Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Vytvořte dětem na zahradě úžasný prostor pro hraní

Redakce

Redakce

11. 7. 2021

Léto je tady a děti tráví stále více času venku. Pokud máte zahradu, můžete svým potomkům vytvořit úžasný prostor pro hraní, ve kterém se nebudou nudit ani jednu jedinou minutu.

Děti by měly trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu

Děti by neměly trávit čas jenom doma a věnovat se pouze učení, hraní na počítači nebo sledování televize. Především v průběhu jarních a letních měsíců holky i kluci rádi zažívají rozličná dobrodružství i venku. Pokud máte zahradu, můžete z ní navíc vytvořit úžasný prostor pro hraní, na který budu děti rády v dospělosti vzpomínat. Aktuálně přitom máte nejrůznější možnosti, jak ze zahrady vytvořit místo plné zábavných aktivit, na kterém se děti nebudou nudit ani minutu, zde jsou naše tipy pro načerpání inspirace.

Udělejte ze zahrady sportoviště

Pravdou je, že Češi tloustnou a týká se to bohužel i dětí. Zdravý životní styl, jehož součástí je i pravidelná fyzická aktivita, je proto velmi důležitý. V současné době přitom můžete ze zahrady jednoduše vytvořit sportoviště. Pořídit si můžete dětské fotbalové a hokejové branky, stejně jako basketbalové koše. K dispozici máte rovněž vybavení pro petang, mezi dětmi je nicméně asi oblíbenější stolní tenis. Stůl si přitom můžete koupit ve fixním provedení, ale také na kolečkách. Ve druhém případě jej přitom lze jednoduše přemisťovat, což může být velmi praktické. Dětem můžete dát k dispozici třeba i míč na americký fotbal (nebo rugby). Fantazii se meze nekladou a spoustu věcí lze bez problému vyrobit i doma.

Hřiště na zahradu pro děti

Zábavné aktivity

Mnohé hračky na zahradu mohou rozvíjet dětské kreativní a motorické schopnosti. K tomu účelu slouží např. pískoviště. Hračky, které najdou uplatnění na pískovišti můžete své ratolesti pořídit třeba s drobnou slevou na Pompo.cz. Pořídit si můžete rovněž dětské domečky nebo stany, ve kterých děti mohou trávit tepelné letní noci. Šikovní tatínci jistě dokáží takový dětský domeček na zahradu vytvořit i svépomoci. Zajímavým řešením pak jsou rovněž skluzavky a prolézačky, stejně jako houpačky a houpadla, jež si dnes můžete koupit v rozmanitých variantách, což platí i pro hopsadla. Velmi oblíbené jsou rovněž trampolíny, ale především multifunkční dětská hřiště, která mohou zahrnovat pískoviště, houpačky, mosty, hrazdy či skluzavka. Vše si lze tedy pořídit najednou.

Domeček na stromě

Které malé dítě někdy nesnilo o domečku na stromě!? Pokud k tomu máte vhodnou zahradu a především pak vhodný strom, je možné pro svého potomka nějaký domeček na stromě zkonstruovat. Obvykle to není tak náročné, jak by se na první pohled mohlo zdát a navíc lze děti do práce zapojit. Materiál ke stavbě domečku na stromě si obvykle zvládnete obstarat na jakékoliv pile v okolí a pokud jste jen trochu zruční, jistě si se stavbou poradíte.

Nemáte-li na zahradě k tomu vhodný strom nebo si jen zkrátka na stavbu “nevěříte”, můžete stále vytvořit nějaké obydlí ze kterého budou děti nadšené. Co třeba takové teepee s podsadou?

Hřiště na zahradu pro děti

Zahrada a vodní radovánky

V průběhu horkých letních měsíců snad neexistuje nic příjemnějšího, než se osvěžit ve studené vodě. Pokud vlastníte zahradu, nemusíte za tímto účelem vyrážet na koupaliště, k řece nebo k rybníku. Stačí si pořídit bazén. Nemusíte ovšem investovat do nákladného bazénu v zemi, ale pořídit si lze i nadzemní bazény, a to včetně dětských variant. Existují menší bazénky, stejně jako větší provedení, do nichž se společně s dětmi vejdou i dospělí. Pořídit si navíc lze i potřeby a hračky do vody. K dispozici máte kruhy, nafukovací lehátka, vodní pistole nebo volejbalovou síť do bazénu. Je však třeba počítat s tím, že zahradní bazén (i ten dětský) je náročnější na údržbu.

Po radovánkách odpočinek

Máloco nám tak pomůže regenerovat, než relaxace na čerstvém vzduchu, což platí i pro chlapce a děvčata. K tomuto účelu si můžete zakoupit dětský zahradní nábytek. Sem patří především židličky, stolky a lavice, nicméně pořídit si lze rovněž pohodlná křesílka a lehátka. Při výběru se přitom můžete zaměřit na nejrůznější faktory. Pokud hraje ústřední roli cenová dostupnost, vsadit je možné na plastový nábytek pro děti. Chcete-li ale zejména to, aby byl nábytek kvalitní a vydržel vám na zahradě opravdu dlouho, vsadit byste měli spíše na dřevěné provedení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vytvořte dětem na zahradě úžasný prostor pro hraní