Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Všechno, co chcete vědět o neviditelných rovnátkách

Přestaňte skrývat svůj úsměv, ať už to děláte z jakéhokoliv důvodu, je s tím konec. S neviditelnými rovnátky Invisalign se budete moci začít smát na celé kolo. Ihned po jejich nasazení se totiž začnou vaše zuby rovnat. Pojďte se s námi podívat na to, jak neviditelná rovnátka fungují.

O neviditelných rovnátkách jste nejspíš už slyšeli a možná jste i potkali někoho, kdo je nosí, jen jste si jich nevšimli. A to je právě to, rovnátka Invisalign jsou skutečně neviditelná, když nebudete chtít, nikdo se o nich nemusí vůbec dozvědět.

Invisalign jsou opravdu revolučním nástrojem pro rovnání zubů, který umožní léčit široké spektrum zubních vad bezbolestně a také diskrétně. Rovnátka Invisalign tvoří speciální sada transparentních fólií, které se připravují na míru každému pacientovi.

K výrobě se používá speciální 3D software, v kterém se naplánuje veškerý pohyb vašich zubů. Jednotlivé fáze přenese na fólie, které si odnesete s sebou domů. Předem také uvidíte výsledek, ke kterému se budete po jednotlivých krocích posunovat.

Jak Invisalign fungují?

Rovnátka Invisalign se na zuby nepřichycují napevno, tak jak tomu je u klasických fixních rovnátek. Vzhledem k tomu, že se jedná se o silnější fólie, je možné je libovolně sejmout. Rovnátka se běžně před jídlem vyndávají a po jídle a vyčištění zubů zase nasazují. Aby byla léčba účinná, je zapotřebí je mít nasazená alespoň 22–23 hodin denně.

Pokud půjde vše podle plánu, budete nosit rovnátka po dobu 3 až 18 měsíců. Úspěch léčby je však závislý na vaší disciplíně během nošení rovnátek. Čím poctivěji je budete nosit, tím kratší bude doba, kdy je budete nosit.

Velkou výhodou rovnátek Invisalign je, že si fólie sami podle předem nastaveného plánu po čase měníte sami. Nemusíte tak často docházet na ortodontické kontroly a díky tomu šetříte čas. Kromě toho vám odpadají i starosti s porouchanými zámečky. S klidem můžete odjet na dovolenou, delší pracovní cestu nebo za studii.

Rovnátka Invisalign mají i tu výhodu, že se nemusíte omezovat v jídle. S běžnými rovnátky se pojí kromě bolesti a nepohodlí i ta skutečnost, že nemůžete jíst, co vás napadne. Problémy způsobují především oříšky, tvrdé bonbony, křupavé jídlo a lepivé pochutiny. Všechny tyto potraviny s běžnými rovnátky zkrátka jíst nemůžete, protože byste mohli poškodit zámečky.

Problematická je i ústní hygiena, protože se se zubním kartáčkem nedostanete do všech mezer. V důsledku toho mohou vznikat i zubní kazy. Vzhledem k tomu, že s Invisalign si zuby čistíte bez bariér, dostanete se kartáčkem, kam potřebujete. Díky tomu, že si budete čistit zuby častěji, budete během léčby pozorovat i bělejší odstín zubů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všechno, co chcete vědět o neviditelných rovnátkách