Menu
MotherClub.cz
Kojení

5 tipů, které vám usnadní výběr kojicí podprsenky

Redakce

Redakce

20. 10. 2020

Blíží se den, kdy do rodiny přivítáte nového člena? Pokud už máte vybavený dětský pokojíček, koupený kočárek a dupačky vyrovnané v komodě, nastal čas myslet také na sebe. Třeba tím, že si pořídíte pohodlnou mateřskou podprsenku. A protože je nabídka velmi široká, poradíme vám, podle jakých kritérií ji vybrat.

1. Komfort na prvním místě

Prádlo pro novopečené maminky by mělo být především pohodlné. Proto hledejte prodyšné modely z hebkých přírodních materiálů, jako jsou bavlna, bambus nebo len, i speciálních funkčních vláken, která od pokožky odvádí vlhkost a udržují ji v suchu.

Podprsenka by vám měla poskytnout dostatečnou oporu, ale zároveň nesmí citlivá prsa nikde škrtit, tlačit ani svírat. I když se má obvykle za to, že by kojicí podprsenka měla být bez kostic, na trhu dnes najdete pohodlné mateřské modely s flexibilními kosticemi. Pohodlí a větší jistotu bez bolestivého zařezávání vám poskytnou také rozšířená ramínka.

2. Vyzrajte na velikost

To, jak moc se vám v těhotenství nebo po porodu zvětší prsa, nelze předem odhadnout. Toto pravidlo neplatí jen pro prvorodičky, ale i pro ženy, které už rodily. Žádná dvě těhotenství totiž nejsou stejná. Obecně platí, že prsa nejvíce rostou od druhého trimestru těhotenství a další skokové zvětšení přichází s počátkem laktace, tedy pár dní po porodu.

Vzhledem k tomu, že to, jakým způsobem se vaše tělo změní, pro vás bude překvapení, počítejte raději s tou „objemnější“ variantou. I proto se mateřské podprsenky snažte pořídit krátce před porodem, kdy budete mít alespoň rámcovou představu o tom, do jaké velikosti se (ne)vejdete. Obvod podprsenky zvolte minimálně o číslo větší, než obvykle nosíte.  A totéž platí i pro košíčky.

3. Udělejte si zásobu

První dny a týdny s miminkem bývají velmi náročné, a proto počítejte s tím, že na pravidelnou péči o domácnost nebude zbývat příliš času. Šance, že o tom, kdy budete mýt nádobí, vysávat nebo prát, nebudete rozhodovat vy, ale váš drobeček, je totiž poměrně vysoká.

Jak vybrat kojicí podprsenku

Zbytečnému stresu zabráníte tím, že si kojicí podprsenky pořídíte alespoň dvě nebo tři a v případě potřeby je budete střídat. A pokud si chytře vyberete odlišné modely, budete moct pozorovat, který z nich vám nejlépe sedí. Díky tomu budou vaše další nákupy o mnoho jednodušší.

4. Hledejte praktické vychytávky

Vynalézaví výrobci podprsenek stále hledají způsoby, jak ženám tělesné změny spojené s mateřstvím nebo kojením dětí usnadnit. Přicházejí s vysoce funkčními detaily, rafinovanými střihy a dalšími vychytávkami, které všem maminkám v náročném období zjednoduší život.

Jak vybrat kojicí podprsenku

Mateřské podprsenky mohou mít odepínací košíčky, které usnadňují kojení, měkké gelové kostice pro šetrnou oporu, prostor pro prsní vložky nebo v balení obsahuje řemínek, pomocí něhož lze pohodlně prodloužit obvod. Je jen na vás, kterému provedení dáte přednost.

5. Vsaďte na spolehlivý e-shop

Myslíte si, že kupovat dámské spodní prádlo na internetu je zbytečný risk? To už v dnešní době neplatí. Jako spotřebitel máte ze zákona 14denní lhůtu, během níž zle zboží bez udání důvodu vrátit. Některé e-shopy tuto lhůtu dokonce prodloužily, aby svým zákazníkům daly více prostoru pro rozhodování, jestli si dané produkty ponechají, nebo je pošlou zpět.

Hledáte-li prověřený e-shop s širokou nabídkou spodního prádla včetně kousků pro nastávající a novopečené maminky, mrkněte se na nabídku internetového obchodu Astratex. Jde o českou firmu, která letos oslavila 20 let na trhu, takže spodnímu prádlu opravdu rozumí. To ostatně dokazují i statisíce spokojených zákazníků z devíti evropských zemí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů, které vám usnadní výběr kojicí podprsenky