Menu
MotherClub.cz
Jak zvládat mateřství

Top pravidla přípravy pleti před aplikaci make-upu

Příprava pokožky je naprosto nutností pro perfektní make-up. Často slyšíte, že se během dne nadace poškozuje nebo rtěnka vytváří na rtech praskliny. Ve skutečnosti existují případy související s kvalitou produktu, ale nejčastěji je to kvůli nesprávné přípravě pokožky před aplikaci make-upu. Pro získání vysoce kvalitního líčení je proto důležité se na něj nejprve připravit. Poskytujeme vám podrobné pokyny, abyste se vyhnuli mnoha problémům při používání kosmetiky. Všechno pro správnou přípravu pleti a také pro perfektní make-up najdete na makeup.sk.

Krok 1: Peeling

Je důležité dobře peelingovat a stimulovat pokožku, aby se na ní nehromadily bakterie, maz a další nečistoty. Pro ten proces můžete použít peelingové masky nebo peelingové disky, které mají hrubý povrch. Druhá varianta je efektivnější. V zimním ročním období můžete používat klasické peelingy, ale měly by být aplikovány lokálně. Nejčastěji je třeba věnovat pozornost nosu a čelu.

Krok 2: Hydratace a vyhlazení pleti

Před aplikací kosmetiky je nutné pokožku zvlhčit, pro ten proces lze použít různé prostředky. Pokud potřebujete hlubokou hydrataci, můžete zkusit hydratační krém na obličej. Pro jemnou hydrataci pleti můžete použít jemnou hydratační masku nebo sérum. Pokud mate kombinovanou pleť a jen některé oblasti vašeho obličeje jsou suché, je lepší aplikovat hydratační produkt lokálně.

Krok 3: Péče o pleť kolem oči

Často make-up vypadá špatně, protože jsou vrásky kolem očí velmi viditelné. Aby  tomuto problému zabránit, byly vytvářeny hydratační gelové podložky pod očí. Můžete si vybrat jakoukoliv značku, protože téměř všechny z nich poskytují dobrou hydrataci. Také věnujte pozornost produktům, které mohou nejen zvlhčit, ale také poskytnout liftingový efekt.

Příprava pleti pro aplikaci makeupu

Closeup studio shot of a beautiful young woman with freckles skin, applying moisturiser to her face. Posing against a grey background

Krok 4: Nezapomeňte na rty

Po zimě jsou mnozí vystaveni problemu suchosti rtů, vůči tomu problému rtěnka nebo lesk na rtech vypadají neatraktivně. Této situaci se můžete vyhnout pravidelným zvlhčováním pomocí hydratační rtěnky a speciálního peelingu na rty. K dosažení rychlého účinku můžete použít balzámovou masku, jejíž účinek si všimnete po 5 minutách.

Krok 5: Správná aplikace kosmetických prostředků

V případě, že jste dokončili všechny výše uvedené kroky začněte aplikovat tonální produkty. Doporučuje se jemně proklepat pokožku prsty. Pokud se krém stále shromažďuje ve vráskách kolem očí, vyplatí se použít speciální prostředek na maskování pórů. Pomocí něj bude možné vyhladit oblast kolem očí. Pokud se rtěnka špatně aplikuje i po pravidelné péči, zkuste nanést ještě jednu vrstvu lesku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Top pravidla přípravy pleti před aplikaci make-upu