Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Večírek nebo pracovní schůzka jedině v luxusním obleku

Leden je vyloženě plný schůzek a pozdních vánočních večírků. Přijímáme pozvánky a navštěvujeme společenské události. Jenže, pánové, jak je na tom váš oblek? Jak se o něj staráte? A padne vám?

Jeden oblek nestačí!

Máte ve skříni jeden oblek a spoléháte na to, že si s ním vystačíte? To je bohužel rozšířený omyl. Pravdou je, že sako s širokými klopami patří na významnější události. Například oblek na svatbu i oblek na pohřeb je stejný. Klasický tmavý. Na běžné nošení stačí oblek s úzkými klopami a dovolit si můžete i oblek ve světlých odstínech. Událostem se též přizpůsobuje kravata a obutí.

Aby oblek seděl

Oblekové kalhoty končí dva až tři prsty nad zemí. Rukávy saka sahají k zápěstí. Nejsou ani kratší ani delší. Základem pak jsou ramena, která na první pohled ukazují, jak moc vám sako padne. Podívejte se, jak si správně vybrat oblek.

Jak se postarat o oblek?

Obleky pro muže

Oblek rozhodně nepatří do komínku ve skříni. Zaslouží si robustní ramínko se speciální tyčkou na kalhoty. Obal na oblek je pak nejlepší pomocník, kterého si pořiďte. Pokud oblek nenosíte každý den, zaslouží si takové uložení, kde nepřijde k úhoně. Naopak, jste-li často v na cestách, investujte do cestovního obalu na oblek. Součástí obleku je také košile. Péči o ni nepodceňujte. Žehlení košil nepatří mezi oblíbené činnosti, ale má své opodstatnění. Ostatně, rozžvaněný límeček není právě symbolem elegantního muže.

Schůzka bez obleku

Čištění obleku má svá pravidla

Obleky si zaslouží jemné čištění. Jejich materiál se snadno poškodí, proto vám doporučujeme rozsáhlejší ušpinění řešit za pomocí čistírny, která si bude vědět rady. Na oprášení smítek si zakupte kartáč na oblečení, který vás základních nečistot snadno zbaví, aniž by se poškodila látka. Potřebujete-li si poradit například se skvrnou od limonády, pusťte se do eko čištění obleku. Přírodní prostředky nezanechají mapy a nijak nenaruší povrch obleku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Večírek nebo pracovní schůzka jedině v luxusním obleku