Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

Dítě narozené v 23. týdnu těhotenství oslavilo 1 rok. Je to zdravá holčička

Redakce

Redakce

4. 4. 2018

Některá narození dětí se vyloženě rovnají zázrakům. Předčasně narozené děti mají často velmi krušný vstup do života a svádějí pořádný boj. Malá Hailie se narodila dokonce už ve 23. týdnu těhotenství.

Šance na přežití

Malá Hailie se narodila v pouhých 6 měsících a 6 dnech těhotenství. Běžný termín pro narození dítěte je přitom mezi 37.-42. týdnem těhotenství a na hranici životaschopnosti je považován plod ve stáří zhruba od 24.-25. týdne, kdy má hmotnost asi 500-800 g. Tehdy bývá označován jako extrémně nezralý. Má se za to, že plod, který má šanci na přežití, by ji měl dostat.

Malý velký příběh

Cheri, která měla již doma dvě děti, pocítila první kontrakce už ve 20. týdnu. V místě, kde jí začaly bolesti ale nebyla nemocnice, která by se mohla postarat o ni i předčasně narozené dítě. Cestovala proto do vzdálenější nemocnice, do James Cook Uni hospital v Middlesborough.

Když se 23. února ve 23. týdnu a 6 dnech narodila malá Hailie, neměla zcela dokončený vývin pigmentace, plně rozvinutá nebyla ani její lebka. Vážila jen málo přes půl kilogramu. Rodičům působila údiv její pokožka, která vypadala červená, protože byla průhledná. Ještě větší hrozbu ale představovala zástava dýchání po dobu 7 minut a za dva dny po porodu mělo miminko znovu problémy s plícemi. Hailie byla po celou dobu v inkubátoru a Cheri jí byla tři měsíce poblíž.

Malá Hailie oslavila jeden rok. Foto: SWNS

Svou holčičku si Cheri mohla pochovat až 18 dnů po porodu. Kvůli třetí fázi retinopatie nedonošených dětí bylo nutné vyšetření ve specializované nemocnici v Southamptonu, ale vše dopadlo dobře.

19. června si konečně mohli vzít rodiče malou Hailie domů. Nedávno holčička oslavila jeden rok. Je zdravá a spokojená se svou rodinou.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

Dítě narozené v 23. týdnu těhotenství oslavilo 1 rok. Je to zdravá holčička