Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Zajímavé výlety v Karlovarském kraji

Kraj to není ledajaký. Najdete tu opravdu luxusní architekturu zasazenou do nádherné přírody. Vyražte sem klidně na několik dní, ať máte čas vše prozkoumat. Jaké výlety doporučujeme? Více v článku.

Nechte si na prozkoumání Karlovarského kraje několik dní a pronajměte si chatu. Díky tomu se nemusíte stresovat, jestli během dne stihnete všechny naplánované výlety.

Františkovy Lázně vás uchvátí

Františkovy lázně

Zdroj: Depositphotos

Město Františkovy Lázně nabízí architektonicky zajímavý šachovnicový půdorys, empírové a klasicistní budovy a četné parky a lesoparky. Čeká tu na vás široká škála rehabilitačních procedur a léčebných a relaxačních pobytů. Mezi nejznámější patří Františkův a Luisin pramen. Lázeňské pavilony, kde prameny vyvěrají, řadíme mezi nejkrásnější stavby Františkových Lázní.

Pokud nechcete do lázní, zajděte na dvě úžasné vyhlídkové věže. Rozhledna Salingburg a rozhledna u restaurace Zámeček jsou tím pravým místem pro všechny romantiky. Naopak pro milovníky současnosti je připraveno Aquaforum, což je wellness centrum s mnoha bazény, saunami a dalšimi atrakcemi. Samotné okolí Františkových Lázní nabízí další výletní místa – nenechte si ujít přírodní rezervaci Soos. Najdete tu rozlehlé rašeliniště s jezírky, minerálními prameny a naučnou stezkou. Také tu na vás čeká geologický park a muzeum pravěkých zvířat.

Bečovská botanická zahrada slouží k odpočinku

Zahrada patřila před 2. světovou válkou mezi nejvýznamnější historické sbírkové zahrady v Čechách. Od 2. světové války ji nikdo udržoval, a tak prakticky všechna flóra zmizela. V současnosti zahradu oživuje Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Berkut. Od roku 2014 patří do Unie botanických zahrad. V areálu se nachází bioferrata – skalní stezka pro horolezce, rekreační sportovce a děti.

Pokud si chcete odpočinout od městského života, je pro vás zahrada naprosto ideální místo k relaxaci. Budete obklopeni stromy, trávou a vzácnými rostlinami.

Areál Novako Boží Dar se v létě mění na dětský ráj

V období jara a léta si v areálu NOVAKO užijete jízdu na horských koloběžkách, terénních kárách nebo horských kolech. Novinkou jsou elektrokoloběžky. Pokud jste na výletě s dětmi, budete mít starost méně, protože Dětský svět na NOVAKU nabízí dětská hřiště, lanovou dráhu Šikulka, trampolínu, skluzavky a prolézačky. Větší děti zaujme střelba z kuše a nejmenší skákací hrad a řada dalších atrakcí.

Během zimních měsíců se areál mění na lyžařské a běžkařské středisko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zajímavé výlety v Karlovarském kraji