Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Trápí vás vlasy bez objemu? Zkuste náš návod

S jemnými či zplihlými vlasy se objem často vytváří velmi obtížně. Když ale víte jak na to, nemusí to být nemožné. Čtěte dál a zjistíte, jak s takovými vlasy pracovat, abyste objem získaly.

Jemné vlasy nemusí znamenat řídké

Na začátku je potřeba si uvědomit, že pokud máte jemné vlasy, často je nemáte vůbec řídké. I když tak na první pohled mohou vypadat. Ve většině případů mají lidé s jemnými vlasy více vlasů než leckterá modelka se lví hřívou. Každý vlas má jinou strukturu, mohou být zkrátka tenké, proto pak v celkovém dojmu působí řídce.

Mytím a správným šamponem to začíná

Základem je čistá vlasová pokožka. Bez té nebude žádná další péče fungovat. Z toho důvodu doporučujeme alespoň jednou týdně před umytím aplikovat na vlasovou pokožku detoxikační esenci. Nanášíme ji na pěšinku, masírujeme a necháme 5 až 10 minut působit. Za tento čas se pokožka očistí od nečistot jako je například maz či suchá kůže. Zároveň se osvěží a skvěle prokrví.

Při volbě šamponu musíte myslet na to, že vlasy chcete vyživit a hydratovat. Během výběru je důležité brát v potaz také povrch a strukturu vašich vlasů. Pokud na tyto věci zapomenete, může se stát, že vlasy ztěžknou a výsledek bude spíše opačný. Ideálně při výběru šamponu pro vlasy zplihlé, jemné a bez objemu volte objemový šampon. Dívejte se na % tuků v jeho obsahu. V případě, že šampon tuky neobsahuje, nemá vlas čím zatížit.

Pokud jste vlastníkem jemných vlasů, které jsou ale vysušené v délkách, zvolte šampony s arganovým olejem, vitamínem E a omega 3 a 6 mastnými kyselinami. Nejsou pro vlasy tak zatěžující, naopak je hydratují.

Dbejte na správnou techniku mytí vlasů

Ne vždy si vlasy myjete správně. Vlasy před mytím pořádně a důkladně namočte, aby šampon vlasy lépe umyl. Šampon vmasírujte od pokožky do délky vlasů. Rozhodně se neřiďte tím, že by pěna měla být všude. Zaměřte se spíše na techniku a důkladné a správné nanesení přípravku. Vlasy klidně umyjte dvakrát a vždy dobře opláchněte, aby zbytečně netěžkly.

Péče o vlasy

Zdroj: pexels.com

Kondicionér pomůže s ošetřující péčí

I zde platí, že ošetřující kondicionéry volíme na základě typu vlasů. Při aplikaci nanášejte spíše do délky vlasů. Aplikaci na pokožku se ideálně vyhněte. Před tím, než kondicionér začnete nanášet, odstraňte z vlasů přebytečnou vodu. Nechcete, aby se péče ředila, ale aby působila co nejúčinněji. Tímto krokem zabráníte ztěžknutí a zplihnutí vlasů od kořínků. Pokud zvolíte kondicionér na vlasy bez tuku, svým vlasům tím jenom pomůžete. Před použitím si vždy přečtěte, jak dlouho je potřeba nechat kondicionér působit.

Morphosis Volumizing | Beautyonline.cz

Nepodceňujte ani styling

Styling celého účesu přichází na řadu jako poslední. Volte co nejlehčí produkty. Dobrým pomocníkem je například sprej Pump Me Up od italské značky Framesi. Vlasy dobře pozvedá a aplikujete ho od kořínků ke konečkům. Vlasy následně vyfoukejte po směru jejich růstu, dojde tak k uzavření vlasových šupin, až v posledním kroku foukejte v předklonu směrem od pokožky. Tím podpoříte objem vlasů. K zachování objemu pomůže i suchý šampon, který nanesete do pěšinek. Dodá vlasům ještě větší objem. Zároveň sníží tření mezi vlasy a ty nemají takové tendence plihnout.

Na výběr správného produktu nemusíte být sami

Nevíte si rady s výběrem jednotlivých produktů, aby seděly na typ vašich vlasů? Nezoufejte. S klidem se můžete obrátit na odborníky z Beautyonline. V oboru působí déle než 30 let a jejich experti na péči o vlasy vám rádi poradí s výběrem produktu pro vaši korunu krásy, protože jak se říká, právě vlasy jsou tou naší pomyslnou korunou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Trápí vás vlasy bez objemu? Zkuste náš návod