Menu
MotherClub.cz
Péče o miminko

Vybírejte s přehledem materiál povlečení do dětské postýlky

Jste si 100% jistí, jaký vybrat materiál povlečení do dětské postýlky? Na první pohled se může zdát, že se na tom nedá snad ani nic zkazit. Ale nenechte se mýlit.

Při výběru určitě rozlišujte nejen stávající roční období, ale samozřejmě dětské povlečení přizpůsobte velikosti peřinky, věku a určitě i pohlaví dítěte.

Zdravotní hledisko výběru povlečení

S ohledem na obrovský nárůst různých dětských alergií se dnes velice dbá na vhodně zvolený materiál dětského povlečení, a to nejen do malých postýlek. Neméně důležitá je také samotná výplň dětských peřinek a polštářů. A tím se dostáváte k rozhodnutí, zda zůstanete u prachového peří, nebo se vydáte cestou umělého vlákna v antialergenní úpravě.

Má ale smysl řešit zdravotní nezávadnost povlečení? Nepatří tento faktor už dávno mezi naprosté samozřejmosti? Bohužel nepatří. Informujte se proto vždy u prodejce, zda jím nabízené povlečení nese certifikát nezávadnosti použitých materiálů tzv. Öko-Tex certifikát. U dětského povlečení do postýlky nekoukejte po levné variantě, ale spíše po té kvalitní, aby se miminku dobře spalo.

Povlečení s hrošíky do dětské postýlky

U povlečení do dětských postýlek dbejte na nezávadnost, aby například takovíto roztomilí hrošíci nezpůsobili vašemu miminku zdravotní problémy.

Bavlněné povlečení do postýlky

Naprostá klasika a nejčastější varianta materiálu, po kterém maminky sahají. Do zcela přírodního materiálu můžeme bez obav povléci peřinky i novorozených miminek. Ať se jedná o novorozeně nebo čtyřletého caparta, nikdy nemůžete s bavlněným povlečením sáhnout vedle. A dáte tak postýlce náležitou péči.

  • Výborná savost. Bavlněný materiál s nepřekonatelnou precizností odvádí veškeré nežádoucí tělní tekutiny od choulostivého dětského těla.
  • Antialergenní vlastnost. Díky zcela přírodnímu původu nezpůsobuje bavlna žádné alergické reakce, a to ani v oblasti kožních ekzémů.
  • Celoroční využití. Díky tolik opěvovaným vlastnostem je bavlna jako téměř jediný materiál vhodná pro celoroční povlékání.
  • Nutnost žehlit. Přestože se tomu dá jen těžko uvěřit, i tento materiál má své nevýhody a tou je nutnost jeho pravidelného žehlení.

Materiál povlečení s ohledem na roční dobu

Jak už bylo řečeno, pouze bavlna je díky svým jedinečným vlastnostem vhodná k povlékání po celý rok. Výběr materiálů povlečení je ale široký a spousta z nich patří mezi favority zimního nebo letního období. Vybírejte tak, aby vaše postýlka pro miminko byla perfektní, ale hlavně dobře posloužila svému účelu.

Zimní čas. Zimě a podzimu vládnou teplé materiály. Útlá tělíčka dětí skvěle zahřeje mikroflanelové popřípadě mikroplyšové povlečení do postýlek proslulé svým hebkým a jemným vlasem. Nebo dětskou postýlku zahalte do flanelu.

Letní čas. V tomto slunném čase můžeme hřejivý mikroflanel spolu s nežehlivým krepem vyměnit za luxusnější materiál – satén, nebo chladivé mikrovlákno a zpříjemnit tak dětem neúnosné horko parných nocí.

Dětské povlečení Ledové království

Mezi absolutní trháky letošního roku patří i povlečení do dětských postýlek s Elzou z Frozen.

Rozměr dětského povlečení

Rozměr povlečení vhodného do dětských postýlek jde ruku v ruce s výběrem materiálu. Dva standardně vyráběné rozměry dětského povlečení do postýlek 95×135 a 100×135 pokrývají drtivou většinu poptávky. Též hojně využívanou alternativou je nechat miminku ušít peřinky dle vlastních, individuálně zvolených, rozměrů. Tato lákavá varianta s sebou nese bohužel i určitou nevýhodou a tou je nemožnost sehnat padnoucí, sériově šité povlečení.

Trendy vzory povlečení

Pokud chcete vybrat něco opravdu stylového. Tak zpozorněte. Trendy v letošních prodejích ovládají motivy pohádek, a především Disney povlečení do postýlek patří mezi naprostý trhák. Sehnat můžete Minnie, Mickeyho, Mášu a medvěda, Elzu z Frozen a řadu dalších.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybírejte s přehledem materiál povlečení do dětské postýlky