Menu
MotherClub.cz
Dětské aktivity

Ubytování Třeboň: Objevte tajemství jihočeského skvostu

Komerční sdělení

Komerční sdělení

24. 10. 2023

Jihočeský kraj skrývá mnoho malebných pokladů – jedním z nich je město Třeboň. To lze zařadit mezi destinace, které byste si neměli nechat ujít. Láká na historické centrum, kterému dominuje zámecký komplex, okouzlí vás renesanční architektura, zdobené fasády a malebná nádvoří. Kromě toho vás zde čeká řada dalších krásných míst.

Oáza relaxace: Wellness centrum

Pro ty, kteří touží po romantice a společném odpočinku, je Třeboň ideálním místem. Nachází se zde hned několik lázeňských domů vybavených saunami, lázněmi a vodními atrakcemi. Představují komfortní místo pro relaxaci a zábavu. Případně můžete využít i jiné ubytování v Třeboni – nabídka je různorodá. Pokud vás nelákají přímo lázně, vyberte útulný penzion či moderní apartmán.

Historické centrum: Krok do minulosti

Historické centrum Třeboně vás pohltí svými starobylými budovami, zejména renesančním zámkem a kostelem svatého Jiljí. Procházka úzkými malebnými uličkami vás vrátí zpět v čase. Dostane se vám zde náležitého odpočinku, v centru města jsou totiž lázeňská a wellness centra. Pokud přemýšlíte nad dovolenou v Česku, tato lokalita se přímo nabízí.

Pro milovníky zvířat: Záchranná stanice a sladkovodní akvárium

Zajímavým místem, které ocení zejména milovníci zvířat, je záchranná stanice pro volně žijící živočichy. Nejde o klasickou zoo, spíše se jedná o unikátní místo, kde se můžete setkat s hendikepovanými zvířaty, která už se nemohou vrátit do volné přírody. Čekají na vás zde například veverky, sovy, koloušci a další. Jednou týdně se koná komentovaná prohlídka. Kromě toho jsou zde informační tabule poskytující zajímavosti o zdejší fauně.

Další možností je pak akvárium ve Vratislavském domě, které vás vtáhne do fascinujícího světa sladkovodních ryb. Můžete zde obdivovat štiky, sumce, candáty, kapry, úhoře a raky. Kromě toho jsou zde také ještěrky. Spoustu zajímavých informací najdete v nástěnném atlasu ryb.

Zámek Třeboň: Historický skvost

V samém srdci jihočeské Třeboně se nachází jeden z našich nejvýznamnějších zámků. Jeho historie sahá až do středověku, kdy sloužil jako panský dvorec, později byl přeměněn na tvrz a kamenný hrad. Nynější renesanční podoba zámku pochází z 16. století, kdy byl postaven pro šlechtickou rodinu Rožmberků. Během 17. století prošel barokními úpravami v rukách Schwarzenbergů, kteří zde sídlili až do 20. století.

Tento zámek vyniká svou nádhernou sgrafitovou výzdobou fasády a kašnou z 18. století. Prohlídkové trasy vás zavedou do renesančních interiérů, Schwarzenberských obydlí a hospodářských prostor. Za návštěvu stojí také Schwarzenberská hrobka a okouzlující anglický park je jako stvořený pro romantické procházky. Kouzelná atmosféra je jako stvořená pro páry – pokud koupíte diamantový prsten, zámecké prostředí je jako stvořené pro zásnuby.

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Nedaleko Třeboně se nachází zajímavá naučná stezka s názvem Cesta kolem Světa. Ta vás provede kolem známého rybníka zvaného Svět a nabídne zhruba 12kilometrovou procházku přírodou. Na trase se nachází informační tabule, které vás seznámí s rybníkářstvím, místní faunou a flórou a mnoha dalšími zajímavostmi.

Vodárenská věž: Architektonický skvost

Zajímavým a netradičním místem pro výlet je třeboňská vodárenská věž. Tato architektonická perla, navržená známým architektem Janem Kotěrou, vás okouzlí svou secesní architekturou. Kromě toho v budově naleznete Galerii budhistického umění a máte možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek.

Ať už toužíte po aktivní dovolené či hledáte zasloužený odpočinek, Třeboň má rozhodně co nabídnout. Je zde mnoho okouzlujících míst, která stojí za návštěvu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ubytování Třeboň: Objevte tajemství jihočeského skvostu