Menu
MotherClub.cz
Dětské hry

Zážitkové čtení pohádek či netradiční malování. Jak doma zabavit předškoláky?

Zabavit malé nezbedníky někdy vyžaduje pořádnou dávku vynalézavosti. O to víc to platí u dětí předškolního věku, které se sice pomalu učí samostatnosti, přesto stále potřebují téměř neustálou pozornost rodičů. Sáhněte proto po aktivitách, které malé děti nejen zabaví, ale pomůžou jim také při rozvoji různých dovedností.

Aplikace, která posune pohádky na nový level

Čtení pohádek je obrovským přínosem pro emocionální a duševní vývoj dětí. Rozvíjí slovní zásobu a zároveň přináší všeobecný přehled. S aplikací Readmio však každý příběh posunete ještě o level výš. Stačí si ji nainstalovat do vašeho chytrého telefonu nebo tabletu a o zábavu budete mít na dlouhé chvíle postaráno. V tomto případě myslete také na pouzdro na tablet nebo mobil, které zabrání případným nehodám v malých dětských rukou.

Doprovodné zvuky ke krátkým příběhům dozajista vtáhnou do děje nejen ty nejmenší, ale i vás, rodiče. Díky rozkošným ilustracím si za pomoci vašeho andílka rychle vyberete každý den jinou pohádku. Ta ožije hned, jak ji začnete číst. Smysluplné příběhy s ponaučením můžete zakončit podnětnou diskusí, protože součástí aplikace jsou také témata k rozhovoru. Z povídání se tak rázem stane zážitek, který na chvíli uklidní i ty největší neposedy.

Zážitky pro děti

Zdroj: Pexels

Netradiční malování

Někdy stačí dítěti šoupnout do ruky čistý papír a barevné pastelky, jindy je zas třeba s ním svádět dlouhý boj jen proto, aby si na chvíli sedlo a odpočalo si. Kreativitě se meze nekladou, a tak můžete udělat také obyčejné malování netradiční a o něco náročnější. Vyměňte klasický papír za nevšední materiály a ukažte i těm nejneposednějším mrňousům, že zabavit se můžou klidně při oddechové činnosti za stolem.

Sáhněte po oblých kamenech či ořechových skořepinách. V přírodě ale dozajista najdete také další vhodné předměty. Obměňovat se dokonce dá samotný způsob malby, a to jednoduše výměnou štětce za starý zubní kartáček, houbičku na nádobí nebo menší malířský váleček. Třešničkou na dortu je při této činnosti rozvoj jemné motoriky dítěte a milý suvenýr, díky kterému budete moci vzpomínat na období před nástupem do školy i za několik let.

Zážitky pro děti

Zdroj: Pexels

Překážková dráha na dovádění

Na přípravu překážkové dráhy, která unaví všechny neposedné čertíky, budete potřebovat jen pár věcí z domácnosti. Tato aktivita je proto ideální nejen během slunečných dní strávených na zahradě, ale snadno ji přizpůsobíte v deštivém počasí také vašemu interiéru. Úplně stačí, když namotáte provázky, stužky, krepový papír nebo kusy látky od stěny ke stěně, od židle k židli, od dveří ke dveřím, prostě od čehokoli k čemukoli, křížem krážem, a necháte děti soutěžit v přelézání překážek. Můžete jim stopovat čas nebo určit limit povolených dotčení se překážky. Vymyslet si spolu můžete vlastní, zábavná pravidla.

 

I když se vám někdy může zdát, že zabavit dítě předškolního věku je skutečně nadlidský výkon, zakrátko zjistíte, že s trochou kreativity to zvládne úplně každý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zážitkové čtení pohádek či netradiční malování. Jak doma zabavit předškoláky?