Menu
MotherClub.cz
Příběhy mateřství

6 slavných matek, které za sebe nechaly rodit jiné ženy

Redakce

Redakce

10. 12. 2018

Kariéra, strach z porodu, nemožnost otěhotnět… Důvodů, proč se celebrity rozhodly nerodit a porod přenechat jiným, je mnoho. Náhradní matky přivedly na svět děti herečkám Lucy Liu i Ellen Pompeo. Proč se nejen ony rozhodli založit rodinu tímto způsobem?

Diskuze na téma náhradní matky budí velké emoce. Některé ženy to považují za praktické řešení jak kvůli kariéře, tak milostnému životu. Odpůrci tohoto rozhodnutí nazývají takové ženy kariéristkami a sobci, viní moderní dobu i muže. Kus pravdy je asi na obou stranách, ale celebrity mají vcelku jasno. Pro odnošení dítěte náhradní matkou se rozhoduje čím dál více z nich. Které slavné ženy a proč za sebe nechaly rodit jiné? Plus jsme pro vás našli tři slavné muže, kteří se otevřeně přiznali k homosexualitě a současně založili díky náhradním matkám rodiny.

Náhradní matky a slavné ženy

Nicole Kidman

Krásná a slavná herečka se může pyšnit opravdu velkou rodinou. Má celkem čtyři děti. Dvojčata Connora a Isabellu adoptovala spolu s Tomem Cruisem, protože pokusy o vlastní děti selhaly. S druhým manželem Keithem Urbanem už byla úspěšnější a přivedla na svět dceru Sunday. Jejich další dceru Faith jim porodila náhradní matka. Padesátiletá herečka se nechala slyšet, že by se svým manželem chtěli ještě další děti.

Lucy Liu

Lucy Liu

Lucy Liu

Charlieho andílek si velmi důsledně chrání své soukromí. Celý svět proto nestačil zírat, když Lucy Liu v roce 2015 sdílela na svém Instagramu fotografii se synem Rockwellem. V jednom rozhovoru přiznala, že dítě jí porodila náhradní matka. Svého syna sice vychovává sama, ale přiznává, že je šťastnější než kdykoliv předtím. Herečka v jednom rozhovoru prozradila, kdy se rozhodla založit rodinu, byť prostřednictvím náhradní matky a bez partnera po boku. Bylo to během jedné z misí pro UNICEF, kde trávila většinu času v přítomnosti dětí.

„Musím říct, že na těch dětech je něco neuvěřitelně zvláštního. Je to otevřenost, sdílení a láska, kterou vás dokáží zahrnout. To je něco, co s dospíváním vyprchá. Byla jsem tak roztržitá a neustále zaměřená na svou kariéru, že mě vůbec nenapadlo, jak ten čas letí,“ svěřila se. Byla prý však nemile překvapena, jak zareagovali někteří lidé z jejího blízkého okolí. Lucy Liu přesto nelituje. Naopak se z ní stala pyšná máma, která internet pravidelně zásobovat roztomilými fotografiemi.

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Přestože s manželem Matthewem Broderickem už jedno dítě měli, přáli si mít větší rodinu. Bohužel příroda rozhodla jinak, a tak se pár rozhodl pro náhradní matku. V roce 2009 se jejich rodina rozrostla rovnou o dva přírůstky, dcery Marion a Tabithy. Jessica Parker přiznala, že ztrácela veškerou víru v to, že by se ještě dočkala vlastních dětí. O to víc nemohla uvěřit tomu, že se jim narodily dvojčátka.

Ellen Pompeo

Ellen Pompeo

Ellen Pompeo

V roce 2009 porodila Ellen Pompeo své první dítě, dceru Stellu. Časově vytížená herečka však zatoužila po dalším dítěti. Jenže v době největší slávy seriálu Chirurgové nebylo těhotenství žádoucí. Na řadu tedy přišla náhradní matka, která herečce přivedla na svět dceru Siennu. V roce 2016 do rodiny přibyl ještě další člen, syn Eli Christopher, kterého Ellen porodila přirozenou cestou.

Tyra Banks

Tyra Banks

Tyra Banks

I zdravotní problémy mohou být důvodem, proč se celebrity uchýlí k náhradní matce. Taková Tyra Banks kvůli tomu musela podstoupit léčbu plodnosti, aby bylo možné její vajíčko uměle oplodnit. Díky tomu mohli spolu s jejím partnerem v roce 2016 přivítat do rodiny syna Yorka. „Každý den děkujeme té úžasné ženě za to, že nám porodila naše dítě,“ svěřila se modelka.

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Do rodiny Kardashianů v průběhu let přibyly tři děti. První z nich, dceru North West a syna Saint West porodila sama Kim. Třetí dítě jí přivedla na svět náhradní matka. Mnoho lidí jistě automaticky napadne, že k tomu měla pouze povrchní důvody. Kdepak. Kim měla diagnostikovanou vrozenou placentu, která naštěstí neohrozila její první dva porody. Tentokrát ale už nechtěla riskovat, ale zároveň se nechtěla připravit o možnost mít velkou rodinu.

Náhradní matky a slavní muži

Ricky Martin

Zpěvák, který se v roce 2010 otevřeně přiznal k homosexualitě, sice zlomil srdce řadě fanynek. Konečně mu už ale nic nebránilo v tom založit rodinu. S tím mu pomohla náhradní matka, jež mu porodila dva syny. Ricky Martin popírá jakákoli nařčení, že by matku bral pouze jako pronajaté lůno. Údajně mají velmi blízký vztah a má možnost se s dětmi vidět.

Elton John

I tento slavný zpěvák zatoužil po rodině, a tak se s partnerem Davidem Furnichem rozhodli pro náhradní matku. V prosinci 2010 se dočkali vánočního dárku v podobě syna Zacharyho, který se narodil na Štědrý den. Na svět jej přivedla anonymní matka. O tři roky později pak přivítali ještě syna Elijaha.

Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris

Neil Patrick Harris

Kdo by to byl do sukničkáře ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku řekl? V soukromí je Neil Patric Harris vzorovým tátou. Díky náhradní matce má se svým partnerem dvojčátka, syna Gideona a dceru Harper. Twitter je jeho rodinných snímků plný, stejně jako láskyplných slov, která jim věnuje.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 slavných matek, které za sebe nechaly rodit jiné ženy