císařský řez. Důvod byl oprávněný, protože miminko na poslední chvíli změnilo v děloze polohu a při porodu by hrozily komplikace.

Ani císařský řez však neprobíhal podle představ. Protože na těhotnou ženu nezabírala epidurální anestezie, bylo nezbytné přistoupit k celkové narkóze. Když se pak Darya po zákroku poprvé probudila a podívala se na své vytoužené miminko, zcela se vyděsila. Na tváři po pravým okem měla její dcera hlubokou jizvu. Na svědomí ji mají lékaři, kteří holčičku omylem řízli ve chvíli, kdy se ji snažili dostat na svět.

Přirozený porod po císaři není mýtus. Zkušenosti žen, které ho úspěšně zvládly

Rány od skalpelu nejsou výjimečné

Mamince zaměstnanci porodnice vysvětlili řeznou ránu tak, že se dítě během císařského řezu příliš hýbalo. Další komplikace se týkala přímo novopečené maminky. Darya krátce po porodu dostala vysokou horečku a musela proto začít užívat antibiotika. Na nepříjemné zážitky spojené s příchodem své dcery na svět jistě nikdy nezapomene.

O tom, že zranění při císařském řezu nejsou bohužel ničím výjimečným, mluví i sami porodníci. Největší nebezpečí přitom hrozí zejména při akutním výkonu. Protože se ale jedná o řez hladkým nástrojem, ranka se u miminka většinou rychle zahojí a zanechá po sobě méně viditelnou jizvu.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Holčičku řízli na tváři doktoři při císařském řezu. Případ není výjimečný